Kritiek van advocaten op verbod Bekendmaking Peilbesluit Veerse Meer Verkiezing Miss Pabo Zelzate in actie tegen groeiende drugsoverlast n SWoensdag 8 juli 2009 23 Vlissingen werkt discriminatie en willekeur in de hand. door Emile Calon VLISSINGEN - De advocaten Eduard Smit en Sarah Köller hebben zeer grote bedenkingen bij het samen scholingsverbod dat maandag is af gekondigd voor de wijk Bossen- burgh, de Scheldestraat en het ge bied rondom de Hercules Seghers- laan in Vlissingen. Zij vinden dat de bepalingen in het verbod wel erg algemeen en ruim zijn. „Geen objectief vastge stelde criteria." Ze vrezen dat met dat verbod in de hand het gevaar van willekeur en discriminatie niet kan worden uitgesloten. Smit: „De politie zal eerder optreden te gen vier Antilliaanse of Marok kaanse jongeren die daar bij elkaar staan dan tegen mij en mijn drie blanke zonen." Köller haalt een uitspraak van het walsoorden - Postorderbedrijf in erotische artikelen Pabo uit Wals oorden houdt evenals vorig jaar een Miss Pabo verkiezing. Elke vrouw tussen de 18 en de 35 jaar kan zich tot 10 augustus aan melden via www.pabo.nl of www.pabo.be. De verkiezing staat dit jaar namelijk ook open voor vrouwen uit België. De finale vindt plaats op 19 december in de Orangerie in Den Bosch, de voor malige St. Josephkerk. Na een eerste selectie wordt de fo to van vijftig deelneemsters gepu bliceerd op de websites waarna ie dereen vervolgens kan stemmen. De vijftien kandidates met de meeste stemmen worden uitgeno digd voor een interview bij lande lijke radiostations in Nederland en België. Tenslotte blijven tien vrou wen over in de finale. De jury kiest dan de opvolgster van Miss Pabo 2008, Kim de Sutter. door Wout Bareman ZELZATE - Grensgemeente Zelzate gaat de groeiende drugsoverlast aanpakken. In samenwerking met de plaatselijke horeca wordt een ac tieplan opgesteld. Onderdeel daar van is een wedstrijd, wie de beste cartoon vervaardigt, waarmee drugsgebruik kan worden ontmoe digd. De cartoon wordt afgedrukt op bierviltjes. Sinds de sluiting van coffeeshop Checkpoint in Ter- neuzen neemt de drugsoverlast in Zelzate en buurgemeente Wachte- beke toe. Er wordt in softdrugs ge handeld op speelpleinen, in de par ken en vooral ook aan het bussta tion in het centrum van Zelzate. Daarover komen regelmatig klach ten van omwonenden bij de poli tie binnen. Ook de wietteelt neemt toe. De afgelopen weken werden in de twee grensgemeen ten in totaal vijf flinke kwekerijen ontmanteld. De politie heeft het aantal patrouilles opgevoerd. Gerechtshof in Arnhem aan waar bij uitdrukkelijk wordt gesteld dat niet elke groepsvorming kan wor den aangeduid als samenscholing. 'Of er sprake is van samenscholing is afhankelijk van de omstandighe den van het geval', schreven de raadsheren in hun uitspraak van 1 oktober 2008 over zo'n verbod in de Utrechtse wijk Kanaleneiland. Volgens haar is een verbod tot 1 ok tober ook 'heel lang'. Smit weet dat burgemeester Wim Dijkstra de bevoegdheid heeft een dergelijk verbod in te stellen. Des ondanks vindt hij het vreemd dat niet de gemeenteraad, 'de vertegen woordiging van de bevolking', be trokken was bij dat verbod. „Als voor zulke omvangrijke delen van Vlissingen een verbod wordt afge kondigd, moet daar toch een de mocratisch gedragen besluit aan ten grondslag liggen." Zijn collega Martijn van der Want wijst er ook op dat door het ver bod 'de goeden lijden onder de slechten'. Advocaat Roeland Aerts is verbaasd dat het verbod ook af gekondigd is voor een echte win kelstraat als de Scheldestraat. „Hoe wordt het daar gehandhaafd?" Hij