I? Ronald Roos vlissingen heeft een zeezwemtocht Bekendmaking Peilbesluit Veerse Meer (44) sprint naar zege Skeeleraar Erwin Mesu is terug aan het front Wijziging van het peilbesluit Veerse Meer d.d. 8 oktober 2007 lees het weblog Skeeleren in Zeeland via www.pzc.nl/blogs Woensdag 8 juli 2009 I 33 'Bejaarde' wielrenner uit Hoogstraten: wint criterium Westdorpe WESTDORPE - Hoewel Ronald Roos inmiddels de leeftijd van 44 jaar heeft bereikt, is hij het wielrennen nog lang niet verleerd. De in het Belgische Hoogstraten woonachti ge coureur uit Nederland won gis teravond na een lange eindsprint de Ronde van Westdorpe. Hij haalde het voor Sander Stiege- lis uit Sluiskil en de Belg Joeri Clauwaert uit Kruishoutem. Joeri Clauwaert, één van de zes tien Belgen in de koers en al jaren lang deelnemer in Westdorpe, was één van de grote smaakmakers van de wedstrijd. Samen met John ny van der Klooster (Lewedorp), Dennis Raadtgever (Kapelle) en zijn landgenoten Giel Bryneel (Wa- regem), Dieter Vandriessche (Gent) en Fred Tortelboom (Koe- kelaere) reed hij in een ontsnap ping dik veertig van de 84 te verrij den kilometers voorop. Zo'n veertien kilometer voor het einde was het gedaan met dé vlucht in de koers. Clauwaert, al goed voor negen zeges dit jaar, wist echter niet van opgeven en probeerde nog in zijn eentje uit de greep van het peloton te blijven. Die inspanningen bleken tever geefs. Op het gezicht van organisa tor Danny Soethaert was na af loop de opluchting af te lezen. Fel le regenbuien dreigden de koers volledig in het honderd te laten lo pen. Het onweer overdag zorgde voor ruim 35 afzeggingen, onder wie die van Dennis Smit, onlangs nog tweede op het NK voor elite renners zonder contract en Rob Disseldorp, dit seizoen al goed voor zeven overwinningen. Uiteindelijk kwamen er zestig ren ners aan het vertrek. Tot hun grote genoegen reden zij in droog weer. De beste Zeeuw na Sander Stiege- lis was Eric Vereecken (Hulst) met een achtste plaats. Johnny van der Klooster eindigde op de negende plaats. Franse tennisser dood gevonden PARIJS - De Franse proftennisser Mathieu Moncourt is gisteren dood aangetroffen voor de deur van zijn appartement in de Parijse voorstad Boulogne-Billancourt. Autopsie moet de doodsoorzaak van de 24-jarige nummer 119 van de wereldranglijst uitwijzen. Op zijn lichaam zijn volgens de politie geen sporen van geweld te zien. Moncourt is gevonden door zijn vriendin. Rick Hoogendorp gaat verder bij de amateurs DEN HAAG - Rick Hoogendorp heeft afscheid genomen van het profvoetbal. De 34-jarige aanvaller speelt komend seizoen bij zater dag-hoofdklasser Scheveningen. Hoogendorp stond de afgelopen ja ren onder contract bij ADO Den Haag. Hoogendorp was zijn car rière in het betaalde voetbal ook begonnen in Den Haag. door Koen de Vries VLISSINGEN - De heroïsche zee- Vanavond vindt tweede wedstrijd plaats in een Zeeuwse cyclus van vijf. zwemtocht van Breskens naar Vlis singen behoort al sinds 1963 tot het verleden. Vanwege het drukke scheepvaartverkeer zal de klassie ker waarschijnlijk nooit meer ge houden worden. De Scheldestad heeft vanaf vandaag wel een be scheiden vervanger: een zeezwem tocht voor de boulevard over 1700 meter. Voor de beginners is er een parkoers over 1000 meter. Initiatiefnemers voor de zwem tocht zijn Souburger Poul Meijers en Bart Roelse uit Vlissingen. Zij zwemmen bijna dagelijks voor de boulevard en bedachten dat het mooi zou zijn daar een zwem tocht te houden. Het duurde even in verband met vergunningen, sponsorwerving en overleg met de badmeester, maar het is uiteinde lijk wel gelukt. De start van de wedstrijd over 1700 meter is bij de Gevangento ren. Vanaf daar gaat het naar de Nolledijk. Via een keerpunt gaat het dan naar de finish aan het bad- strand. De 1000 meter gaat recht streeks van de Gevangentoren naar de finish aan het badstrand. De deelnemers vertrekken om 19.30 uur te voet van de Boulevard Evertsen naar de start op het strandje voor de Gevangentoren, waar ze om 20.00 uur