Overleg met artsen Zeelandia wil sterkere concurrentiepositie opruiming vakantie warenhuis het grootste van Nederland met heel veel keus Hardrijders ANWB Doorlopende Reisverzekering Leden f-24795 10,- Tot 6,50 korting p.p Nu 25,— tegoed ijgnivb Donderdag 9 juli 2009 21 Aantal verwijzingen medebepalend voor toekomst ziekenhuis. door Ton van den Nouweland zierikzee - Directeur Pieter Vier hout van" de ziekenhuizen boven de Westerschelde voert binnen kort overleg met de huisartsen op Schouwen-Duiveland. Het aantal verwijzingen dat zij voor hun pa tiënten uitschrijven, is medebepa lend voor de toekomst van het Ro de Kruisziekenhuis in Zierikzee. „Als huisartsen al bij voorbaat naar andere ziekenhuizen verwij zen, gaat de productie in Zierikzee zeker niet omhoog. Wij, van onze kant, moeten perfecte zorg bie den," zegt directiewoordvoerder Jaap Nelemans. In de ogen van de directie wordt het Zierikzeese zie kenhuis te weinig gebruikt. De twee operatiekamers worden in sommige weken maar twee dagen gebruikt, de afdeling dagbehande ling is - hoewel drukbezocht - on rendabel en de tweede etage staat leeg. Vierhout zei dinsdag op een informatieavond in Goes dat er jaarlijks twee miljoen euro bij moet in Zierikzee. Hij vergeleek het hospitaal met een kleine krui denier. „Als iedereen naar de su permarkt gaat, moet de kruidenier dicht." Hoewel onuitgesproken, doelde Vierhout hiermee op con currentie van ziekenhuizen in Rot terdam en Dirksland. Voor de ope ratiekamers zijn er volgens Nele mans twee opties: „Of de produc tie gaat omhoog, of de operatieka mers gaan dicht." Als de operatie kamers intensiever worden ge bruikt, moeten ze gerenoveerd Ziekenhuisdirectie overlegt met huisartsen Schouwen-Duiveland. Als zij patiënten vaker naar het Rode Kruisziekenhuis verwijzen, gaat daar de productie omhoog. worden. Voor de afdeling dagbe handeling overweegt de directie verhuizing naar Goes. Voor wat be treft de leegstaande etage heeft Vierhout de hulp van de gemeen te Schouwen-Duiveland en de pro vincie ingeroepen. Hen is gevraagd gebruikers voor deze ruimte te zoe ken. Nelemans: „Wij zijn geen ma kelaars, maar zoeken uiteraard ook naar een goede invulling van die ruimte." Vierhout komt op 22 september in Zierikzee uitleg geven over zijn plannen met het Rode Kruiszie kenhuis. Rond die tijd wordt ook het besluit van de raad van be stuur verwacht. Nelemans: „Die datum staat in de agenda, maar misschien moeten we al eerder een informatieavond houden." Hij benadrukt dat er nog niets is be slist. Zelfs uitbreiding van taken in Zierikzee is niet uitgesloten: „Eerst goed financieel onderzoek doen en dan pas besluiten." De toekomst van de afdeling dagbehandeling in Zierikzee is onzeker. foto Dirk-Jan Gjeltema door Piet «leemans zierikzee - De mondiale recessie raakt ook het in Zierikzee zetelen de Zeelandia. De bakkerijgrond- stoffenfabrikant maakt voor wat betreft de inhuur van uitzend krachten pas op de plaats en is be zig met een onderzoek naar hoe het efficiënter en effectiever kan. In september, \oktober worden de uitkomsten van de studie ver wacht. Zeelandia kan - zegt directeur Roe lof Krist - wel een stootje hebben. Het feit dat de afzet van Zeelandia wereldwijd enkele procenten ge daald is, is voor hem absoluut geen reden voor paniek. Wel voor voorzichtigheid. „De laatste jaren is het heel hard gegaan met Zeelan dia. In vijfjaar tijd zijn we met 50 procent gegroeid en dan loop je het risico dat je groot en log wordt. Dat betekent dat de interne communicatie, ook met onze bui tenlandse vestigingen, complexer wordt. Sommige medewerkers vin den dat ze te lang op antwoord moeten wachten als ze een vraag stellen, anderen weten gewoon niet meer bij wie ze met vragen aan moeten kloppen. Daarom wil len we onderzoeken of alle afdelin gen nog wel goed met elkaar com municeren." Het onderzoek zat al een tijdje in lange vorststraat - goes de pijplijn. Krist: „De recessie is niet de aanleiding, maar het heeft een en ander wel versneld. Zee landia biedt op Schouwen-Duive land werk aan 425 mensen. Op de vraag of die moeten vrezen voor hun baan houdt Krist zich op de vlakte. „Zeelandia is een sterk be drijf met een gezonde financiële positie. Maar ik sluit niets uit." Krist waagt zich niet aan uitspra ken over de nog te verwachten duur van de recessie. „Wij willen er sterk uit komen, onze concur rentiepositie versterken. Straks krij gen we te maken met een nieuwe economische werkelijkheid en daar moeten we klaar voor zijn." vlissingen - In het havengebied Vlissingen-Oost zijn gisterochtend bij een snelheidscontrole 26 be stuurders bekeurd. De hoogst ge meten snelheid was 117 kilometer per uur, terwijl 80 de limiet is. Persoonlijke hulp van de ANWB Alarmcentrale U betaalt maximaal voor drie gezinsleden Kinderen tot 5 jaar gratis meeverzekerd Veilig onderweg pakket Eerste hulpset, reflectievest en gevarendriehoek Op=op (Niet-leden 15,-) ANWB Entreebewijs Dolfinarium Met de nieuwste show 'de Piratenbende' Aankoop t/m 15/07/09, geldig t/m 1/11/09 ANWB Visa Card Veilig (online) winkelen Makkelijk betalen bij o.m. tank stations, tolwegen en campings Voordelig: gratis tot gebruik, daarna slechts 11,50 per jaar. Vraag naar de voorwaarden. Kom naar de ANWB-winkel of VW-ANWB winkel, kijk op anwb.nl/vakantiewarenhuis of bel 088 269 22 22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35