9 krijgt eigen volksgericht De deur staat nog open Er moet altijd geld bij Zonneboten van HZ strijden in Italië Zwembadje De mooiste foto's uit binnen- en buitenland: de kijkkamer Zeeuwse musea geven korting de kijkkamer Meer aangiften tegen aanrander www.pzc.nl/wereldfoto Woensdag 8 juli 2009 I 3 ongeëvenaard ZEISS i.Scription* brillenglazen Segeersstraat Middelburg 0118-674004 COMMENTAAR Aardenburg en omgeving loopt te hoop tegen de sluiting van het zwembad. Dat is goed te begrijpen. Het monumentale bad werd immers pas enkele jaren geleden gered door een mooie inspanning van bedrijven en vrijwilligers. De bevolking heeft dus hart voor het oude buitenbad. Daarom was het niet zo verstandig van de Sluise wethouder Maria le Roy om het strand als alternatief te suggereren. Zoiets vergroot de afstand tussen burger en bestuur. Voor Sluis is het zwembad een netelige kwestie. Want de gemeente zit zeer krap bij kas. Het rijtje te overwegen bezuinigingen loopt van het minimabeleid tot de peuterspeelzalen. Daarin misstaat het zwembad helemaal niet, maar dit zal weinig indruk maken. Aardenburg heeft al eerder duidelijk gemaakt dat het zwembadje in het qua voorzieningen zo schrale West-Zeeuws-Vlaanderen heel belangrijk is. Dat signaal wordt opnieuw zeer krachtig gegeven. Een gemeentebestuur dat dan de prioriteiten niet bijstelt, vraagt om moeilijkheden. MIDDELBURG - Terra Maris in Oost- kapelle, het Zeeuws Museum in Middelburg, het Muzeeum in Vlis- singen en het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk brengen sa men een folder uit waarmee zij 25 procent korting op eikaars toe gangsprijs geven. Terra Maris gaat over het land schap, het Muzeeum vertelt het verhaal over het water in Zeeland en het Watersnoodmuseum laat de invloed van water op land zien. Het Zeeuws Museum bestrijkt heel Zeeland. Hoewel de musea verschillende aspecten belichten van de provincie, is toch besloten om samen te werken. Bezoekers van één van de vier mu sea krijgen bij een volgend bezoek aan één van de andere musea 25 procent korting op de toegangs prijs van dat museum. aoed zien is fantastisch Segeersstraat Middelburg 0118-674004 28 augustus 2008 24 september 2008 30 september 2008 oktober 2008 februari 2009 eind juni 2009 juli 2009 Gemeenteraad neemt motie aan waarin staat dat sportpaviljoen toegankelijk moet zijn voor zwemmers. Ruim dertig zwemmers voeren actie voor openstel ling van het paviljoen voor zwemmers. Overdracht sportpaviljoen van gemeente aan AVC. Burgerinitiatief Gemeen telijk Zwembad Aarden burg (BiZA) wil inzage in de conceptovereenkomst voor overdracht van het paviljoen. BiZa dient bezwaarschrift in waarin zij pleit voor openstelling van paviljoen voor zwemmers. Dit wordt afgewezen door be zwaarschriftencommissie. College overweegt zwembad te sluiten vanwege hoge onderhoudskosten. Verzet in Aardenburg tegen voorgenomen sluiting zwembad groeit. Neemt vorm aan van een volksop stand. Het zwembad in Aardenburg wordt nog veel gebruikt, en dus is de inzet bij de inwoners groot om sluiting te voorkomen (zie inzet). foto's Camile Schelstraete en Wim Kooyman De deur is nog niet dicht, het besluit nog niet geno men, zegt de Sluise PvdA-wethouder Maria le Roy. Ze is blij met alle ideeën die nu van uit de gemeenschap opborrelen en organisaties die spontaan hun hulp aanbieden. De dreigende slui ting heeft één ding heel duidelijk gemaakt: het geld is op. „Als er geen brandalarm uitgaat, springt niemand op." Ze zegt alle suggesties serieus te ne men, te praten met mensen die plannen hebben. „Exploitatie van het zwembad door een stichting is zeker iets wat ik toe zou juichen. De deur staat open voor alle vor men van financiering." Want niemand hoeft erop te reke nen dat het zwembad met alléén gemeentelijke steun in stand kan worden gehouden, maakt Le Roy duidelijk. Het ligt niet voor de hand dat de gemeente geld kan vrijmaken door te schuiven met posten. „De verbouwing van het gemeentehuis uitstellen is echt niet mogelijk. Er is al jaren geen onderhoud gepleegd. Die verbou wing is geen luxe, maar pure nood zaak." Cees Bax was tien jaar gele den in Nieuwerkerk betrok ken bij de oprichting van ac tiecomité Behoud de Dol-Fijn. „Als een dorpsgemeenschap pal voor haar idealen gaat staan, kom je een heel eind", zegt de voorzit ter van het actiecomité. Maar uit eindelijk draait het allemaal om geld. „Er worden financiële argumenten gebruikt om sluiting te rechtvaardi gen. Daar moet je financiële argu menten tegenover stellen. Wij heb ben gezegd: laat ons de exploitatie overnemen. Kijk, als in een ge meentelijk zwembad een lamp ka pot is, komen er twee mensen in een auto naar de lamp kijken, schatten in hoeveel watt die is, rij den naar het magazijn om er een te halen en weer terug om 'm in te draaien. Als een vrijwilliger het doet, ben je alleen de kosten van de lamp kwijt." Gemeentelijke zwembaden die het zonder subsidie redden, zijn er niet, zegt Bax. Ook Dol-Fijn heeft nog steeds subsidie nodig, zij het minder. „Dat moet een gemeente accepteren, omwille van de leef baarheid." GOES - Nog meer vrouwen hebben zich gemeld bij de politie sinds de aanhouding op 25 juni van een Goesenaar (17) die wordt verdacht van een aantal aanrandingen. De vrouwen die zich hebben ge meld, hebben aangifte gedaan van aanranding. Het gaat volgens de politie om vier vrouwen. De aan randingen zijn gepleegd in de pe riode april tot juni. De verdachte is gisteren voor de raadkamer in Middelburg versche nen. VLISSINGEN - Twee teams van de Hogeschool Zeeland (HZ) doen aanstaand weekend mee aan de La ke Maggiore Solar Challenge in het noorden van Italië. Het is een race tussen elektro solar- boats, die alleen zonne- en wind energie gebruiken. De wedstrijd bestaat uit verschillende competi ties. Het gaat om ontwerp, snel heid, behendigheid en duurzaam heid van de boten. Beide Zeeuwse teams deden vori ge maand ook al mee aan de Dut ch Open Solarboat Challenge, die in Zeeland werd gehouden. Het Team Maritiem Instituut De Ruyter, dat bestaat uit zeven man nen en één vrouw, werd toen eer ste in de klasse voor éénpersoons- boten. Het team Engineering - dat bestaat uit tien mannen en één vrouw - werd vijfde in de Solar boat Challenge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3