'Op mijn 65ste loop ik voor het laatst SGP wil arbeidsmigranten uit woonkernen van Reimerswaal De Vlooientrappers redden het kampioenschap voor dweilbands Knipkring-expo 1 8 Woensdag 8 juli 2009 B 'Ik kan me voorstellen dat wandelaars van wat verder weg het hier Bij mij gaan aan de Zevendorpentocht negen tot tien weken prachtig vinden Ko Havermans, negentienvoudig deelnemer. training VOOraf Toon Lindhout, doet zaterdag voor de vijftiende keer mee. Dankzij de carnavalsvereniging vindt er dit jaar toch weer een dweilbandfes tival plaats op dezelfde dag als de Zevendorpentocht. foto Chris van Klinken door Rob Paardekam Even leek het erop dat de Ze vendorpentocht het dit jaar zonder braderie en dweil bandfestival moest stellen. De car navalsvereniging bleek echter de reddende engel. De braderie en het open Zeeuws kampioenschap voor dweilbands vinden al flink wat jaren plaats op de dag dat ook de wandeltocht ge lopen wordt. Maar het werd alle maal te veel voor dweilorkest De Lamsóóren, dat beide evenemen ten organiseerde. Dat ging steeds meer tijd kosten, terwijl de club mensen best klein was. Maar laat Ivo Slokkers van de Lamsóóren nou ook bij carnavals vereniging De Vlooientrappers zit ten. „En daar hadden we nog wel tijd om iets op poten te zetten", zegt hij. „Het voorjaar is voor een carnavalsvereniging een relatief rustige periode. Wij hadden wel ruimte in onze agenda. Daar komt bij dat het zonde is om zo'n mooie dag verloren te laten gaan." De vereniging zet overigens alleen het dweilbandfestival op poten. De braderie wordt georganiseerd door een bedrijf uit Wouw. Onder meer De Neutekrakers uit Oud- Vossemeer, De Vosseblaozers uit Nieuw-Vossemeer en De Schelde- dweilers uit Hansweert staan zater dag op het podium. „En omdat de Lamsóóren het nu niet meer orga niseren, kunnen ze zelf ook eens meedoen", vertelt Slokkers. „Dat is dan wel weer leuk." In totaal ma ken ongeveer tien dweilbands za terdag hun opwachting. Het festival begint om 14.00 uur met een optreden van Stasse Mis pit. Daarna vertonen de dweil bands hun kunsten. Alles vindt plaats op de Kerkring. Honderden wandelaars komen zaterdag weer naar Oud-Vossemeer voor de Zevendorpentocht. Voor veel lopers is dat niet de eerste keer. door Rob Paardekam Ko Havermans uit Oud-Vossemeer is zo'n 'die hard'. Hij doet zater dag, tijdens de 21ste edi tie, voor de negentiende keer mee. „De allereerste tocht heb ik ge mist", vertelt hij. „Toen was het nog niet zo bekend. Ik wist ge woon niet dat het was." Ook vorig jaar was Havermans niet van de partij. Toen maakte hij als vete raan zijn opwachting op de Zeeuw se veteranendag. „Het was jammer dat die twee evenementen toen op één dag vielen. De 82-jarige Havermans loopt za terdag samen met zijn dochter. In het verleden koos hij vaak de der tig kilometer, maar toen de organi satie vorig jaar besloot ook een af stand van twintig kilometer in te voeren, maakte hij daar dankbaar gebruik van. „Verder loop ik nog zo'n beetje alle vierdaagses in de omgeving", vertelt Havermans. „En als het redelijk weer is, maak ik elke ochtend ook nog een wan deling van zes kilometer." De inwoner van Oud-Vossemeer snapt wel waarom de Zevendor pentocht zo populair is. „Het is een mooie tijd van het jaar. Alles staat in bloei. Daar komt bij dat je langs prachtige plekjes komt. Op De Zevendorpentocht sommige stukken kijk je zo op de Schelde. Nou is dat voor mij als Tholenaar natuurlijk geen openba ring, maar ik kan me voorstellen dat wandelaars van wat verder weg het hier prachtig vinden." Dorpsgenoot Toon Lindhout (62) doet zaterdag vopr de vijftiende keer mee aan het evenement. Hij gaat vol aan de bak met de tocht van vijftig kilometer. En nee, dat is geen makkie. „Zeker als het erg warm is, kom je helemaal uitge woond over de finish", stelt de sportieve Vosmeerder. „Een goede voorbereiding is daarom heel be- De Zevendorpentocht kent zeven afstanden: vijf, tien, vijftien, twintig, der tig, veertig en vijftig kilometer. De langste tocht voert de wandelaars langs alle dorpen op het eiland Tholen. Het evenement is in de loop der jaren steeds meer deelnemers gaat trek ken. In 1997 werd voor het eerst de grens van duizend gepasseerd. Vorig jaar kwamen er bijna achttienhonderd wandelaars naar Oud-Vossemeer. Deelnemers wandelen elke vijf kilometer langs een verzorgingspunt. Ze krijgen onder meer koffie, thee, limonade, fruit, koek en een bolus. Deelnemers aan de langste afstanden (30, 40 en 50 kilometer) kunnen za terdag