Armstrong op een zucht van het geel PZCI29 32 30 en 31 RCS houdt schade beperkt in oefenduel met NAC Breda: 0-5 Woensdag 8 juli 2009 Lance Armstrong (uiterst links) is met Astana op weg naar de afgetekende zege in de ploegentijdrit. foto Laurent Rebours/AP Denis Mentsjov na vier dagen Tour al op enorme achterstand Tip? sport@pzc.nl Astana wint tijdrit, Cancellara behoudt op valreep leiderstrui. door Patrick Delait MONTPELLIER - Zelfs Lance Armst rong kan zich vergissen, zo bleek gisteravond in Montpellier nadat hij met Astana de ploegentijdrit had gewonnen. Toen de 37-jarige Amerikaan twaalf maanden gele den zijn comeback voorbereidde, had hij nooit gedacht dat het zo lastig zou zijn om zijn oude ni veau te halen. „Dat ik hier vandaag sta, is de bevestiging van wat ik twaalf maanden geleden had ver wacht. De weg hiernaartoe was echter veel lastiger dan ik had ge dacht", gaf Armstrong toe. Dat hij gisteren, na bijna vier jaar afwezigheid in de Tour de France, op een zucht van de gele trui strandde, had Armstrong zes maanden geleden niet voor moge lijk gehouden. Zelfs in de Giro had 'The Boss' nog zo zijn twijfels over «SE zijn paraatheid. „Ik heb te weinig respect getoond voor wat de voor bije winnaars van de Tour hebben gepresteerd. Dat is niet correct. Ik besef nu hoe lastig het is om de Tour te winnen", bleef Armstrong nederig nadat hij er in Montpellier net niet in was geslaagd om Fabi an Cancelarra te onttronen als lei der. Met zijn ploeg Saxo Bank hield de Zwitser de schade op Astana beperkt tot 40 seconden. Het was net voldoende om Armst rong in het algemeen klassement met een paar tienden van een se conde voor te blijven. „We hebben gereden met de precisie van een Zwitserse klok", lachte Cancellara. „Dankzij de ploeg ben ik vandaag in het geel gebleven. Ik ben trots op wat wij samen hebben gepres teerd. Op een parcours dat onge schikt was voor een ploegentijdrit zijn'we rustig gebleven", bedankte Cancellara zijn teamgenoten. Nog tot vrijdag hoopt de Zwitser in het geel te blijven. In de eerste Pyreneeënetappe naar Andorra moeten de gebroeders Frank en Andy Schleck zijn rol overnemen bij Saxo Bank. Dan zijn de verhou dingen bij Astana een stuk gecom pliceerder, zo'bleek maandag op weg naar La Grande-Motte. Door mee te springen in de voorste waaier wipte Armstrong in het klassement over kopman Alberto Contador. Over zijn rol in het ver volg van de Tour hield" de zeven voudige Tourwinnaar zich op de vlakte. Wel liet Armstrong door schemeren dat hij zijn ambities niet zomaar opzij zal schuiven. „Je kunt kopman zijn omdat je de sterkste bent Maar je kunt ook kopman zijn op basis van je erva ring en leeftijd. Ik heb voor de Lance Armstrong lijkt na vijf jaar absentie helemaal terug. Na de gewonnen ploegentijdrit staat hij precies gelijk met geletruidra ger Cancellara. ploegentijdrit tegen Alberto ge zegd dat hij zich geen zorgen moet maken. Het enige wat wij moesten doen was de perfecte race rijden. Dat hebben we gedaan. Tijdens de persconferentie haalde Armstrong uit naar de pers en naar voormalig ASO-directeur Patrice Clerc. Te veel journalisten komen volgens Lance Armstrong alleen naar de Tour voor smeuïge dopingverha- len. „Dat is zonde, want in de Tour is er genoeg mooie sport om over te schrijven", sneerde Armst rong. Voor Clerc, die Armstrong onlangs een twijfelgeval noemde, had de Amerikaan evenmin een goed woord over. Armstrong zin speelde op de reeks dopingaffaires in de laatste jaren: „Had de direc tie van de Tour zijn zaakjes dan zo goed op orde toen ik in 2005 af scheid nam?" Jan Poortvliet kan nu echt aan de slag EINDHOVEN - FC Eindhoven blijft behouden voor de Jupiler League. De voetbalbond KNVB heeft de begroting van de eerstedivisieclub alsnog goedgekeurd en gaf de prof licentie voor het komende sei zoen. Het betekent dat Jan Poort vliet nu verzekerd is van een baan in het profvoetbal. De Arnemuide- naar tekende anderhalve maand ge leden een contract om bij Eindho ven als trainer aan de slag te gaan. Ajax vist weer achter het net AMSTERDAM - Oguchi Onyewu gaat niet naar Ajax. De 27-jarige verdediger is een driejarig contract met AC Milan overeengekomen. Hij komt over van Standard Luik. De keuze van Onyewu betekent een nieuwe tegenvaller voor Ajax. De club aasde eerder vergeefs op Clarence Seedorf en Rafael van der Vaart. Edson Braafheid en El- jero Elia kozen voor een buiten lands avontuur in plaats van Ajax. Rentree Nadal laat nog even op zich wachten LONDEN - Rafael Nadal keert voor lopig niet terug op de tennisbaan. De voormalige nummer één van de wereldranglijst heeft nog te veel last van een knieblessure. Nadal heeft de training volgens zijn woordvoerder Benito Perez Barbadillo nog niet hervat. Hij staat wel veel op de golfbaan. De Spanjaard heeft goede hoop dat hij eind augustus aan de US Open kan deelnemen. Van bondsvoorzitter tot bondscoach PRAAG - De nationale voetbalploeg van Tsjechië heeft een opvallende bondscoach gekregen. Ivan Hasek, de huidige voorzitter van de Tsjechische voetbalbond, wil met de geplaagde ploeg de WK-kwalificatiereeks afmaken. Hasek zette vorige week Frantisek Straka op non-actief Tsjechië is bijna kansloos voor deelname aan het WK. Hasek was toen nog maar een week voorzitter. Teutenberg sprint sneller dan Wild PORTO SANT' ELPIDIO - Ina Yoko Teutenberg heeft de vierde etappe in de Ronde van Italië voor vrou wen gewonnen. De snelle Duitse wielrenster, vorige maand winna res van de Ster Zeeuwsche Eilan den, versloeg Kirsten Wild, de Ne derlandse sprintster in dienst van Cervelo, na ruim 109 kilometer koers met start en finish in Porto Sant' Elpidio. Wild schreef de Ster vorig jaar op haar naam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73