Tierie scoort tweede MAKGNUS AZ komt De tien komt niet op het bord in Kruiningen PROFILZ -4W SPARTA 1 Cijsouw Deij verrast toernooifavoriet Van de Sande 32 Donderdag 9 juli 2009 Reimerswaals elftal eervol ten onder tegen Vitesse. door Marco Puik kruiningen - Wat Eddie Kiesen- berg, trainer/coach van het Rei merswaals elftal, zijn manschap pen had meegegeven voor het oe fenduel met eredivisionist Vitesse? „Scoren en durven te voetballen", zei de trainer vooraf Scoren deed het streekelftal niet, maar toch hoefde de trainer zich niet te schamen voor de manier waarop zijn keurkorps zich aan het talrijke publiek presenteerde. Bijna een half uur hield het regio team stand tegen de Arnhemmers, maar na een o-2-score bij rust liep Vitesse uit naar een 'normale' o-8-overwinning. Kruiningen-spits Adriaan van de Plasse keek terug op een geslaagde avond. „Dinsdag zag ik NAC tegen RCS voetballen en naar aanleiding daarvan had ik verwacht dat wij meer dan acht treffers tegen zou den krijgen. We hebben de score echter onder de tien weten te hou den en ik denk dat we het daar mee heel goed hebben gedaan." Vitesse-trainer Theo Bos had posi tieve woorden over voor de Rei- merswalers. „Ze waren allemaal fa natiek en bereid om te blijven lo pen", sprak hij. Over de prestatie van zijn eigen team in de 'kermis- wedstrijd', zoals Bos het zelf ver woordde, was hij niet ontevreden. „In de eerste helft kwamen we tot veel goede aanvallen, maar scoor den we te weinig. Na rust hebben we dat beter gedaan. Het gaat in dit soort duels meer om het spel en we hebben niets weggegeven." Uitgespeelde kansen kregen de Rei- merswalers inderdaad niet, maar toch kwamen de Zeeuwen onder impuls van Urvin van Hekelen een aantal keer dreigend opzetten. Genaro Snijders brak in de 27e mi nuut de ban voor de eredivisio nist. Voor de snelle aanvaller bete kende de 0-1 zijn tiende treffer in de voorbereiding. Kort voor rust voegde hij daar nummer elf aan toe. Na de pauze was Snijders één van de vele spelers die zijn plaats af moest staan aan een teamge noot. Een kwartier hield inval ler-doelman Erwin van de Vreede zijn doel schoon, maar na de 0-3 van Wiljan Pluim liep Vitesse in rap tempo uit. Met dank aan de paal, die in de slotfase tot twee maal toe een Arnhemse treffer in de weg stond, bleef de tien uit. Reimerswaals elftal-Vitesse 0-8 (0-2). 27. Genaro Snijders 0-1. 39. Ge naro Snijders 0-2. 61. Wiljan Pluim 0-3, 65. Davy Pröpper 0-4, 68. Giovanni Gra- venbeek 0-5, 72. Davy Pröpper 0-6, 74. Zdenek Koukal 0-7, 86. Giovanni Gra- venbeek 0-8. Scheidsrechter: J. van den Berge (Bruinisse). Aantal toeschouwers: 1000. Goes is dicht bij een stunt tegen profs van RBC Roosenaal. door Rudy Boogert GOES - Als amateur scoren tegen een profclub is niet veel voetbal lers gegeven. Twee keer scoren is helemaal voor weinig spelers weg gelegd. Wél voor Gert-Jan Tierie. De Nieuwerkerker scoorde vorig seizoen namens de Schouwse se lectie al eens tegen Excelsior en gis teren flikte hij het namens Goes te gen RBC Roosendaal nog eens. Zijn doeltreffende lob na ruim een halfuur spelen was zelfs bijna goed geweest voor een gelijkspel tegen de profs uit Roosendaal. Die stunt kwam er echter niet. Twaalf minu ten voor tijd voorkwam de Bra bantse eerstedivisionist een regel rechte blamage door 1-2 te maken. De spelers voelden niettemin goed aan dat juichen misplaatst was ge weest. „Als ik eerlijk ben", zei Gert-Jan Tierie na afloop, „vond ik RBC nogal tegenvallen. Ze speel den de bal alleen maar rond. Ze riepen het zelf al in het veld: meer creëren." Na negen minuten was RBC goed koop op voorsprong gekomen. Ge klungel in de Goese defensie - doelman Sven Wolkenhauer trap te slordig uit, rechtsback Lionel Fitsch speelde slordig terug - stel de Sjoerd Ars in staat Filip Chlup een niet te missen kans te geven. Een volgende monsterzege (na de 0-15 en 0-11 tegen respectievelijk Dioz en HSC'28) leek in de maak. RBC bakte er in het vervolg echter weinig van. Goes speelde welis waar met elf man achter de bal, maar een profclub moet zo'n men selijk muur kunnen slechten. „Ik zou wel 's tegen een profclub wil len spelen als we zelf topfit zijn", filosofeerde Tierie. „Nu hebben we twee keer getraind, terwijl RBC al volop in training is." In de counter was Goes met Kyle Doesburg niettemin levensgevaar lijk. Na twee minuten fopte hij de RBC-defensie al met een doorkop bal op zichzelf, maar werd ternau wernood van een doelpoging afge houden. Halverwege de eerste helft mocht RBC niet klagen dat scheidsrechter Filius een armbewe ging van Nicky Hayen naar Does burg niet bestrafte met een straf schop. Hoe langer de wedstrijd duurde, hoe meer Goes in een stunt ging geloven. Na 78 minuten vervloog de hoop echter. De Thoolse invaller John Schot (ook Tom Janssen uit Kloosterzande deed de tweede helft mee bij RBC) stuurde op rechts Felino Jar- dim weg en diens voorzet werd door Meivin de Leeuw binnenge werkt: 1-2. Goes-RBC Roosendaal 1-2 (1-1). 