Zeelan 'Parkeergarage bedruipt zichzelf VEERE 1809 Ook Borsele moet zo langzamerhand op kleintjes gaan letten INTRIGERENDE VRAGEN OVER VEERE 1809! DE ORGANISATIE VAN VEERE 1809 ZOEKT NOG: Woensdag 8 juli 2009 I 21 De meeste raadsfracties zien geen heil meer in de bouw van een parkeergarage op de Goese Oostwal. foto Ronald den Dekker Middenstandsvoorzitter Berks vindt dat fracties project te snel dumpen. door Frank Balkenende GOES - Goese raadsfracties schie ten het plan voor een parkeergara ge aan de Oostwal veel te snel af Dat vindt voorzitter Ron Berks van de Ondernemers Organisatie Goes (OOG). Uitbreiding van het aantal parkeer plaatsen aan de oostkant van het Goese koophart, staat al jarenlang bovenaan het wensenlijstje van de winkeliers. Het nieuwe college van B W willigde hun wens in 2006 in. Een onderzoek naar een twee de parkeergarage - momenteel is er een in aanbouw aan de West- wal - kwam zwart op wit in het collegeprogramma. Voor die tweede parkeergarage lijkt geen politiek draagvlak meer te bestaan. Bijna alle Goese frac ties schieten het project in hun al gemene beschouwingen af Alleen de WD, tot nu toe een pleitbezor ger van een tweede parkeergarage aan de oostkant van het centrum, spreekt zich er niet over uit in haar algemene beschouwingen. OOG-voorzitter Berks snapt best dat de kaarten anders liggen nu er een economische crisis woedt, de Aanpak gemeentehuis en masterplan Ovezande ter discussie. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Ook Borsele moet de tering naar de nering zetten. In vesteringen in het gemeentehuis in Heinkenszand en in het master plan Ovezande staan ter discussie. De tijd lijkt voorbij dat Borsele 'ge woon' meer geld uittrok als projec ten duurder uitvielen, zoals bij nieuwbouw van scholen in Borsse- le en 's-Heerenhoek. Het had altijd wel iets, dat Borsele niet op een dubbeltje meer of min der lette. Waarom zou je ook niet meer investeren dan eerst begroot, als een bouwplan daardoor beter wordt? Een basisschool moet ten slotte zeker veertig jaar meegaan. Waarom zou je daarop veel bezui nigen? In Borsele hoefde dat ook niet. De reservepositie van de gemeente was goed. „Maar", signaleerde frac tievoorzitter Berry Kooiker van de Lokale Partij eind vorige week in de gemeenteraad, „we hebben on dertussen wel erg ingeteerd op de financiële reserves." Kooiker had uit de stukken opge diept dat Borsele begin dit jaar nog maar een weerstandsvermo- l^j De gemeente Borsele hééft ste- vig ingeteerd op het weerstands vermogen en krijgt ook te ma ken met kortingen op de rijksuit kering. gemeente de komende jaren min der geld van het Rijk krijgt en ze (voorlopig) 12 miljoen euro kwijt is door het Landsbanki-debacle. „Daarbij heeft dit college grote am bities met bijvoorbeeld een spoor- project en een aquaduct. Dus alle maal begrijpelijk. Het is toch een beetje vreemd dat raadsfracties nu al de parkeergarage aan de Oost wal opgeven. Ten eerste omdat er nog een haalbaarheidsonderzoek loopt, waarvan de uitslag nog moet komen. Ten tweede omdat het college ook nog met een par- keervisie komt. Zolang die visie er niet ligt, kun je eigenlijk geen goe de afweging maken." Daarnaast wijst Berks erop dat een parkeergarage zichzelf kan bedrui pen. „Kijk, je investeert fors, maar dat geld verdien je weer terug via de parkeerinkomsten. Dat is toch nog een iets ander verhaal dan de bouw van een aquaduct." Overigens is met het schrappen van de parkeergarage uitbreiding van parkeerplaatsen op en rond de Oostwal niet van de baan. Ver scheidene fracties vinden dat het college naar goedkopere, boven grondse alternatieven moet kijken. Berks, realist als hij is, ziet nog wel kansen voor een goedkopere va riant op de parkeergarage. „Je kunt op de Oostwal één parkeerlaag on dergronds maken en bovengronds op het dek parkeren. Daarmee kun je het aantal parkeerplaatsen verhogen van 160 naar 400." Berks onderstreept dat winkeliers aan de oostzijde van de binnen stad behoefte hebben aan voldoen de parkeergelegenheid in de buurt, nu de laatste jaren vooral parkeerruimte is geschapen aan de westkant. Alternatieven die onder meer door PvdA en GroenLinks zijn aangedragen, zoals betere be nutting van het Molenplein of extra ruimte in de Goese Schans, zijn geen optie, zegt Berks. „Beide locaties zijn te ver weg van de bin nenstad." gen had van één miljoen euro. Een jaar eerder, begin 2008, was dat nog drie miljoen euro. Dit is onder meer te wijten aan extra in vesteringen, zoals in de entree van camping Stelleplas en een glijbaan in het zwembad van Heinkens zand. Voor Kooiker is het duidelijk dat Borsele een pas op de plaats moet maken, zeker ook omdat de rijks uitkering in 2013 800.000 tot 1,3 miljoen euro lager uitvalt. Dat is veel op een jaarbegroting van 46 miljoen euro. Kooiker wil de ver bouwing en uitbreiding van het ge meentehuis 'voorlopig in de ijs kast zetten'. Hij kreeg min of meer steun van WD en PvdA. „Het pro bleem in het gemeentehuis is de luchtbehandeling", aldus Connie Miermans (PvdA), „laten we daar voorrang aan geven." De meerderheid van SGP/CU en CDA is nog niet zover. Eind 2010 moet het definitieve besluit vallen over het gemeentehuis, als de ont werpfase afgerond is. SGP/CU en CDA willen dit afwachten. Het ligt anders met het masterplan voor de vernieuwing van het hart van Ovezande, inclusief een nieuwe school voor De Zandplaat. Het ge bouw van die school is nog niet af geschreven. SGP/CU'er Kees West- strate sprak over 'het versoberen van het masterplan'. De raad Bor sele mag donderdag 16 juli alvast beslissen over een extra krediet van 50.000 euro voor de verbou wing van het Ovezandse dorps huis. 3|ï Hoeveel kreeg overste Bogaerd op 31 juli 1809 betaald om zich over te geven aan den Engelschen? 3j< En hoe is dit betaald én waar is dit geld (goud!) gebleven Misschien komt er op de Academische avond van "Veere 1809" antwoord op deze vraag! Reserveren op info@veere1809.nl Toegang: 3,50 p.p. Nog ca. 35 plaatsen vrij! Vrijwilligers, die willen figureren als gewonde soldaat op za 11/7 en/of zo 12/7. Kostuums beschikbaar (max. Ex). O Oude, witte lakens om reepjes verband van te scheuren. O En als laatste; originele, oude boerinnen onderbroeken zonder kruis!I Om boven 't Straatje 1809 te hangen. "WILT U" OF "HEEFT U"; Bel 0118 - 501 808 of info@veere1809.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51