uit? Zijn ze bang?' Les over combinatie werk en mantelzorg ÜP 9 ;UMMER oï Gezin op tijd uit brandende woning Vogelspeurtocht van De Mikke LétÉ g/G SUMMER Er op uit, maar waarheen? Kijk op onze Uit-pagina! www.pzc.nl/uit W Woensdag 8 juli 2009 1 9 'Eerst waren het drie meiden, later stonden er wel veertig jongens joelend omheen. De politie kwam pas toen iedereen alweer weg was' Bewoonster Bossenburgh middelburg - Een Middelburgs ge zin van drie personen is in de nacht van maandag op dinsdag vei lig ontkomen nadat in hun aan een bedrijfspand grenzende wo ning aan de Elektraweg brand was uitgebroken. Posten van de stadsge westelijke brandweer rukten tegen middernacht met groot materieel uit om het vuur te blussen. De brand ging gepaard met behoorlijk wat rookontwikkeling. De woning brandde geheel uit. Volgens de ei genaar van het bedrijf was hij door de bewoners gewaarschuwd nadat zij de brand hadden ont dekt. In de bedrijfsloods lagen vol gens de man meubelen en andere spullen opgeslagen. middelburc - In het kader van het project Stadsvogels Middelburg houdt MICMEC Walcheren sa men met vogel- en egelopvang De Mikke een vogelspeurtocht voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Tijdens de tocht met als thema Teder vo geltje eet zoals het gebekt is', wordt gelet op snavelvormen. On der leiding van een vogelgids gaan de kinderen op zoek naar wat er rondvliegt en zwemt in Park Too- renvliedt in Middelburg. De tocht duurt van 14 tot 16 uur. Op woensdag 15 juli 2009 is er een openbare vergadering van het Algemeen Bestuur van De vergadering wordt gehouden in de bestuurskamer van LétÉ, Grevelingenstraat 16 te Middelburg. Aanvangstijd 13.30 uur. Stukken liggen ter inzage bij de bestuurssecretaris. middelburg - Mensen die zelf voor een zieke partner, ouder of kind zorgen, vinden de combina tie van mantelzorg en zorg erg zwaar. Om hen te helpen met het vinden van een goed evenwicht, geven Vrijwillige Zorg Walcheren en MEE Zeeland een cursus aan mantelzorgers. Volgens de organisaties is één op de acht Nederlanders een mantel zorgen Ongeveer de helft van hen heeft moeite om dat te combine ren met een baan. De cursus bestaat uit vier bijeen komsten. Daarin worden handrei kingen gedaan om eerst te bepalen hoe die balans verstoord is ge raakt. Daarna wordt geleerd hoe die weer te herstellen is. De oplos sing is niet eeuwigdurend, waar schuwen de organisaties. „Werken aan een goede balans houdt nooit op." De cursus wordt gegeven in het kantoor van het steunpunt Mantelzorg aan de Laurens Stom- rnesweg 1-12 in Middelburg op 8 en 22 september en 6 en 20 okto ber. De bijeenkomsten duren van 19.30 tot 22.00 uur. De cursus kost 10 euro. Aanmelden kan bij Vrijwillige Zorg Wal cheren (0118-553530 en info@zorgvrijwilligers.nl) of bij MEE Zeeland (0118-432000 en info@meezeeland.nl). Nieuwe indeling wijkmanagers middelburg - De gemeente Mid delburg heeft Rianne van Iwaar- den aangesteld als wijkmanager voor Nieuw- en Sint Joosland, Grif fioen en Middelburg Zuid. Zij is de opvolger van Harry Siebelink. Yfke van Nunen-Semeijn heeft Ar- nemuiden, Dauwendaele/Mortiere en Klarenbeek/Veersepoort onder haar hoede. Karei van de Beek is de wijkmanager voor de binnen stad, Nieuw Middelburg, Stromen- wijk t Zand en Sint Laurens. Reeks rommelmarkten in centrum Vlissingen vlissingen - In Vlissingen wordt een reeks rommelmarkten gehou den op de Oude markt van 13 tot 17 uur. De eerste is vandaag en daarna volgen er markten op 5 au gustus, 2 september en 7 oktober. De vrijmarkten hebben een aantal regels. Zo moet alle verkoopwaar op de grond worden uitgestald en niet op kramen of karren. Eten en alcohol mogen niet verkocht wor den. Commerciële verkopers moe ten een vergunning hebben. Knuffelen met dieren op de Klepperhoeve middelburg - Kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg houdt vandaag een knuffeldag voor jong en oud. Iedereen mag tussen 13.30 uur en 15.00 uur een beest knuffelen of aaien. Of dat nu een muis, een kip of Shetland-po ny Tanja is, maakt niet uit. Op dit moment zijn er bovendien jonge konijntjes en geitjes met een hoge aaibaarheidsfactor. De knuffeldag kost 1 euro per persoon. Oud-commando De Ruiter overleden steenwijk - Oud-commando Cor nells de Ruiter is op 90-jarige leef tijd in Steenwijk overleden. De Ruiter was commandant van elf Nederlandse militairen van No. 2 Dutch troop - voorloper van het korps Commandotroepen - die als onderdeel van het Britse No. 4 commando in de ochtend van 1 november 1944 landde in Vlissin gen. Na zware gevechten, waarin de Nederlandse commando's als gids in het gevecht voorgingen, werd op 3 november 1944 contact gemaakt met de commando's die in Westkapelle waren geland. Tot op hoge leeftijd bezocht De Ruiter de jaarlijkse herdenking van de Tanding bij de Oranjemo len in Vlissingen. (Pï<3^&tL&iatvecf, op elk onderdeel. 4 f j£eo tweewielers C C'J Dorpsplein 14 Aagtekerke T 0118-581306 www. leo j oossetweewielers.nl 'mtmrn De Scheldestraat. „Dat deze burgemeester écht laat zien dat het menens is. Anders blijft hier geen winkelier meer over. Dan ben ook ik weg foto Lex de Meester Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 14 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63