Supervoordelig naar de Veluwe! LEZERSE^TRA PZC Sandton Hotel De Roskam**** ZOUT WORDT ONZE ONDERGANG! 10 Donderdag 9 juli 2009 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden Declareren Opnieuw word ik opmerkzaam ge maakt op het gemak waarmee de bestuurlijke en politieke regenten hun zaakjes geregeld hebben. Bur gemeester Van Kooten van Noord-Beveland bestrijdt dat hij onjuist gedeclareerd heeft, omdat in de rechtspositieregeling van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten ook ritten voor sollicita tiegesprekken voor een leuke baan als burgemeester gedeclareerd mo gen worden. Volgens een woord voerder van de gemeente Slied- recht is dat juist. Ik geloof dat di rect, maar als u en ik als gewone burgers solliciteren, mogen wij dat ook declareren bij onze huidige werkgever? Nee, wij betalen dat zelf en niet van het geld van de burger. Fatsoen en integriteit zit tussen de oren, niet in zelfbedach te regelingetjes. Rob Swaak Statenhove 1-17, Middelburg Emergis Bij de kritiek op de zorg voor ver- slaafde-schizofrene patiënten in Emergis (krant 4 juli) horen een paar kanttekeningen. Tientallen ja ren ben ik als verpleegkundige be trokken geweest bij de zorg voor deze patiënten. Het is moeilijk om hen te motiveren voor een behan deling omdat inzicht over de ziek te bij hen vaak geheel of deels af wezig is. Tot de invoering van de huidige wet voor de behandeling van psychisch zieken kon men dan in het uiterste geval overgaan tot een gedwongen behandeling. Het is de wetgever die in dergelij ke situaties een adequate behande ling onmogelijk heeft gemaakt. Daarmee zijn psychiatrische zie kenhuizen in feite voor een deel van hun patiënten gedevalueerd tot een opberginstituut. Dat is het laatste wat zij willen. Dus Inspectie voor de Geestelijke Volksgezondheid: Hoe goed het ook is dat u de zorg voor psy chisch zieken nauwlettend volgt, zorg ook voor wetgeving die be handelaars in staat stelt te behan delen. G. Roodhart 's-Gravenpolderseweg 9-318, Goes Emergis 2 Schokkend om te lezen dat in de ze tijd een zorginstelling zo zwaar te kort kan schieten. Toch wil ik een lans breken voor de heer Van Leersum. Als ervaringsdeskundige heb ik hem mee mogen maken als een bijzonder integer en cliëntge richt persoon. Hij gaf mij, en ande ren, de ruimte om, tien jaar gele den, in Zuid Holland Zuid-Oost een cliëntenbelangenbureau op te richten; een bureau dat nog dage lijks goed functioneert. Op natio nale cliëntendagen, waar bijna ie dereen uit de zorg weg bleef, was hij, als oprecht geïnteresseerde, aanwezig. Na onder meer zijn ver trek als directeur bij de Grote Ri vieren, is de kwaliteit van directie, in verband met cliëntgerichtheid, steeds verder afgegleden. Blijft staan dat hij, met de raad van be stuur, nu aansprakelijk is voor het gebrek aan kwaliteit. Soms moet je echter op andere niveaus stevige maatregelen nemen en de zwakke schakels er uit halen: daar waar de directe verantwoordelijkheid ligt. Emiel Mostert Dierkensteenweg 3-006, Oostburg Rookverbod Minister Klink past rookverbod aan. Hoewel ik zelf niet rook, vind ik dat hij, tegen de uitspraken van de rechters in, nog steeds een hek senjacht tegen het kleine café voert. Kan hij niet tegen zijn ver lies of ligt hij gewoon dwars? Of behoort hij tot de orthodoxe betut telaars van dit kabinet waarvan sommigen menen dat deze kleine ondernemingen, die in hun ogen huizen van ontucht en viespeuke rij zijn, maar beter uit het straat beeld kunnen verdwijnen en pro beert hij daarom de uitspraak van de rechter te pareren met weer een nieuw wetsvoorstel? Echt.op- recht komt zijn manier van doen niet over, het lijkt meer op een smoes. 'Als minister van Volksge zondheid zou hij geloofwaardiger overkomen als hij zelf zou stoppen met roken. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Manhuis SGP/CU en het CDA in de Goese gemeenteraad willen dat de Lu- zac-opleidingen niet gevestigd wor den in het Oude Manhuis aan de Zusterstraat. De reden is dat er twee coffeeshops in de buurt zijn. Als je een rondje maakt om het Oude Manhuis zul je constateren dat er heel veel verleidingen zijn voor de zwakke scholieren: horeca (alcoholverslaving), rookwaar (ni- cotineverslaving), eten (obesitas), speelkasten(gokverslaving), win kels met seksbladen (seksversla ving). Ouders houdt uw kinderen thuis! Schaf tv en radio af, ook de brave kranten staan vol verleidin gen, dus opzeggen. Censureer uw internet en verbrandt vieze boe ken. Maar u moet niet de illusie hebben dat uw kinderen niet iets zullen vinden om zich mee te ver maken. De tijd dat Zeeland dicht geplakt was met oude kranten, ligt gelukkig achter ons. