Actie en avontuur in Spetterend Renesse' Machinesmotors en mosselen in Goes Woensdag 8 juli 2009 5 Beverly Hills Chihuahua (nl): 14.0 uur; 19.00 en 21.45 uur; Chéri: 19.00 uur; Drag me to Hell: 22.00 uur; Hangover: 16.15, 19.15 en 22.00 uur; Ice Age 3 (ov): 14.00, 16.30, 19.15 en 22.00 uur; Ice Age 3 (nl): 14.00 en 1.6.15 uur; Night at the Museum 2: 19.15 uur; Soeur Sourire: 14.00 uur; Wendy and Lu cy: 19.30 uur (film by the sea); Coraline en de geheime deur: 14.00 uur; Limo: 14.00 uur; Monsters vs Aliens (nl): 13.45 uur. ZIERIKZEE FiZi, gesloten ivm vakantie CineCity, Het geheim van Mega Mindy: 13.45, 15.30 en 17.15 uur; State of Play: 21.45 uur; Terminator Salvation: 19.15 uur; The Proposal: 16.15, 19.15 en 22.00 uur; Transformers 2: 15.45 en 21.00 uur; 17 Again: 16.15 uur; Angels Demons: vooruit WIKÊÊÊÊÊÊKÊÊÊM DONDERDAG 9 JULI Burgh-Haamstede Ringpromotiedag: Attracties en kraampjes in het centrum van Haamstede. Ring en Noordstraat, 10.00-17.00 uur. Brouwershaven Mandoline- en accordeonduo Follie a Deux geeft een concert. Brouwershaven, Sint Nicolaaskerk, 20.00 uur. VRIJDAG 10 JULI Westenschouwen De 'beste bolus belevingstocht' door Schouwen, langs plekken waar suikerbieten groeien. Westenschouwen, trampolinecentrum aan de roton de, de hele dag vanaf 11.00 uur. Ubuntu Muziektheaterstuk in de openlucht in het kader van het Goes-Afrikajaar met dans, toneel, muziek en acro batiek. Rondom het festivalterrein ook modeshows, een roofvogelshow en Afrikaanse markt. Ubuntu is het ontroerende verhaal van een jonge vrouw die door heel Afrika op zoek is naar haar achttien jaar eerder verdwenen broer. In deze zoek tocht speelt water een belangrijke rol. De grote Afri kaanse rivieren worden in dit stuk voorgesteld als personen en spelen mee in de zoektocht. De tribu nes staan aan de rand van het water en zorgen voor een bijzondere beleving van dit unieke Afrikaanse theaterspektakel. Het festivalterrein is open vanaf 18.00. Toegang gra tis. Waterstad Goese Schans, 20.30 uur. VLISSINGEN door Susanne Coppoolse YMCA, organisator van jeugdvakanties in binnen- en buitenland, organiseert ook dit jaar een zomerkamp in Renesse. Kinderen van acht tot dertien jaar verblijven tijdens de laatste week van juli onder begelei ding van vrijwilligers op een eigen vakantieterrein in Renesse. De locatie is volgens Joost Vlas blom van YMCA ideaal voor een zomerkamp: „Ons kampterrein ligt op een paar honderd meter van strand, zee en bos, wat het ge schikt maakt om allerlei leuke, zo merse activiteiten voor de kinde ren te organiseren." De week is daarom bedoeld voor kinderen die niet vies zijn van een beetje actie. Vlasblom geeft aan dat het pro gramma bij slecht weer enigszins aangepast zal moeten worden. Dit betekent volgens hem echter niet dat er helemaal geen buitenactivi teiten zullen worden gehouden. „Kinderen vinden het heerlijk om in de regen en modder te spelen, juist omdat ze dit thuis vaak niet mogen." Het zomerkamp in Renesse is één van de kampen die valt onder het thema 'adventure'. Vlasblom legt uit dat eigenlijk alle jeugdvakan ties van YMCA avontuurlijke as pecten hebben. „Veel kinderen vin den het heel spannend om een weekje van huis weg te zijn. Daar naast logeren we in een houten blokhut en organiseren we activi teiten als levend stratego, speur tochten en een dropping." Ook een kampvuur zou volgens hem prima in het programma passen, ware het niet dat dat op veel plaat sen niet meer mag. YMCA heeft vijf beroepskrachten in dienst die samen zo'n 175 kin derkampen en jongerenvakanties organiseren. Deze personen heb ben met elkaar gemeen dat zij ooit zelf als kind of als begeleider een kamp hebben meegemaakt. Zij we ten dus als geen ander wat kinde ren van een kampweek verwach ten. Daarnaast is de organisatie vol ledig afhankelijk van zo'n 700 vrij willigers. Kinderen kunnen zich nog inschrij ven voor het zomerkamp 'Spetterend Renesse'. Het kamp wordt gehouden van 25 juli tot 1 augustus en be draagt 235 euro. www.ymca.nl Speed Gein is een interna tionaal speeding evenement dat jaarlijks in Nederland wordt gehouden op het circuit van Zandvoort. In het weekeind van 18 en 19 juli wordt het terrein van de Zeelandhallen in Goes daarom om getoverd tot een gemotoriseerd pretpark. Naast het reguliere programma met een 4x4, dragraces, tractor pui ling, karten, driften, quadrijdemen stuntdemo's zijn er nog tal van an dere ludieke acties op touw gezet. Op het programma staat onder meer een mosselrace, een evene ment waarover de organisatie niets prijs wil geven behalve dat het een waar spektakel gaat wor den. Ook daagt de organisatie alle Tuners uit Zeeland uit om zich in te schreven voor de competitie om mee te dingen naar de hoofdprijs van 'Zeeuwse Pracht". De beslis sing wordt genomen door het pu bliek en een vakjury. Behalve al deze voertuigen bekij ken, kunnen bezoekers ook mee doen aan een groot aantal activitei ten. Zo is het mogelijk om in te stap pen bij coureurs of zelf te racen. Ook aan degenen die niets met au to's hebben is gedacht. Zij kunnen bijvoorbeeld bowlen of met kor ting naar de bioscoop. www.speedgein.com foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87