De vakantie valt Men is gewoon gewend aan de smaak 2 door Susanne Coppoolse In deze rubriek laten wij u we kelijks kennis maken met dé kampeertrends van deze zo mer. Wat zijn de nieuwste ontwik kelingen op kampeergebied? Wel ke producten gaan dit jaar bij kam- peerwinkels als warme broodjes over de toonbank? Hans Wildenbos van Kampeercen- trum Mechielsen in Vlissingen hoeft niet lang na te denken over een populair item. „Dit jaar is er veel vraag naar de koffiezetappara ten voor koffiepads. Steeds meer mensen hebben thuis zo'n appa raat en willen daar het liefst ook op de camping gebruik van ma ken." De standaard koffiepadapparaten waarmee mensen thuis koffie zet ten, trekken op de camping echter te veel stroom. Kampeercentrum Mechielsen verkoopt daarom twee merken koffiepadzetters die rela tief weinig stroom nodig hebben. De 'Bestron Easy Pad' verbruikt 500 Watt en kan één kopje tegelijk zetten. De 'Cafémezzo' van Inventum is wat geavanceerder. Die kan twee mensen tegelijk voorzien van kof fie. Hier staat echter tegenover dat deze ook wat meer stroom ver bruikt, namelijk 800 Watt. Kamperen is duidelijk een stuk luxer dan een aantal jaren geleden, maar is het niet een beetje overdre ven om zo'n apparaat mee te ne men naar de camping? Wildenbos kan er wel inkomen. „Mensen zijn gewend aan de kenmerkende kof- fiesmaak van de pads. De enige plek waar ze hun 'ouderwetse' kof fiezetapparaat nog zouden gebrui- ken, is op de camping. Kampeer ders willen dat niet meer en kie zen steeds meer voor gemak," legt hij uit. Mensen gaan daarvoor op zoek naar bijpassende manieren en producten om het kamperen bijna net zo comfortabel te maken als het leven thuis. De 'Cafémezzo' van Inventum is verkrijgbaar voor een richtprijs van 52,95 euro (zie foto) en is ver krijgbaar in drie kleuren (zwart, rood, en limegroen). De tweede aflevering in deze serie over kampeertrends verschijnt vol gende week woensdag. De Cafémezzo' van Inventum. Woensdag 8 juli 2009 Rudie de Vuyst met zijn hond Kenzo. foto Camile Schelstraete door Marloes Vrolijk De Zeeuwse zomer se droom werd plotsklaps ver stoord toen de regen giste ren werkelijk met bakken uit de hemel kwam vallen. Het is gemakkelijk om voor te stellen dat dit vooral voor campinggasten erg verve lend is. De camping ligt er verlaten bij; de fietsen staan in de stallingen, de boten liggen in de haven en de speelrek- ken zijn leeg. Alles wijst erop dat het na een periode van zon is gaan regenen. Waarschijnlijk zitten de cam pinggasten binnen of beproeven zij ergens anders hun geluk. Wat gaan toeristen nu precies doen? Gasten van cam ping en bungalowpark de Braakman in het Zeeuws-Vlaamse Hoek hebben verschillende ideeën. De eerste campinggast, Rudie de Vuyst uit Korten- berg, zit voor zijn camper en is op vakantie met vrien din en hond. Hij beweert een echt watermens te zijn, maar houdt niet veel van de regen en zal straks verder reizen om het mooie weer op te zoeken. Voor Rudie gaat dit gemakkelijk aangezien hij met een camper op vakantie is. Hij raadt andere campinggasten die wel in Nederland blijven aan om niet naar buiten te gaan in de regen maar het juist binnen gezellig te maken met een flesje Cees en Anja van Twist. Maak het gezellig binnen. Geniet van de mensen om je heen. Doe mee aan georganiseerde activiteiten op de camping. Bezoek andere leuke dorpen en steden. Ga een dagje de stad in. Bezoek het Belgische Brugge. Speel gezelschapsspelletjes. Lees een leuk boek: Anja van Twist raadt 'Als de tuinfluiter zwijgt' door Jos van Manen-Pieters aan. Tine de Soete raadt de boeken uit de reeks 'De ponygekke prinses' door Diana Kimpton aan. ji foto Wim Kooyman Wat te doen met slecht weer? Tips van de campinggasten De kinderen van famil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84