Parijs: Algerijnse staat doodde Fransen Donderdag 9 juli 2009 1 1 archieffoto Peter Nicolai Waterdunen 2 Ergerlijk hoe er met Zeeuws-Vla mingen, vanuit het Middelburgse, wordt gesold. Wanneer een over grote meerderheid van de Zeeuws-Vlaamse bevolking tegen ontpolderen is, zoals in Waterdu nen gebeurt, moet dit plan er toch niet door de Zeeuwse politici in sa menwerking met de milieuclubs worden doorgedrukt? Waterdu nen zou 20 miljoen per jaar moe ten opbrengen, 150.000 extra dag jesmensen en 283.000 extra ver- blijfstoeristen. Waar haal je die dan vandaan? Geloven deze men sen dit echt? Hebben we bij de op richting van de Euregiotuinen ook niet zulke grote aantallen toeristen horen noemen? Als die 20 miljoen voor 90 procent bij de Molecaten groep terecht zou komen lachen ze zich daar echt een bult. Nog even de lokale gemeenteraad van de armlastige gemeente Sluis paaien met een miljoen leges en 4 ton toeristenbelasting, kunnen die ook niet meer tegenstemmen. Is dit alles luchtfietserij of moeten we dit als volksverlakkerij rang schikken? Hoe staat het ook weer in het Zeeuws-Vlaamse volkslied: 'Daar schiepen zich de Zeeuwen uit schor en slik hun land' en even verder 'dan keerden zij de vloeden van het pas gewonnen erf. Hope lijk is het nog niet te laat om deze vloed te keren. Joop Dees Port Scaldis 9-31, Breskens Bekeuringen Bezuinigingen bij de overheid. Minder blauw op straat, maar ge lukkig niet op de dijk. Vorige week hadden twee dienaren van de Her mandad om vijf uur 's middags ruimschoots de tijd een vijftal strandbezoekers bij het Aagtekerk- se hoofd te 'snappen'. Hun auto stond geparkeerd op de asfaltdijk naast het strand. Rijdt men bij de Baaiweg de dijk op dan kan men kiezen tussen de Panoramaweg en een afrit die door het waterschap 'Eigen weg' is gedoopt. Gebruikt men de afrit en parkeert men de auto vlak naast het strand dan is men strafbaar. Een onbegrijpelijke maatregel, maar zo belangrijk dat ze met regelmatige controles moet worden gehandhaafd. Door de al daar uitgevoerde zandsuppletie is er een superstrand ontstaan met een enorme recreatieve capaciteit. Alleen.jammer dat de officiële par keerplaatsen onvoldoende zijn en dat de onofficiële parkeermogelijk- heden door aanbrengen van paal tjes en struikjes onmogelijk zijn ge worden of bij gebruik worden be boet. J. Buijse Bisschopstraat 43, Serooskerke Delta Omdat het Delta beter uitkwam werden de tv-kanalen aangepast. Het resultaat is nu dat er veel hin derlijke storingen zijn. Wat arro gant stelt Delta dat dit ligt aan type ontvanger, de storingen be kend zijn en dat er gewerkt wordt deze te verhelpen. Kletskoek, de storing treedt ook op bij andere ontvangers en duurt nog steeds voort. Het lijkt dat je dit als mono polist rustig kunt doen. Zonder enige compensatie voor de abon nees te bieden. Delta bedankt. P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Zeeuws Verleden Zeeland was inderdaad bewoond in de Midden-Bronstijd (1800-1100 voor Christus; krant, 6 juli) maar het is niet waar dat de grote Trojaanse Oorlog er plaats vond. Deze werd gevoerd in Enge land bij de Gog Magog heuvels (ge noemd naar de Bijbelse verwijzing naar de grootste oorlog van de pre historie). Enorme hoeveelheden bronzen wapens zijn gevonden waar talloze Homerische rivierna men nog goed herkenbaar zijn. Ho merus beschrijft Troje als een gro te stad (Grieks: mega astu) met brede straten en een garnizoen van vijftigduizend manschappen. De stad had geen stenen muur maar aarden wallen versterkt met palissaden. De oorlog tussen West-Europa en Engeland werd ge voerd om het Engelse tin want in de Bronstijd was tin even belang rijk als ruwe olie nu. Troje werd el ders herbouwd als Caer Droia, Troia Nova, Trinovantum en Lon- dinium, thans Londen. Zie mijn Engelse websites, Wikipedia en de recente Engelse versie van mijn boek van Gopher. Iman Wilkens Botterlaan 75, Kortgene Poppelaars 2 De ingezonden brief van de heer Megroot onderschrijf ik volledig. Als aanvulling wijs ik nog op een recente uitspraak (22 juni 2009) van de heer Poppelaars in deze krant: 'Het bedrag hóefde de