Zeeland Reclametax levert Goes te weinig op Bekendmaking Peilbesluit Veerse Meer Transport grond roept vragen op Leerlingen Auris College leren rappen Aanleg Goese ATB-baan begint morgen B Woensdag 8 juli 2009 23 goes - Na het basisonderwijs kan ook het voortgezet speciaal onder wijs in Goes snuffelen aan Afri kaanse (jongeren)cultuur. In Goes staat 2009 in het teken van Afrika. Er zijn tal van evene menten, zoals het openluchtspek takel Ubuntu dat vrijdag begint, en onderwijsprogramma's. COS Zeeland biedt nu voor het Auris College, school voor speciaal voort gezet onderwijs, een lespakket aan, met onder meer een les 'rap pen'. Volgende dinsdag gaan leer lingen ermee aan de slag. In verscheidene workshops proe ven de leerlingen de sfeer van Afri kaanse muziek en dans. Sonja van Bockstaele van Kassoemaï geeft en kele workshops Afrikaanse dans en djembé. Alle 55 leerlingen met een communicatiebeperking doen mee aan deze workshops. www.afrikazeeland.nl. www.coszeetand.nl Gemeente wil belasting voor ondernemers in centrum indexeren. door Frank Balkenende GOES - Goes wil de reclamebelas ting indexeren omdat er nu te wei nig geld binnenkomt. Daarover lo pen gesprekken met ondernemers en eigenaren van panden in en rond de binnenstad. De reclamebelasting is vorig jaar in gevoerd als alternatief voor de baat belasting. Daaraan zaten juridisch te veel haken en ogen, ook al was met de Ondernemers Organisatie Goes een sluitende afspraak ge maakt over de baatbelasting. Via deze belasting zou de midden stand de helft van de kosten van het Masterplan Binnenstad dra gen: 4,75 miljoen euro. Het inmid dels uitgevoerde plan behelsde een luxere bestrating in winkelstraten en op pleinen in de binnenstad. Ook het straatmeubilair is ver nieuwd. Via de reclametax, die geldt voor reclameuitingen op en bij panden in en een klein stuk buiten het centrum, komt er nu echter te wei nig geld binnen. Over een periode van twintig jaar moet de reclame belasting de benodigde 4,75 mil joen euro opleveren. Momenteel komt Goes elk jaar 62.000 euro tekort. Over een perio de van twintig jaar wordt dat een flink bedrag van 1,4 miljoen euro. Volgens wethouder Sophie van 't Westeinde (WD, financiën, eco nomische zaken) ontstaat het gat omdat de reclamebelasting nu een vast bedrag per jaar kent. Door te indexeren en dus het inflatieper centage door te berekenen, kan dat gat worden gedicht. Daarover be staat nog geen akkoord met de on dernemers in het centrum. De reclamebelasting leidde vorig jaar tot 31 bezwaren op 370 aansla gen. Daarvan werden er 11 ge grond verklaard. Overigens is overal in den lande wel kritiek op deze vorm van belas ting, waarmee dikwijls herinrich tingen van binnensteden wordt ge financierd. De Raad Nederlandse Detailhandel (RND) constateert dat het aantal gemeenten dat een reclamebelasting invoert, in een jaar tijd met 80 procent is geste gen. De raad vindt dat lokale over heden de reclamebelasting als nieu we melkkoe gebruiken. GOES - Het grondtransport voor de aanleg van een ATB-baan (voor mountainbikers) aan het Gelde- loozepad in Goes is vertraagd. Mor genochtend om zeven uur voeren de eerste vrachtwagens grond aan. Afgelopen maandag zou het trans port beginnen. Volgens wethou der Rinus Dieleman is lichte ver traging opgetreden door maatrege len die moeten worden getroffen op de kruising Westhavendijk/ Geldeloozepad. Borden wijzen chauffeurs er al op dat ze een fiets pad kruisen. De herinrichting van het kruispunt is nodig om het voor fietsers veiliger te maken. Voor de grondaanvoer wordt de wal aan de noordkant van de Goe se Schans afgegraven. Omdat er vanaf vrijdag het Afrika-spektakel Ubuntu wordt opgevoerd, wordt het wegdek schoon achtergelaten. Bij begrafenissen wordt de aan voer van de 22.000 kuub grond even gestaakt. Christenunie bezorgd over geplande route door 's-Gravenpolder. 