vindt het wel terecht dat het verbod geldt voor de Hercules Seg- herslaan en omgeving. Want daar zijn spanningen tussen Marok kaanse en Antilliaanse jongeren. Met een dergelijk verbod kan daar beter worden opgetreden, ver wacht hij. Smit wijst er ook op dat Vlissin gen recent al eens naar een te krachtig middel greep, een samen scholingsverbod voor een groep specifieke jongeren, om overlast aan te pakken. De rechtbank moest er toen aan te pas komen om dat beleid terug te draaien. De advocaten Smit en Köller heb ben zeer grote bedenkingen bij het samenscholingsverbod dat maandag is afgekondigd voor drie buurten in Vlissingen. De Scheldestraat in Vlissingen. foto Lex de Meester Wijziging van het peilbesluit Veerse Meer d.d. 8 oktober 2007 De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoe ning aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Het peilregime van het Veerse Meer is bij besluit van 8 oktober 2007 vastgesteld, met uitzondering van de bepaling betreffende het noodpeil. In plaats van deze bepaling is in het nu voorliggende Besluit tot wijziging van het Peilbesluit Veerse Meer van 16 juni 2009, het volgende opgenomen: 'Om een bufferfunctie te creëren kan in situaties van extreme neerslag en verhoogde buitenwater standen op de Oosterschelde het waterpeil voortijdig worden verlaagd. Hiertoe zal gebruik worden gemaakt van het door de waterkwantiteitsbeheerder vastgestelde beslisinstrumentarium Katse Heule: 'Operationeel peilbeheer Veerse Meer; bijzondere omstandigheden'.' Beroep en voorlopige voorziening Op de ontwerpwijziging van het peilbesluit Veerse Meer d.d. 8 oktober 2007 zijn geen zienswijzen ingediend. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan van 9 juli tot en met 19 augustus 2009 beroep worden ingesteld door een belanghebbende aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat hij geen zienswijze op het ontwerppeilbesluit naar voren heeft gebracht. Het beroep kan worden ingediend bij de Sector Bestuursrecht van de Rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroep kan alleen betrekking hebben op de wijziging van het noodpeil. Het ondertekende beroepschrift moet ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening van het beroep; - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; - de gronden van het beroep. Documenten inzien Het peilbesluit met toelichting, het betreffende Milieueffectrapport en het plan van aanpak liggen van 9 juli tot en met 19 augustus 2009 gedurende de reguliere openingstijden ter inzage op de volgende locaties: - de gemeentehuizen van Goes, Middelburg, Noord-Beveland en Veere; - de openbare bibliotheken in Goes en Middelburg; - het waterschap Zeeuwse Eilanden in Middelburg; - de bibliotheek van Rijkswaterstaat "Zeeland in Middelburg; - het informatiecentrum van de provincie Zeeland in Middelburg; - de bibliotheken van het ministerie van Verkeer en Waterstaat (VenW) en van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM), beide in Den Haag. Nadere informatie U kunt het Peilbesluit Veerse Meer downloaden via www.inspraakpunt.nl of aanvragen bij het afdelingssecretariaat van Rijkswaterstaat Zeeland, telefoon 0118 622 933. Voor vragen en nadere informatie kunt u contact opnemen met Rijkswaterstaat Zeeland, de heer E. Daemen, telefoon 0118 622 405 (0118 622 000). Voor informatie over de beroepsprocedure kunt u zich wenden tot het Inspraakpunt - Expertisecentrum Publieksparticipatie, telefoon 070 351 9603. Inspraakpunt Expertisecentrum Publieksparticipatie www.inspraakpunt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39