zullen ver trekken. De deelnemers zullen in relatief makkelijke omstandigheden zwemmen: het is afgaand water, Eerste Vlissingse Zeezwemtocht Vanavond om 20.00 uur start de eerste Vlissingse Zeezwemtocht. Er worden twee afstanden gezwommen; 1000 meter en 1700 meter. - 1000 meter - =1700 meter Gevangentoreb waardoor ze de stroom mee heb ben en de golven zullen naar ver wachting niet hoger zijn dan een halve a één meter. Gezien de gun stige wind lijkt de kans op hinder van kwallen klein. Bovendien is het net volle maan geweest, waar door de ebstroom nog sterker is. De inschrijfkosten zijn vijf euro. Inmiddels hebben ruim honderd zwemmers ingeschreven. „We wa ren van plan deze wedstrijd één keer te organiseren. Maar omdat de belangstelling zo groot is, den ken we er nu al over om er vol gend jaar weer een te organise ren", liet Bart Roelse gisteren we ten. De zwemtocht maakt deel uit van een circuit van vijf wedstrij den. De eerste werd vorige week gehouden bij Kattendijke en de PJJede is bij Vlissingen. MS resterende programma: 22 juli Oostkapelle-Domburg, 29 juli Westka- pelle-Zoutelande en 5 augustus Dis- hoek-Zoutelande. Willem Adriaansens De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoe ning aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Het peilregime van het Veerse Meer is bij besluit van 8 oktober 2007 vastgesteld, met uitzondering van de bepaling betreffende het noodpeil. In plaats van deze bepaling is in het nu voorliggende Besluit tot wijziging van het Peilbesluit Veerse Meer van 16 juni 2009, het volgende opgenomen: 'Om een bufferfunctie te creëren kan in situaties van extreme neerslag en verhoogde buitenwater standen op de Oosterschelde het waterpeil voortijdig worden verlaagd. Hiertoe zal gebruik worden gemaakt van het door de waterkwantiteitsbeheerder vastgestelde beslisinstrumentarium Katse Heule: 'Operationeel peilbeheer Veerse Meer; bijzondere omstandigheden'.' Beroep en voorlopige voorziening Op de ontwerpwijziging van het peilbesluit Veerse Meer d.d. 8 oktober 2007 zijn geen zienswijzen ingediend. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan van 9 juli tot en met 19 augustus 2009 beroep worden ingesteld door een belanghebbende aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat hij geen zienswijze op het ontwerppeilbesluit naar voren heeft gebracht. Het beroep kan worden ingediend bij de Sector Bestuursrecht van de Rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroep kan alleen betrekking hebben op de wijziging van het noodpeil. Het ondertekende beroepschrift moet ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening van het beroep; - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; - de gronden van het beroep. Documenten inzien Het peilbesluit met toelichting, het betreffende Milieueffectrapport en het plan van aanpak liggen van 9 juli tot en met 19 augustus 2009 gedurende de reguliere openingstijden ter inzage op de volgende locaties: - de gemeentehuizen van Goes, Middelburg, Noord-Beveland en Veere; - de openbare bibliotheken in Goes en Middelburg; - het waterschap Zeeuwse Eilanden in Middelburg; - de bibliotheek van Rijkswaterstaat Zeeland in Middelburg; - het informatiecentrum van de provincie Zeeland in Middelburg; - de bibliotheken van het ministerie van Verkeer en Waterstaat (VenW) en van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM), beide in Den Haag. Nadere informatie U kunt het Peilbesluit Veerse Meer downloaden via www.inspraakpunt.nl of aanvragen bij het afdelingssecretariaat van Rijkswaterstaat Zeeland, telefoon 0118 622 933. Voor vragen en nadere informatie kunt u contact opnemen met Rijkswaterstaat Zeeland, de heer E. Daemen, telefoon 0118 622 405 (0118 622 000). Voor informatie over de beroepsprocedure kunt u zich wenden tot het Inspraakpunt - Expertisecentrum Publieksparticipatie, telefoon 070 351 9603. Inspraakpunt Expertisecentrum Publieksparticipatie www.inspraakpunt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77