PZC 17 Gehandicapte koersballers geweigerd 21 18 en 19 'Ziekenhuis in Zierikzee is er ook voor ramp' Zomerjurkje deDRVKKERY Marktsi Middelburg T0118886886 Jonkies Droomclub op skateles in Dreischor miljoen Donderdag 9 juli 2009 Zeelandia werkt aan versterking van concurrentiepositie Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Zeehond spotten vanachter computer kan met Seal Watch Team van vereniging d'Antilopen wil spelen op Senior Games. door Dewi Gigengack ZIERIKZEE - Een koersbalteam van sportvereniging d'Antilopen, be staande uit mensen mét en zon der lichamelijke beperking, mag niet deelnemen aan de Senior Ga mes. Het team wilde meedoen aan het koersbaltoernooi, dat binnen het recreatieve programma van het sportevenement voor vijftig plussers valt. Dat is volgens de koersbalbond, organisator van dit onderdeel, om praktische redenen niet mogelijk. „Drie of vier van de zes mensen uit ons team hebben een beper king. Het gaat om mensen die een dwarslesie hebben gehad, of lede maten missen", stelt Wim Hefti, voorzitter van d'Antilopen. „Maar zij spelen net zo goed of soms nog beter koersbal dan mensen zonder beperking. Het is jammer dat ze niet mee mogen doen. Dat noem ik geen integratie." Het recreatieprogramma van de Se nior Games bestaat uit niet-olym- pische sporten, of sporten die op internationaal niveau nauwelijks beoefend worden door vijftigplus sers. Toch is het koersbaltoernooi wél prestatiegericht, zegt Ludo Tae- lman van de koersbalbond Zee land. „Het is organisatorisch niet te doen om mensen die in een rol stoel zitten, te laten meedoen. Dat weten we uit ervaring. Zij kunnen zich minder vlot verplaatsen, en dat zorgt voor te veel oponthoud." Tot nu toe hebben zich dertig teams van zes mensen ingeschre ven voor het toernooi. Dat zijn dus honderdtachtig mensen die meedoen op 10 september in sporthal Groenewoud in Kapelle. Taelman: „Het is vervelend om te zeggen, maar mensen in een rol stoel zijn daarbij een storende fac tor. Als je ze wél laat meedoen, heb je de volgende keer de helft minder deelnemers." Taelman nodigt d'Antilopen uit om met een geheel valide team mee te doen. „Ik kan me voorstel len dat dat vervelend is voor de mindervaliden in het team. Maar het is helaas niet anders." Daar denkt Ton Kienhuis, general manager van de Senior Games, echter anders over. „Wij zijn juist bezig aangepaste sporten een plek te geven in de Senior Games. Dat doen we op verzoek van staatsse cretaris Jet Bussemaker van Sport. Er wordt bijvoorbeeld een demon stratie rolstoeldansen gegeven. We zullen ons beijveren dat de gehan dicapte koersballers mogen deelne men. Als het niet in een toernooi- vorm is, dan in een demo-vorm." DREISCHOR - Kom uit je luie stoel en 'let's roll'. Letterlijk in dit geval, want zo'n dertig kinderen van Droomclubleden uit Dreischor - onderdeel van de dorpsraad - gingen gisteravond op skate les. Op het erf van de familie Van Gastel aan de Blindeweg gingen de skates onder en gaven Siets- ke en Daan Ruitenbeek en Carel Schott voor de tweede achtereenvolgende keer les. Volgende week wordt de korte skateopleiding afgesloten met een tocht door de polder. De cursisten dra gen bij aan de opknapbeurt van het strandje van Dreischor. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De Partij voor Zee land (PvZ) heeft vragen gesteld aan het dagelijks provinciebestuur over het mogelijk verdwijnen van een aantal functies uit het Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee. De PvZ wijst erop dat het Ministe rie van Volksgezondheid verwacht dat ziekenhuizen een belangrijke rol spelen in de rampenbestrij ding. De minister heeft daarvoor geld beschikbaar gesteld. „Voor het ziekenhuis Zierikzee is dit kenne lijk niet van toepassing." pagina 21: Overleg met artsen ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Een tikkeltje aan de late kant spoedde dat echtpaar zich vorige week naar een Onderstroom- voorstelling in Vlissingen. De man pufte in de drukkende warmte een eindje vooruit om kaartjes te kopen. De vrouw had zich vanwege de weersomstandigheden en de gele genheid in een luchtig zomerjurk jegestoken. Dat leverde haar vanuit een pas serende autoeen bewonderende blik en het commentaar 'Sexy' op. „Hoor je dat", riep ze naar haar man, „en dat op mijn vijfen zestigste." Hij keek even over zijn schouder, monsterde zijn vrouw en riep te rug: „Slechte ogen." vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu aspergesoep, kabeljauwfilet of zomerbietjes en rabarbertaartjes 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 meer info e vrijdag 10 juli, 16.00-17.00 uur Johan Francke en Jan J.B. Kuipers signeren De Geschiedenis van Zeeland 7 boeken bestellen: www.drukkerii zaterdag 11 juli, vanaf 14.00 uur met start in de Vissershaven van Vlissingen presentatie Manhatan door Rob Ruggenberg middelburg.nl Trekking 10 juli Nog tot morgenmiddag Jackpot 13.00 uur! 'j Staatsloterij De hoogste van Nederland!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31