vanaf zeven uur 's ochtends starten. Meer over de wandelclub Vosmeer op clubnet.zeelandnet.nl/wscv. langrijk. Bij mij gaan aan de Zeven dorpentocht negen tot tien weken training vooraf Ik loop dan veel in Brabant en België." Lindhout is van plan op zijn 65ste voor de laat ste keer de vijftig kilometer te lo pen. Daarna gaat hij afbouwen. Ook hij heeft niets dan lof voor het evenement. Met name de be voorrading onderweg is volgens hem dik in orde. „Ik loop ook op andere plekken, maar zo goed wor den we bijna nergens verzorgd." De deelnemers komen overigens ook van buiten de gemeente Tho len. Zo rijdt wandelvereniging Wiego uit Breda zaterdag met een zo goed als volle bus naar Oud- Vossemeer. „De Zevendorpen tocht is best populair onder onze leden", zegt voorzitter Gerald Aerts. „Dat komt omdat veel men sen het zien als de perfecte laatste training voor de vierdaagse van Nijmegen. Maar veel leden vinden het ook gewoon een hele mooie tocht. Het landschap is er toch weer heel anders dan bij ons." Op 3 juli 2009 is door tk-gerechts- deurwaarder N.A. Polderman, ten verzoeke van de vereniging met volledige rechstbevoegdheid "Zeeuwland", gevestigd te Zierikzee, te dezer zake woonplaats kiezende te Zierikzee, aan de Engelse Kade 2, ten kantore van de advocaat en pro cureur Mr. E.S. van Aken, bij exploot gedagvaard Ahmad Habiballah, zon der bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, om op maandag 12 oktober 2009 te 10.00 uur, in persoon of bij gemach tigde, te verschijnen ter terecht zitting van de Rechtbank te Middelburg, sector kanton, locatie Middelburg, alsdan en aldaar recht sprekende in het gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2. In voor meld exploit wordt ondermeer gevorderd veroordeling van A. Habiballah tot betaling van een geldsom. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarder kantoor. Buys Partners B.V.- Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen door Luc Oggel KRUININGEN - De SGP in Reimers waal wil dat wordt onderzocht of buitenlandse seizoensarbeiders in het buitengebied of aan de rand van bedrijventerreinen kunnen worden gehuisvest. Op die manier kan een einde wor den gemaakt aan de overlast die ar beidsmigranten in woonkernen veroorzaken. Raadslid Rinus van den Berge zei gisteren tijdens de raadsvergade ring dat zijn partij over twee we ken in de besluitraad een motie van die strekking zal indienen. De gemeenteraad praatte gisteren over een beleidsdocument waar aan binnen het gemeentehuis al enige tijd wordt gewerkt. Die moet Reimerswaal een handvat bieden om de (huisvestings)pro- blematiek van arbeidsmigranten het hoofd te bieden. Inmiddels is ook een handhavingsparagraaf toe gevoegd. Optreden tegen excessen is hoog nodig, bleek ook uit de bijdragen van enkele insprekers. Met name in Bath is de situatie bijna onhoudbaar. Vanuit de raad klonk de oproep richting college om daar snel iets aan te doen. Wethouder Jaap Sinke ontkende dat de gemeente de problemen zou laten liggen. „Het dilemma is dat uitzendbureaus vinden dat de regels te streng zijn en bewoners ze te slap vinden." Wat betreft de aangekondigde SGP-motie gaf Sin ke aan dat over huisvesting in het buitengebied nog een 'gevecht' met de provincie voor nodig is. „Wij moeten de provincie nog steeds overtuigen van het pro bleem." Overigens wil een meerderheid van de gemeenteraad wel vasthou den aan de beleidsregel om maxi maal vier seizoensarbeiders per woning toe te staan. Rien de Jager van het gelijknamige detacheringsbureau in Yerseke zei gisteren dat dat 'desastreus' is. De Jager: „Dan moeten wij veel meer woningen aankopen, dat kost mil joenen." GOES - Knipkring Knipmix houdt tot en met 31 augustus de jaarlijkse expositie in het Ambachtscentrum in de Hollandsche Hoeve in Goes. De expositie heeft als titel Traditie en nostalgie. Openingstijden zijn dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag van 13.00 tot 16.30 uur. OPROEP SCHULDEISERS Notariskantoor Van der Veen, maakt be kend, dat de nalatenschap van mevrouw ELISE FRANCISCA DUBOIS, geboren te Terneuzen op 6 mei 1949, overleden te Goes op 15 maart 2009, laatst wonende te 4461 NN Goes, Jasmijnstraat 23, bene ficiair is aanvaard, leder die iets te vorde ren heeft van of verschuldigd is aan de nalatenschap wordt verzocht daarvan binnen 14 dagen na deze publicatie mededeling te doen aan de boedelnotaris Mr J. van der Veen, Postbus 1005, 3300 BA Dordrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48