'S-GRAVENPOLDER - De Christenu nie in Provinciale Staten is be zorgd over geplande grondtrans porten voor het natuurherstelplan Zwaakse Weel aan de rand van 's-Gravenpolder. Doordat de route dwars het dorp voert, komt de ver keersveiligheid in het geding, stelt de fractie. Vanaf maandag 13 juli zal er zo'n drie weken lang grond worden ge transporteerd vanaf de Zwaakse Weel naar enkele landbouwperce- len. De provincie, opdrachtgever van het natuurherstelplan, heeft in overleg met wegbeheerders, ge meente en waterschap een trans portroute uitgezet, die loopt via de Provincialeweg en Schoorkens- zandweg door het dorp 's-Graven- polder. Statenfractielid Arjan Beekman wil onder meer van Gedeputeerde Staten weten waarom voor die rou te is gekozen. In zijn ogen zou het beter zijn de transporten via de Bemhardweg te leiden. Die ligt pa rallel aan de Provincialeweg en Schoorkenszandweg, maar wel bui tenom 's-Gravenpolder. Daarnaast wijst hij op de landbouwpasseer- stroken op de Bemhardweg. 'Wat is de waarde van de passeerstro- ken als er voor een project als dit geen gebruik van wordt gemaakt?', stelt Beekman in schriftelijke vra gen aan GS. De stroken hebben er volgens Beekman juist voor ge zorgd dat de verkeersveiligheid in 's-Gravenpolder is toegenomen. 'Die is met de gekozen route in het geding, zeker in het vakantie- siezoen met meer fietsers en spe lende kinderen op straat'. Beekman vraagt zich verder af wie de kosten draagt voor het schoon houden van de wegen en de voor opname (van scheuren) die wordt gedaan van alle huizen langs de transportroute. Wijziging van het peilbesluit Veerse Meer d.d. 8 oktober 2007 De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoe ning aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Het peilregime van het Veerse Meer is bij besluit van 8 oktober 2007 vastgesteld, met uitzondering van de bepaling betreffende het noodpeil. In plaats van deze bepaling is in het nu voorliggende Besluit tot wijziging van het Peilbesluit Veerse Meer van 16 juni 2009, het volgende opgenomen: 'Om een bufferfunctie te creëren kan in situaties van extreme neerslag en verhoogde buitenwater standen op de Oosterschelde het waterpeil voortijdig worden verlaagd. Hiertoe zal gebruik worden gemaakt van het door de waterkwantiteitsbeheerder vastgestelde beslisinstrumentarium Katse Heule: 'Operationeel peilbeheer Veerse Meer; bijzondere omstandigheden'.' Beroep en voorlopige voorziening Op de ontwerpwijziging van het peilbesluit Veerse Meer d.d. 8 oktober 2007 zijn geen zienswijzen ingediend. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan van 9 juli tot en met 19 augustus 2009 beroep worden ingesteld door een belanghebbende aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat hij geen zienswijze op het ontwerppeilbesluit naar voren heeft gebracht. Het beroep kan worden ingediend bij de Sector Bestuursrecht van de Rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroep kan alleen betrekking hebben op de wijziging van het noodpeil. Het ondertekende beroepschrift moet ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening van het beroep; - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; - de gronden van het beroep. Documenten inzien Het peilbesluit met toelichting, het betreffende Milieueffectrapport en het plan van aanpak liggen van 9 juli tot en met 19 augustus 2009 gedurende de reguliere openingstijden ter inzage op de volgende locaties: - de gemeentehuizen van Goes, Middelburg, Noord-Beveland en Veere; - de openbare bibliotheken in Goes en Middelburg; - het waterschap Zeeuwse Eilanden in Middelburg; - de bibliotheek van Rijkswaterstaat Zeeland in Middelburg; - het informatiecentrum van de provincie Zeeland in Middelburg; - de bibliotheken van het ministerie van Verkeer en Waterstaat (VenW) en van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM), beide in Den Haag. Nadere informatie U kunt het Peilbesluit Veerse Meer downloaden via www.inspraakpunt.nl of aanvragen bij het afdelingssecretariaat van Rijkswaterstaat Zeeland, telefoon 0118 622 933. Voor vragen en nadere informatie kunt u contact opnemen met Rijkswaterstaat Zeeland, de heer E. Daemen, telefoon 0118 622 405 (0118 622 000). Voor informatie over de beroepsprocedure kunt u zich wenden tot het Inspraakpunt - Expertisecentrum Publieksparticipatie, telefoon 070 351 9603. Inspraakpunt Expertisecentrum Publieksparticipatie www.inspraakpunt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53