Gemeente draagt tien mille bij t» 1 f\ 1 aan renovatie strandje Dreischor OTU ilCClt Z 11 ITlOSSClCll Raadsfracties dwingen uitstel discussie over groenbeheer af Renden wil geen ja maars vissershaven Breed scala SUMMER BIG 5 BIG SUMMER 1 8 Woensdag 8 juli 2009 S ZIERIKZEE - De gemeente draagt tien mille bij aan de opknapbeurt van het strandje aan het Grevelin- genmeer nabij Dreischor. De dorpsbewoners willen een stei ger met zwemplateau in het meer, een trap over de dijk, een toiletge bouwtje en een bankje met een prullenbak erbij. Die wens is de uitkomst van het project 'Hart van Leefbaarheid'. Tijdens een door 350 mensen bezochte bijeenkomst kreeg de renovatie van het strand je de meeste stemmen. Het werk gaat 38.000 euro kosten. Woning corporatie Zeeuwland, Stichting Renesse en nu ook de gemeente dragen er aan bij. Voor de laatste 7500 euro houdt Dreischor mo menteel een actie. Voor elke inge zamelde euro wordt een vlaggetje gehangen aan een lijn, die begint bij de kerk en eindigt op het strandje. Het geld van de gemeen te komt uit een potje voor stedelij ke vernieuwing, waar na de bijdra ge aan Dreischor nog 32.500 euro in zit. Het Grevelingenschap, be heerder van het strandje, gaat mo gelijk meebetalen aan het onder houd. In oktober neemt het schap daarover een besluit. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De discussie over het groenbeheer op Schouwen-Duive- land is uitgesteld. De raadsfracties vinden dat het college zich onvol doende verdiept heeft in met na me de mogelijkheden voor wat be treft het gebruik van bestrijdings middelen. In de evaluatie van het groenbe heer stelt het college dat er geen aanvaardbare alternatieven zijn voor het inmiddels verboden mid del Casoron. Volgens WD-raads- lid Wim Jumelet geeft het college een verkeerde voorstelling van za- Op 3 juli 2009 is door tk-gerechts- deurwaarder N.A. Polderman, ten verzoeke van de vereniging met volledige rechstbevoegdheid "Zeeuwland", gevestigd te Zierikzee, te dezer zake woonplaats kiezendè te Zierikzee, aan de Engelse Kade 2. ten kantore van de advocaat en pro cureur Mr. E.S. van Aken, bij exploot gedagvaard Ahmad Habiballah, zon der bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, om op maandag 12 oktober 2009 te 10.00 uur, in persoon of bij gemach tigde, te verschijnen ter terecht zitting van de Rechtbank te Middelburg, sector kanton, locatie Middelburg, alsdan en aldaar recht sprekende in het gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2. In voor meld exploit wordt ondermeer gevorderd veroordeling van A. Habiballah tot betaling van een geldsom. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarder kantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen ken en zijn er wel degelijk alterna tieven. [umelet - die zich gesteund weet door de andere fracties - pleit voor een informatieavond. Wethouder openbare werken Wij nand Renden legt zich neer bij de wens van de raadsfracties of schoon hij eigenlijk geen nood zaak ziet tot uitstel van de discus sie. „Ik weiger te geloven dat mijn afdeling niet goed geïnformeerd zou zijn. In de evaluatie staat alles wat de raadsfracties willen weten." De discussie over het groenbeheer wordt waarschijnlijk pas in okto ber dit jaar gevoerd. zierikzee - Wethouder Wijnand Renden maakt korte metten met de bedenkingen die "raadsleden hebben over de haalbaarheid van het project herinrichting vissersha ven Bruinisse. „De wil om er iets van te maken, is groot. Ik ga er van uit dat er dan ook iets gebeurt." Met de 'ja maars' en 'wat als-en' die deze week tijdens een commis sievergadering werden geuit, kan Renden niet uit de voeten. De Bru- se havenherinrichting is een me gagroot project waarvoor veel sub sidie is losgepeuterd. De gemeente raad vraagt zich daarom af of er wel aan de bijbehorende strenge voorwaarden kan worden voldaan, zoals bijvoorbeeld de tijd-eis. Een grote braderie, een kinderplein, oude voertuigen maar vooral muziek in alle maten en soorten. De Brouwse Dag beleeft zaterdag de 30ste editie. door Piet Kleemans Het begon allemaal als een soort jamsessie van HaFaBra-muzikanten. Het is uitgegroeid tot dat wat de Brouwse Dag anders maakt dan andere evenementen. De Muziek Play In maakt de Brouwse Dag tot een evenement dat onlosmakelijk verbonden is met de smalstad. „Bru heeft z'n mosselen, Burgh heeft z'n paarden en Brouwershaven heeft z'n Mu ziek Play In", vat penningmeester/ secretaris van de organiserende Stichting Brouwse Dag Erna de Vlieger samen. De Vlieger is één van de bijna 70 vrijwilligers die zich inzet voor het jaarlijkse evenement dat zij om schrijft als 'een muzikale reünie'. „Mensen stemmen er hun vakan tie op af Muzikanten zoeken el kaar op. Er zitten er bij die al der tig jaar lang jaarlijks naar Brou wershaven komen voor de Muziek Play In." Als voorbeeld noemt De Vlieger de in Brouwershaven gebo ren kunstenaar Dies de Jonge. Hij woont al heel lang niet meer in Brouwershaven, maar