9. Fi lip Chlup 0-1, 31. Gert-Jan Tierie 1-1, 78. Meivin de Leeuw 1-2. Scheidsrech ter: H.C. Filius (Goes). Aantal toeschou wers: 500. Win een ION met je proefrit Sparta heeft een leuke actie. Je kan nu een dag lang een proefrit maken op een Sparta ION. En als je de meeste kilometers aflegt, win je ook nog eens de fiets. Wil je niet zo ver fietsen? De eerste I00 deelnemers hebben altijd prijs*. Boek nu je gratis proefrit bij de dealer of op www.sparta.nl Something Special Jfl fiets en sport center RL Brouwerijstraat 14, 4501 CP Oostburg Tel. 0117-452440 www.cijsouwoostburg.nl DE FIETSS PECIALIST Kerkdreef 18-20, 4571 GJ Axel Tel. 0115-530049 www.profileaxel.nl Fietswereld De Winter Spuiplein 1 A, 4511 AN Breskens Tel. 0117-381990 www.fietswerelddewinter.nl Mangus Tweewielers Hulsterweg 36, 4587 ED Kloosterzande Tel. 0114-681822 CtiNCE - Op het Sloebertennistoer nooi in Clinge verraste Kirsten De- ij in de 3-categorie schema-aan voerder Bart van de Sande uit Bres kens in drie sets: 5-7 6-3 6-1. Beide spelers tennissen in een hoog tem po vanaf de baseline, waarbij Deij iets vaster bleek. De Terneuzenaar van origine moet in de halve finale aantreden tegen de winnaar van de partij tus sen Paul Hendrikse en Jurran Schut, die vandaag wordt ge speeld. Eerder bedwong van de Sande met twee keer 6-3 de jeugdi ge Ruud Martens, terwijl Deij een walk-over ontving van Remy Scherbeijn. In de 4 boekte Clingenaar Domi nic de Maagt, als eerste geplaatst, een regelmatige zege op Marnix Ivens: 6-2 6-3. Jurgen Zohlandt van TV Philten uit Philippine is door naar de tweede ronde op het 6-schema na een driesetter tegen plaatselijke favoriet Niels van Pete- ghem: 6-4 3-6 6-1, Hij treft van daag beoogd halve finalist Mare Leenknegt uit St.-Jansteen. Terneuzenaar Beny Ysebaert plaatste zich voor de tweede ron de op het 5-schema na een zware strijd tegen Michel Pateer van het Steense Smash. Het betrof een bot sing tussen twee speelstijlen: de zeer offensieve Ysebaert tegen de zeer behoudende Pateer. In de mbted-6 werden beide be oogde finalisten, Francis en Evert Piessens en Celien Haak/Patrick Valent uitgeschakeld door de kop pels Anne-Marie de Blok/Hans Nanninga respectievelijk Julia Ross/Henk van de Voorde (drie sets). door Barry van der Hooft middelburg - Ronald Koeman komt dinsdag met een sterke selec tie naar Zeeland. De nieuwe trai ner van landskampioen AZ ver blijft van dinsdag tot en met zon dag met zijn selectie op trainings kamp in Cadzand. De trainingen vinden dagelijks plaats op de velden van zon- dag-vijfdeklasser Sluis. AZ hoopt dinsdag aan het eind van de middag in Cadzand te arri veren. Vervolgens zal er aan het be gin van de avond voor de eerste keer getraind worden. Op de lijst met spelers die naar Zeeland komen, staan de namen van onder anderen topscorer Mou- nir El Hamdaoui, aanvoerder Stijn Schaars, de Belgen Moussa Dem- bélé en Maarten Martens, de Ar gentijnse doelman Sergio Romero en de nieuwe Zweedse aanwinst Pontus Wernbloom. Van de 25 spelers die Koeman mee UIT ATLETIEK Domburg PZC-stratenloopcircuit 10 km Mannen: H20: 1. Michel Schrier (Dynamica) 32.15, 2. Tim Pleijte (Dynamica) 32.32, 3. Ron nie Overgaauw (Dynamica) 34.00, 4. Kevin de Pagter (Dynamica) 34.19, 5. Arjan Beije (Delta Sport) 34.33, 6. Jesper Francke (Dynamica) 34.40, 7. Niels Koole (Dynamica) 35.17, 8. Huub van Noorden (Yerseke) 35.41, 9. Teun Sweere (Zevenbergen) 35.44, 10. Robin de Vos (Kattendijk) 36.24, 11. Andre v Maldegem (Gapinge) 36.29, 12. Martijn de Kok (Wolp- haartsdijk) 37.02, 13. Leon Jacobse (Dynami ca) 37.18, 14. Tour Groot (Flakkee) 37.20, 15. Lous Wondergem (Middelburg) 38.08, H35: 1. Wim v Sparrentak (Dynamica) 35.10, 2. Erik Goossen (Scheldesport) 35.29, 3. Alwin Ver meulen (AV'56) 35.52, 4. Erik Cappon (Wielin gen) 36.01, 5. Erik Kok (Dynamica) 36.28, 6. Peter Balkenende (AV'56) 36.53, 7. Sjacco Jo- ziasse (Dynamica) 37.00, 8. Robin Hofland (Dy- Goes-verdediger Lionel Fitsch kopt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28