afge lopen jaren ook niet te stijgen: de provincie profiteerde van Delta, het energiebedrijf dat de provincie elk jaar een winstuitkering geeft.' En wie zorgde ervoor dat Delta een winstuitkering aan de provin cie kon 'geven'? Juist ja, diezelfde Zeeuwen die (te veel) betalen voor hun energie (waarover ook nog eens belasting moet worden be taald). Laat de heer Poppelaars op provinciaal niveau de buikriem maar eens flink aanhalen. Daar mee kan hij bewijzen dat hij een bekwaam bestuurder is. Peter Diepen Evertsenstraat 5-18, Goes Samenscholen In Vlissingen geldt op sommige plaatsen een samenscholingsver bod, omdat rotzakjes^ roven en inti mideren. Op taxistandplaatsen heerst moord en doodslag. Met cof feeshops loopt het gierend uit de hand. Avondklok in Rotterdamse wijken. Zo kan ik nog wel even doorgaan. Nederland anno 2009. Rresultaat van jarenlang slap over heid beleid. Zoiets lokt fascisme uit, dit wordt steeds meer zicht baar. De meesten weten niet eens wat dit is, want geschiedenisles op school is niet nodig. Erg jammer! B. J. Meijs Kinderstraat 1Zierikzee Kernenergie Onze minister van Milieu, Jacqueli ne Cramer, vindt een tweede kern centrale overbodig. Zij zet liever in op duurzame energie. Dit bete kent wel alsmaar miljoenen subsi diëren. Een kerncentrale levert ook duurzame energie. Beide zijn verdedigbaar! Voor een kerncentra le gelden goede argumenten: Kern centrales worden gebouwd door bedrijven, zonder een beroep op subsidies. Zij leveren energie met duurzame brandstoffen waarvan de prijs niet voortdurend fluctu- reert. Kerncentrales hebben geen schoorsteen nodig: ze veroorzaken geen luchtverontreiniging en ze staan voortdurend onder natio naal en internationaal toezicht. De centrale Borssele staat model in de wereld vanwege permanente veilig heidsmaatregelen. Voor opslag van het nucleaire restafval hebben we de Covra met inspecteerbare veili ge opslag. Een nieuwe centrale hebben we dringend nodig om Zeeland nieuwe werkgelegenheid en dus welvaart te bieden. Meer kerncentrales geven meer zeker heid voor onze toekomstige ener gievoorziening en maken ons min der afhankelijk van buitenlandse leveranties. Kernenergie overbodig mevrouw Cramer? J.A.M. Schoonderwoerd B. van Woelderenlaan 78, Vlissingen Verkeersveiligheid Bij deze zou ik een oproep willen doen voor een bijdrage aan ver keersveiligheid op B-wegen. Nu het landbouwverkeer druk bezig is de oogst binnen te halen, wil ik een beroep doen op de bestuur ders van landbouwvoertuigen. De ze voertuigen zijn te vergelijken met vrachtauto's qua grote en qua snelheid 40 kilometer op de B-we- gen. Het achterop komend landbouw verkeer moet bij het passeren van fietsers rekening houden met hun snelheid, de weersomstandighe den (zachte berm), maar ook met de rijwind van hun voertuig. Op het laatste moment claxonneren geeft een schrikreactie. Ook bromfietsers, toerfietsers en zelfs voetgangers, moeten reke ning houden met het landbouw verkeer. Geef elkaar de ruimte. Be denk ook dat tegemoetkomende landbouwvoertuigen veel sneller bij u zijn dan u denkt. Wees daar om extra alert op B-wegen. Fiet sers, bromfietsers en landbouwver keer samen op weg. A. Pijs Statenlaan 218, Middelburg Slordig Onbegrijpelijk hoe sloddervossen ongecontroleerd met straatnamen in Vlissingen kunnen omgaan. Het begon met een uitnodigingsbrief aan 'omwonenden' voor de ope ning van het Stadspark in het Scheldekwartier. De opening zou plaatsvinden op de hoek Schelde- straat-Coosje Buskenstraat. Nu weet elke rechtgeaarde Vlissinger, dat de Coosje Buskenstraat eindigt bij de Badhuisstraat en daar voor bij tot aan de Koningsweg verder gaat als Aagje Dekenstraat. Alle persberichten echter namen de naamsverwisseling blindelings over. Tot mijn stomme verwonde ring zelfs tot in de officiële ge meenterubriek De blauwgeruite kiel! En, geen wonder, in het kran tenverslag van de opening natuur lijk van hetzelfde laken een pak! Kom mensen, kom uit je slaap en kijk eens wat wakkerder op de Vlissingse straatnamenkaart of kijk gewoon eens naar boven, naar het naambord! Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Roken Een burgemeester die te bang is om twee oude aso's erop te wijzen dat er niet gerookt (geblowd) mag worden geeft nu de politie van Vlissingen het bevel om de aso's in deze stad aan te pakken! Als burgemeester had hij het voor beeld moeten geven en de twee er op moeten wiizen dat dit niet ge duld wordt in Vlissingen en zoniet had hij de spiegeltent moeten ver laten. Dan was hij misschien iets geloof waardiger overgekomen. Voor zijn vrouw kan ik in ieder geval meer respect opbrengen. Misschien moet hij daar beter naar luisteren of anders haar maar burgemeester van Vlissingen maken. W. de Rijke Weyevlietweg 33, Vlissingen Obama PR-machine laats niets aan toeval over (krant van 4 juli). Door deze handelwijze is er een gat gescho ten in de populariteit van een pre sident waar velen hoge verwach tingen van hebben. Hij is op een voetstuk geplaatst maar een imago is vlug afgebroken. Zouden de me dia hem en zijn medewerkers niet eens een tijd dood moet zwijgen? Hopelijk keert het tij dan toch nog ten goede. J.A. Rentmeester Hoofdstraat 56, Ovezande' 'Algerijnse regering schuldig aan moord op Franse monniken 1996'. Algerije heeft verontwaar digd gereageerd op de Franse beschuldiging dat de staat verantwoor delijk zou zijn voor de moord der tien jaar geleden op zeven Franse monniken. Tot nu toe wordt ervan uitgegaan dat de daders tot de ter roristische Gewapende Islamiti sche Groep (GIA) behoren. Een Al gerijnse regeringswoordvoerder sprak van 'een nieuwe provocatie aan het Algerijnse adres'. De Franse president Nicolas Sarko- zy heeft aangekondigd geheime de fensiedocumenten beschikbaar te stellen aan Justitie, die tot een nieuwe conclusie kunnen leiden. Aanleiding daarvoor is een recente getuigenis van een gepensioneerde Franse generaal, die op het mo ment van het drama militair atta ché was op de ambassade in de Al gerijnse hoofdstad Algiers. In 1996 was Algerije in de greep van de zogenoemde 'vuile oorlog', de strijd tussen het Algerijnse le ger en moslimfundamentalisten van de GIA, waarbij in totaal naar schatting zo'n honderdduizend do den vielen te betreuren. Volgens de generaal hebben twee Algerijnse militaire helikopters per ongeluk het vuur geopend op een kampement, omdat gedacht werd dat zich daar terroristen ophiel den. Bij nadere inspectie zouden de soldaten ontdekt hebben dat ze zeven ontvoerde Franse monni ken en hun gijzelnemers door zeefd hadden met kogels. De mon niken waren leden van de Trappis- 'Dit is een nieuwe Franse provocatie aan het Algerijnse adres' tenorde, die anderhalve eeuw lang zendelingen stuurde naar het klooster van Tibhirine in de stad Médéa, zestig kilometer ten zui den van Algiers. Om geen diploma tieke rel te veroorzaken zouden Pa rijs en Algiers zijn overeengeko men de moord in de schoenen te schuiven van de terroristen. Sinds dien luidt de officiële lezing dat de GIA de monniken de keel heeft doorgesneden, omdat Parijs wei gerde te onderhandelen over de be vrijding van in Frankrijk gevangen gehouden Algerijnse fundamenta listen. Een Marokkaans radiosta tion ontving destijds een verkla ring waarin de GIA de zevenvoudi ge moord opeiste. Volgens een artikel in de Italiaanse krant La Stampa, waarvan de au teur mogelijk de generaal gespro ken heeft, heeft Algerije de ontvoe ring in scène gezet om internatio nale verontwaardiging op te wek ken. De regering zou de fundamen talisten hebben ingezet om de monniken te ontvoeren, die - zon der de militaire misser - later weer bevrijd zouden worden. „De ver houding tussen grote landen moet berusten op de waarheid en niet op leugens", zei president Sarkozy dinsdag. De advocaat van de gene raal heeft een verhoor geëist van onder anderen de toenmalige mi nister van Buitenlandse Zaken, Hervé de Charette, en van de Fran se ambassadeur in Algiers destijds. Algerijnse kranten reageerden gis teren verontwaardigd op de Fran se verdachtmakingen. 'Provoce rende uitspraken', schreef een dag blad, en een ander voorspelde een 'ongekende escalatie van de Frans-Algerijnse verhoudingen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11