heeft: nog Must voor muzikanten De Muziek Play In is mateloos populair. De 'jamsessie' trekt doorgaans 300 muzikanten. Deze houden meerdere open bare repetities, 's Middags is er een slotconcert. De Play In kreeg eerder de pri meur van het door Kees Vlak gecomponeerde From Holland with love. Dirigent Jaap Knuist doet dit jaar voor de 26ste achtereen volgende keer mee. Collega-dirigent Jaap Everwijn beleeft zijn 14e Muziek Play In. De Muziek Play In begon in een gehuurde tent. Inmiddels is er een eigen tent. Stichting Brouwse Dag werkt met een begroting van rond de 14.000 euro. De Brouwse Dag doet het zon der gemeentelijke subsidie maar met hulp van sponsors en donateurs. OPROEP SCHULDEISERS Notariskantoor Van der Veen, maakt be kend, dat de nalatenschap van mevrouw ELISE FRANCISCA DUBOIS, geboren te Terneuzen op 6 mei 1949, overleden te Goes op 15 maart 2009, laatst wonende te 4461 NN Goes, Jasmijnstraat 23. bene ficiair is aanvaard, leder die iets te vorde ren heeft van of verschuldigd is aan de nalatenschap wordt verzocht daarvan binnen 14 dagen na deze publicatie mededeling te doen aan de boedelnotaris Mr J. van der Veen, Postbus 1005, 3300 BA Dordrecht. geen enkele editie van de Muziek Play In overgeslagen. Veel is hetzelfde gebleven maar ook veel is veranderd in de dertig jaar dat de Brouwse Dag bestaat. De Muziek Play In is en blijft de basis, in combinatie met een groots opgezette braderie. Het mu seumplein met klassieke voertui gen is één van de andere inmid- - dels vertrouwde onderdelen. Daar is niet veranderd. Wel veranderd - lees aangescherpt - is de regelge ving. De Vlieger komt er rond voor uit dat ze weieens moedeloos wordt van alle voorschriften. „Nu moest ik verdorie weer een veilig heidsplan schrijven en daar gaat gewoon heel veel tijd in zitten", al dus de Brouwse, om er in één adem aan toe te voegen dat veilig heid hoog in het vaandel staat bij de organisatie. „En dat betekent dat je echt overal op moet letten. Als er iets gebeurt moet de hulp dienst er altijd door kunnen. Dus bijvoorbeeld geen parasols die de weg versperren." Vrijwilligers zijn volgens De Vlieger essentieel voor de Brouwse Dag. „Zonder mensen als bijvoorbeeld Appie van den Hoek zouden we niet kun nen. Die houdt echt alles in de ga ten en ik moet zeggen dat dat een heel veilig gevoel geeft." Qua organisatie hoefje de stich ting Brouwse Dag niets te vertel len. Het vrijwilligerskorps is een goed geoliede machine. Iedereen weet precies wat hij of zij moet doen en doet dat ook. De Vlieger: „We hebben een week-draaiboek voor de week voor de Brouwse Dag en een dag-draaiboek voor de dag zelf. Daar staat echt alles in." De Brouwse Dag is voor De Vlie ger, en naar haar stellige overtui ging ook voor de andere vrijwilli gers, veel meer dan alleen een jaar lijks terugkerend evenement dat veel toeristen en recreanten naar de smalstad trekt. „Voor ons is het een manier om Brouwershaven op de kaart te zetten, maar het samen organiseren van de Brouwse Dag geeft ook een gevoel van saamho righeid." Dat de Brouwse Dag voor de vrij willigers behoorlijk zwaar is, geeft De Vlieger grif toe. „Als de Brouw se Dag weer achter de rug is en al les is goed gegaan dan ben je opge lucht maar ook helemaal versle ten. Dan voel ik me net zo'n bal lon die leegloopt." Lang mijmeren is er overigens niet bij. De dag na de editie 2009 wordt al begonnen met de voorbe reiding van de Brouwse Dag 2010. Twaalf maanden organisatie voor één dag feest. Aan Airpulse (ook wel Erre- pels) de eer om vrijdag avond de dertigste editie van de Brouwse Dag te openen met een concert in de feesttent op de Markt. De Schouwse rockcover- band speelt werk van onder ande ren Anouk, Skunk Anansie, Queen, Live, ZZ Top en Melissa Etheridge. Na het optreden van Airpulse is het podium voor De Desperado's, in 1998 ontstaan als een uit de hand gelopen grap. Zomeravondconcert Oosterlands Fanfare OOSTERLANO - Muziekvereniging Oosterlands Fanfare geeft vrijdag een zomeravondconcert in de bin nentuin van De Saele in Ooster- land. Er is gekozen voor een gevarieerd programma; van traditionele fanfa remuziek tot licht-populaire num mers en marsmuziek. Oosterlands Fanfare staat onder lei ding van Hugo Verweij. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Bij slecht weer wordt verkast naar de recrea tiezaal. Ierse scouts bezoeken 'collega's' in Zierikzee ZIERIKZEE - Een groep Ierse scouts bezoekt tot en met 16 juli de 'colle ga's' in Zierikzee. Dat gebeurt op uitnodiging van de explorers van de Mr. Bakkergroep, die vorig jaar in Ierland waren. De groep die nu op bezoek is, komt uit Dublin. Aansluitend volgt nog een twee daagse visite van scouts uit Dun- loghaire. De scouts verblijven in het club huis aan de Van Veenlaan. Ze be zoeken de komende dagen onder meer Antwerpen en doen aan sport en spel. Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 14 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34