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes Kunst in de Polder Krant, 2 juli: Het plaatsen van welk object dan ook in kwetsbare natuur, waar de schorren en slik ken in intergetijde gebieden onder vallen, is aan strenge regels gebon den. Wij, Rinus Rentmeester en Arjen Pouwer, zijn natuurliefheb bers en onderschrijven dat versto ring van zo'n kwetsbaar gebied uit den boze is. Met onze installatie op het schor hebben wij de volgen de bedoeling: Quote uit briefwisse ling met de heer Brilman van de provincie: 'Klei, grondstof voor keramiek, zand, grondstof voor glas is op en rond het schor in rui me mate voorradig. Die klei en dat zand transformeren naar voor het schor ongebruikelijke verschijnin gen, maar met een duidelijke link naar de begroeiing op het schor. Dat is wat we gedaan hebben, met de bedoeling dat kijkers naar de in stallatie dat spoor oppikkenén verder kijkend naar het schor met eigen ogen, uiteindelijk de schoon heid en puurheid van dat stukje natuur inziend en waarderend. Zo wel het glas als de keramiek laten geen resten achter na afloop." Wij kunnen ons niet vinden in de zin snede 'Na drie maanden zeuren bij de provincie.' Arjen Pouwer en Rinus Rentmeester Ring 61, Nieuwdorp Waterdunen Het resultaat van een landbouwer is afhankelijk van de hoeveelheid te bewerken land. De provincie heeft geen notie van het duizendja rig cultuurgebied van polders, dij ken en landbouwgronden waar de nog bestaande boerderijen ge groeid zijn naar bedrijven. Om de Haagse subsidie voor na- tuurherstel binnen te halen wordt elk stukje land gekocht door de provincie en veranderd in natte na tuur met het gevolg van schade aan de waterhuishouding, land bouwgewassen en cultuurgebied met daarbij landbouwkavel ver mindering. Met de projectintroduc tie was de bijbehorende effecten rapportage misleidend omschre ven. De antwoordnota was zoda nig dat zoutschade bewezen moet worden. Dit is absurd daar de pro vincie moet bewijzen dat één me ter hoog zeewater in het betreffen de poldergedeelte geen effect heeft op het overige poldergedeelte met een zand polderondergrond van de vroegere Vloer. Door de inwonerisolatie is het en kel mogelijk overig Zeeland tegen betaling via een donkere tunnel of onbetrouwbare boot te bereiken, het gevolg hiervan is economische achteruitgang. Gelukkig is België er nog. Hans Bensink Burg. Gerrit5enstraat 20, Breskens Midden op de Veluwe, aan de voet van het natuur gebied de Posbank ligt - in het sfeervolle plaatsje Rheden - het romantische Sandton Hotel De Roskam. Hier kunt u heerlijk genieten van prachtige natuur. Kilometers lange fiets- en wandelpaden leiden u langs uitgestrekte bos sen en heidevelden. Een dagje naar de stad behoort uiteraard ook tot de mogelijkheden. In de nabijheid vindt u de Hanzeste den Zutphen, Doesburg en Deventer. Laat u verrassen door de rijke historie van deze prachtige stadjes. Op slechts een klein kwartier rijden van het hotel ligt Arnhem, met vele winkels, restaurants en musea. 3 heerlijke dagen genieten van alles wat de Veluwe te bieden heeft. Het arrangement bestaat uit 2 overnachtingen incl. luxe ontbijtbuffet, 1 driegangen diner en een welkomstdrankje. Adviesprijs 125,- Lezersprijs* 89,50 prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. Toeslag aankomst op vrijdag 10,- 3 p.p. Eenpersoonstoeslag 25,- p.n. Toeristenbelasting €2,50 p.p.p.n. Géén reserveringskosten. Dit arrangement is geldig t/m 31 december 2009, m.u.v. de g feestdagen. H ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (hotelovernachtingen). U kunt tevens telefo nisch boeken bij Marrea Hotelarrangementen tijdens kantoor uren optel. 0571-2777 44. waaraasw see Waterfenee KV «i1 Een lange stoet tractoren trekt eind juni door Breskens als protest tegen Waterdunen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10