de vijftig kilometer' Uitstel sloop gebouw 't Trefpunt in Yerseke ÜMMËR BfGSy gIQ SUMMER I Toch kunststof grafmonument Wedstrijdveld Jumpin'de Weel Nisse verbeterd KRUININGEN - De gemeente Rei- merswaal verleent ontheffing voor het plaatsen van een polyester graf monument. Ze komt daarmee te gemoet aan de wens van een fami lie uit Yerseke. Aangezien het om het eerste kunststof grafmonu ment in Zeeland gaat, reageerde Reimerswaal aanvankelijk terug houdend. Volgens wethouder Kees Knuit moeten kunststof mo numenten - die een stuk goedko per zijn - in gangbare kleuren zo als wit, zwart of grijs 'kunnen'. Op woensdag 15 juli 2009 is er een openbare vergadering van het Algemeen Bestuur van Lét De vergadering wordt gehouden in de bestuurskamer van LétÉ, Grevelingenstraat 16 te Middelburg. Aanvangstijd 13.30 uur. Stukken liggen ter inzage bij de bestuurssecretaris. door Luc Oggel YERSEKE - De sloop van verenigingsgebouw/brandweerka zerne 't Trefpunt in Yerseke begint pas in het najaar. Een grondsane- ringsprocedure levert enkele maan den vertraging op. Hoewel de sloop- en bouwaanvra- gen - op de locatie van 't Trefpunt komt een nieuwe brandweerkazer ne - inmiddels zijn aangevraagd, is uit een verkennend bodemonder zoek gebleken dat de grond onder het gebouw enigszins vervuild is. Daar was rekening mee gehouden, aangezien er vroeger een gasfa briek stond. De gemeente Reimerswaal wil nu via de provincie een saneringspro cedure starten, maar die zal zeker twee maanden duren. Daarom is besloten om in elk geval niet vóór november te slopen. Voor de gebruikers van 't Trefpunt - de koersbalclub, biljartvereni ging, Zoutwater Theater en mu ziekvereniging Mozart - is het uit stel gunstig. Voor hen is nog geen alternatief voorhanden en zij kun nen nu wat langer gebruik maken van het gebouw. Ook tijdens de mosseldag doet het gebouw nog dienst voor onder meer de ehbo. Na de zomervakantie wil de ge meente nader overleggen met de gebruikers. Kapelle zoekt nieuwe kinderburgemeester KAPELLE - Op de Wemeldinge(n) Dag 12 september krijgt Kapelle een nieuwe kinderburgemeester. Dat is nog ver weg, maar alle Ka- pelse scholieren uit groep 7 kun nen zich alvast aanmelden. In de scholen ligt een formulier, dat ook op www.kapelle.nl te vinden is. Van kandidaten wordt verwacht dat ze een tekst schrijven over wat ze in Kapelle willen veranderen. Voor 24 augustus moeten die bij de gemeente binnen zijn. Nachtmarkt op Grote Markt in Goes GOES - Op de Grote Markt in Goes vindt vrijdagavond de éénentwin tigste Goese nachtmarkt plaats. Er komen, volgens de organiserende stichting Speciale Markten Zuid- West Nederland, 'een 75-tal stille kramers en een tiental standwer kers uit heel Nederland en België'. De Goese nachtmarkt begint vrij dagavond om acht uur en loopt door - zoals de naam al zegt - tot in de nachtelijke uurtjes, tot drie uur 's nachts. Scheldegalm maakt rondgang in Hansweert HANSWEERT - Muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert sluit vanavond het seizoen af met een zomeravondrondgang door het ei gen dorp. De rondgang begint om 19.30 uur. De harmonie en drum band vertrekken dan vanaf de Mu- ziektuin. Bij slecht weer. gaat het niet door. Dweilband Scheldedwei- lers doet zaterdag nog mee aan de Open Zeeuwse kampioenschap pen voor dweilbands in Oud-Vos- semeer. Rondvaarten met ms Adriana vanuit Yerseke YERSEKE - Het rondvaartseizoen is weer begonnen voor de eigenaren van motorschip Adriana. Ze varen tot en met 23 augustus elke week van dinsdag tot en met zondag op de Oosterschelde, waarbij ze zich vooral richten op de mossel- en oestercultuur. Volwassenen beta len negen euro, kinderen van drie tot en met elf jaar zeven euro. De rondvaarten die anderhalf uur du ren, beginnen om 14.30 uur in de Prinses Beatrixhaven in Yerseke. Pabo houdt opnieuw Miss Pabo verkiezing WALSOORDEN - Postorderbedrijf in erotische artikelen Pabo uit Wals oorden houdt evenals vorig jaar een Miss Pabo verkiezing. Elke vrouw tussen de 18 en de 35 jaar kan zich tot 10 augustus aanmel den via www.pabo.nl of www.pa- bo.be. Na een eerste selectie wordt de foto van vijftig deelneemsters gepubliceerd op de websites, waar na iedereen kan stemmen. De fina le is 19 december in Den Bosch. Rommeldam al bezig met voorbereidingen KAPELLE - Vrijwilligers van kinder vakantieweek Rommeldam in Ka pelle zijn volop bezig met de voor bereidingen voor het festijn van 24 tot en met 28 augustus. Kinderen uit de gemeente Kapelle kunnen zich tot 12 juli inschrijven. Aan- meldbrieven zijn verspreid via de basisscholen. Ze zijn ook te down loaden op www.rommeldam.org. Rommeldam is dit jaar bij het scoutingterrein in Kapelle. Er op uit, maar waarheen? Kijk op onze Uit-pagina! www.pzc.nl/uit B Woensdag 8 juli 2009 I 19 NISSE - Jumpin'de Weel, het paar densport-evenement dat elk jaar plaatsvindt aan de Brilletjesdijk bij Nisse, kan de komende editie over een verbeterd wedstrijdterrein be schikken. Rijplaten op het parkeer- gedeelte zijn niet meer nodig. Er is door aannemer Hoondert en Isti- mewa Elektro een nieuwe weg aan gelegd. Jumpin'de Weel kan ook extra aan de weg timmeren dank zij een nieuwe hoofdsponsor, Ra bobank Oosterschelde, en de pro vincie geeft meer subsidie. Dit jaar is Jumpin'de Weel van donderdag 30 juli tot en met zondag 2 augus tus en ook het volgende weekend. Zaterdag 1 augustus is er een zo- merfair met ridderspelen. 'Veel leden zien de Zevendorpentocht als de perfecte laatste training voor de Vierdaagse van Nijmegen' Gerald Aerts, voorzitter van wandelvereniging Wiego uit Breda De Zevendorpentocht trekt traditiegetrouw veel deelnemers. Vorig jaar maakten bijna achttienhonderd mensen een korte of lange wandeltocht over het eiland Tholen. foto Willem Mieras VI tl*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49