Zoon Milan was inspiratiebron voor vader Vader jan-Leen Boot stuurt Lola en Coco naar zege m Senior Games 2009 Sluiter door met winnen Van der Lijke en Lavrijssen naar WK junioren Zaamslag moet naar Alkmaar voor bekerduel Topvoetballers op afscheidsduel van Phillip Cocu o° 28 Woensdag 8 juli 2009 SCHEVENINCEN - Raemon Sluiter heeft gisteravond eenvoudig de tweede ronde bereikt van het challengertoernooi in Scheveningen. De Rotterdammer (31), ruim twee weken geleden nog verrassend finalist bij het ATP-toernooi van Rosmalen, rekende in de eerste schifting af met de als tweede geplaatste Argentijn Maximo Gonzalez: 6-3 6-4. Eerder op de dag bereikten ook Thiemo de Bakker en Stephan Fransen de tweede ronde. foto Olaf Kraak/ANP Koetsiers gaan tot uiterste op mendag van Zeeland Outdoor. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met fi- naleritten waar de vonken van af vlogen zorgden de koetsiers giste ren in Nieuw- en Sint Joosland voor een fraai slot van de mendag van Zeeland Outdoor. Remko Hoondert toonde zich bij het enkelspan pony's de beste. De koetsier uit Kwadendamme stuur de in de piste van Stal de Kroo in 115.30 seconden door het uit ach- tien poortjes en twee hindernis sen bestaande parcours. Hoondert, afgelopen weekend met de Haflin- ger nog winnaar van een nationale wedstrijd in Drente, maakte zijn naam van snelheidsduivel waar. Bernadette Prins leek met Purdy het feestje voor de Bevelandse aan spanning te verstoren. Met het mes tussen de tanden stuurde de MIDDELBURG - Nick van der Lijke (Middelburg) en Birgit Lavrijssen (Kapelle) zijn geselecteerd voor het wereldkampioenschap wielren nen voor junioren. Beide Zeeuwse talenten zullen uitkomen in de wegwedstrijd. Het WK wordt van 7 tot en met 15 augustus gehouden in Moskou. Op de erelijst komen bij de man nen de namen voor van Greg Le- mond (1979), Damiano Cunego (1999) en Roman Kreuziger (2004). Vijf keer won een Neder lander de titel: Ronald Bessems (1976), Tom Cordes (1984), Ray mond Meijs (1985), Michel Zanoli (1986) en Kai Reus (2003). amazone uit Rockanje in een ware dodemansrit de ruin in 112.33 se conden door het parcours, maar in de haast gooide de Zuid-Holland se een balletje van een piloon, waardoor ze genoegen moest ne men met de tweede stek. Ada Steketee wist zich bij het en kelspan paarden met Dex voor de wagen verrassend voor de finale te plaatsen. Als eerste starter ging de amazone uit Nisse met de bruine ruin voorvarend van start. Maar op hindernis twee ging het mis met de communicatie tussen de bruine ruin en zijn leidster en kwam de aanspanning vast te zit ten, met veel tijdsverlies en de der de plaats als gevolg. Anneke Hannewijk, vooraf ge- doodverde laatste, stuurde Peter Remko Hoondert uit Kwaden damme wint enkelspan pony's op de mendag van Zeeland Out door. Lou Willemse is het snelst in enkelspan paarden. MIDDELBURG - De voetballers van Zaamslag moeten in de eerste ron de van de KNVB-beker een flinke reis maken. Zondag-eersteklasser AFC'34 uit Alkmaar kwam giste ren bij de loting in Zeist tevoor schijn als tegenstander. Bij winst ontvangt de tweedeklasser op ei gen veld profclub FC Emmen. Hoek en Kloetinge treffen beide een zondag-hoofdklasser. Hoek speelt op eigen veld tegen Gemert, Kloetinge ontvangt het Bredase Ba ronie. De eerste ronde wordt zater dag 29 augustus gespeeld. Bij winst speelt Hoek tegen Schae- sberg of Sparta Nijkerk; Kloetinge tegen EW of Barendrecht. Pan vervolgens met 141 seconden rond naar een verrassende tweede stek. Lou Willemse deed wat men van de regerend kampioen district west mag verwachten. De menner uit Domburg stuurde de goed aan de teugels lopende ruin Flame in 115.78 seconden naar een overtui gende overwinning. „Doordat Ada in de fout ging, werd het me ge makkelijk gemaakt. Als het nodig was geweest had het sneller ge kund." Bij het dubbelspan pony's stalen de Schouwse aanspanningenvan Jan-Leen Boot en Leanne van de Berg de show. In een spannende rit stuurde de pas vijftienjarige Lea nne van de Berg uit Renesse haar span in 126.34 seconden foutloos rond en dwong hiermee haar der tig jaar oudere rivaal tot het uitster- ste. lan-Leen Boot