Aardenburg toont zwembadliefde PZCI17 18 en 19 21 dêDRVKKERY miljoen Donderdag 9 juli 2009 Schuttersverenigingen zijn op zoek naar jeugdleden Elzasser pinot blanc in Philippine gekozen tot mosselwijn Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Kaaiplein stroomt vol voor behoud zwembad in de Kikkerstad. door René Hoonhorst AARDENBURC - De raadzaal in het Sluise belfort zal vanavond te klein zijn tijdens de vergadering van de commissie Middelen. Honderden Aardenburgers en zwembadbezoekers en -sympathi santen uit de wijde omgeving wil len de Sluise bestuurders laten zien dat ze 'diep in hun ziel ge raakt zijn' door het voorstel van het college van burgemeester en wethouders om het Aardenburgse zwembad te sluiten. De overgrote meerderheid van de naar schatting vierhonderd aanwe zigen op het Kaaiplein van de Kik kerstad beloofde gisteravond dat ze vanavond ook naar Sluis zullen komen. De demonstranten onderschreven de op de meeste ruiten van Aar denburg en Sint Kruis prijkende leus: Zwembad dicht? dat nooit! Het zonnetje scheen onverwacht tijdens de 'volksvergadering', die was belegd door een actiecomité waarin onder meer de dorpsraad, scholen, ondernemers, verenigin gen en het Bewonersinitiatief Zwembad Aardenburg zitting heb ben. Ook als het had geregend, hadden mensen met spandoeken, vlaggen en speciaal vervaardigde t-shirts ge protesteerd tegen de teloorgang van het openluchtzwembad, lie- Vierhonderd mensen betoogden gisteravond tegen sluiting van het zwembad in Aardenburg. De meesten wonen vanavond ook de commissievergadering bij. ten ze weten. Voorgangers Mare Moens en Jan de Ridder van het actiecomité preekten dan ook dui delijk voor eigen parochie. Hun beschuldigingen aan het adres van het dagelijks gemeente bestuur - dat van wethouder Ma ria le Roy in het bijzonder - gin gen er in als Gods woord in een ouderling. Met de constatering dat 'Aarden burg niet wil boeten voor het fi nancieel wanbeleid van de ge meente Sluis' sloeg Moens de spij ker op zijn kop, bleek uit de reac ties van de aanwezigen. Wat PvdA-fractievoorzitter Robert Evers betreft, hoeven zijn plaatsge noten niet bang te zijn. Hij was als echte Aardenburger ook op het Kaaiplein. Evers, die zelf 'al heel zijn leven' van een gezinsabonnement ge bruik maakt, meldt dat zijn partij tegen de sluiting van het zwem bad is. „We zullen ook aangeven hoe we als gemeente die extra kosten moe ten dekken", beloofde Robert Evers het college van burgemees ter en wethouders van de gemeen te Sluis al bij voorbaat. Actievoerder Mare Moens spreekt de menigte toe tijdens de demonstratie voor behoud van het zwembad. foto Wim Kooyman Markt 5] Middelburg I T0118886886 Trekking 10 juli Nog tot morgenmiddag Jackpot 13.00 uur! 4.W. Staatsloterij De hoogste van Nederland! vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu aspergesoep, kabeljauwfilet of zomerbierjes en rabarbertaartjes 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vrijdag 10 juli, 16.00-17.00 uur Johan Francke en Jan J.B. Kuipers signeren De Geschiedenis van Zeeland zaterdag 11 juli, vanaf 14.00 uur met start in de Vissershaven van Vlissingen presentatie Manhatan door Rob Ruggenberg meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19