uit Burgh-Haamstede had zijn ant woord klaar. Alle risico's nemend laveerde hij Lola en Coco in 119.70 seconden naar de zege. EINDHOVEN - Phillip Cocu krijgt op zaterdag 25 juli een mooie af- scheidswedstrijd. Veel oud-ploeg genoten van de middenvelder heb ben laten weten dat ze met Cocu in het Philips Stadion tegen de se lectie van PSV willen voetballen. Guus Hiddink zal als coach optre den. De bondscoach van Rusland kan behalve Cocu ook beschikken over Mark van Bommel, lefferson Farfan, Wim Jonk, Arthur Nu- man, Dennis Bergkamp, Frank de Boer, Ernest Faber, Patrick Klui- vert, Mare Overmars, Michael Rei ziger, Jaap Stam, Jan Vennegoor of Hesselink, Chris van der Weerden en Jan Wouters. Voorzitter X-treme is nauw betrokken bij Senior Games. door Marco Puik MIDDELBURG - 'Zo vader, zo zoon' luidde de titel van een televisiepro gramma. In het geval van de fami lie Vader geldt het omgekeerde. Zoon Milan zocht een uitdaging en vond die op de mountainbike. Het enthousiasme bij Milan werk te aanstekelijk op vader Patrick, die zich met de organiserende kant van de sport ging bezighou den. Ondertussen is Patrick Vader voorzitter van de Zeeuwse moun tainbikevereniging X-treme en in die hoedanigheid nauw betrokken bij de organisatie van de wedstrij den tijdens de Senior Games. Een bezoek aan strandraces in Bel- 'We zijn erin geslaagd om twee goede parkoersen neer te zetten' gië vormde voor Vader de inspira tie om zich aan het sportevene ment voor vijftigplussers te verbin den. „Aan de Belgische kust ligt een heel mooi circuit en toen ik daar was, zag ik ongeveer 1300 mensen op een mountainbike te gen elkaar racen. Daar zaten tus- Zeeland The Netherlands sen de 300 en 400 vijftigplussers bij. Dat heeft ons ervan overtuigd dat zo'n evenement ook in Zee land mogelijk moet zijn." De voorbereidingen op de Senior Games gingen ruim een jaar gele den van start. „Met tal van vrijwil ligers en een aantal organiserende comités zijn we verantwoordelijk voor twee evenementen: de cross country race, die op 9 september in Burgh-Haamstede wordt gehou den en de beachrace, die drie da gen later in Vlissingen zal plaats vinden", legt Vader uit. „De voor bereidende werkzaamheden zijn inmiddels afgerond en we zijn er in geslaagd om twee goede par koersen neer te zetten. Op dit mo ment zitten we in de fase dat we het deelnemersveld nog graag zien toenemen." De verantwoordelijkheid voor dat laatste en zeker niet onbelangrijke aspect ligt volgens Vader bij de Ko ninklijke Nederlandse Wielerunie (KNWU). „Zij moeten hun grote internationale partners erbij be trekken en de mensen attenderen op de Senior Games. Zelf zullen we nog adverteren in vakbladen." Bij de totstandkoming van de par koersen waren verschillende par tijen betrokken. „Voor de route in Vlissingen worden in overleg met het Waterschap nog dertien paal hoofden weggehaald. Voor de vei ligheid van dp mountainbikers is dat absoluut noodzakelijk. Het heeft echter ook een structureel ef fect: mensen kunnen er in de toe komst beter wandelen." Ook het parkoers in Burgh-Haam stede heeft een metamorfose on dergaan. „In overleg met Staatsbos beheer en de gemeente Schou- wen-Duiveland zijn we gekomen tot een herinrichting van de route. Er is gekozen voor een permanen te route, waar toeristen structureel gebruik van kunnen maken." De finishlocatie in Burgh-Haamste de is speciaal voor de Senior Ga mes aangepast. „Er is een stuk bij- gekomen vanaf de parkeerplaats tot de oorspronkelijke start. In het bosgebied is de route met twee lus sen uitgebreid, waardoor het par koers nu bijna zeven kilometer lang is. Het is een heel aantrekkelij- B ke ronde geworden. De toeschou wers kunnen de deelnemers aan de Senior Games straks meerdere keren zien passeren in het bosge bied." Iedereen die mee wil doen, kan straks met een daglicentie aan de start verschijnen. „We hebben er alles aan gedaan om er een aan sprekend evenement van te ma ken", aldus Vader. Een bezoek aan wielerraces op een Belgisch strand vormde voor Patrick Va der de inspiratie om zich aan de Senior Games te verbinden, foto Hans Puik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72