Vlissngen heeft zeezwemtocht BenZeker Tom Huis toont karakter in Clinge Inhaalrace Vervaet I? Ronald Roos (44) sprint naar overwinning in criterium van Westdorpe ca De allerhoogste spaarrente van Nederland? Skeeleraar Erwin Mesu is terug aan het front lees het weblog Skeeleren in Zeeland via www.pzc.nl/blogs Woensdag 8 juli 2009 I 33 'Bejaarde' wielrenner uit Hoogstraten: 'winnen went nooit'. door René van Stee WESTDORPE - Hoewel Ronald Roos inmiddels de leeftijd van 44 jaar heeft bereikt, is hij het wielrennen nog- lang niet verleerd. De in het Belgische Hoogstraten woonachti ge coureur uit Nederland won gis teravond na een lange eindsprint de Ronde van Westdorpe. Hij haalde het voor Sander Stiege- lis uit Sluiskil en de Belg Joeri Clauwaert uit Kruishoutem. Van zelfsprekend toonde veteraan Roos zich in zijn nopjes met zijn eerste plaats, die hij naar eigen zeg gen maar op één manier kon bin nenhalen. „Nadat iedereen in de laatste ron de weer bij elkaar was, hoopte ik dat er geen ontsnappingen meer zouden komen en dat er vroeg zou worden aangegaan. Dat ge beurde dus ook. En met als resul taat dat ik win. Prachtig. Het went ook nooit", zei Roos vlak' na af loop. Ook Sander Stiegelis, dik twee keer zo jong als Roos, was tevre den met zijn resultaat. „Ik had er eigenlijk niet meer op gerekend dat het groepje van zes dat al lange tijd voorop reed nog zou worden achterhaald. Toen dit wel gebeur de, lagen alle kansen weer open. Een overwinning zou geweldig zijn geweest, maar een tweede plek is ook aardig." joeri Clauwaert, één van de zes tien Belgen in de koers en al jaren lang deelnemer in Westdorpe, was één van de grote smaakmakers van de wedstrijd. Samen met John ny van der Klooster (Lewedorp), Dennis Raadtgever (Kapelle) en zijn landgenoten Giel Bryneel (Wa- regem), Dieter Vandriessche (Gent) en Fred Tortelboom (Koe- kelaere) reed hij in een ontsnap ping dik veertig van de 84 te verrij den kilometers voorop. Zo'n veertien kilometer voor het einde was het gedaan met dé vlucht in de koers. Clauwaert, al goed voor negen zeges dit jaar, wist echter niet van opgeven en probeerde nog in zijn eentje uit de greep van het peloton te blijven. Die inspanningen bleken tever geefs. Bovendien had hij de pech dat hij net niet de leidersprijs kon grij pen. Die ging naar de traditiege trouw zeer actieve Van der Kloos ter. Op het gezicht van organisator Danny Soethaert was na afloop de opluchting af te lezen. Felle regen door Henk van de Voorde CLINGE - In het 21e Algemene Zeeuwse Sloebertoernooi van ten nisvereniging Game'78 in Clinge werd op het 3-schema Kevin de Rooij (20) uit Hoek verrassend uit geschakeld door de tien jaar oude re Tom Huis uit Hulst: 5-7 6-4 6-4. De als tweede geplaatste De Rooij leek simpel op de zege af te steve nen, zeker nadat hij in de tweede set op een 4-0-voorsprong kwam. Huis toonde echter karakter en vlamde er met name met service en forehand lustig op los. In de be slissende set was een 4-2-voor- sprong niet aan Kevin de Rooij be steed. „Misschien had ik bij 4-0 in de tweede set wat meer risico moe ten nemen, maar waarom je spel veranderen als het goed gaat? Bo vendien maakte Tom in het begin nogal wat fouten, terwijl daarna bijna alles lukte bij hem", aldus de teleurgestelde Kevin de Rooij. Tom Huis krijgt vrijdag in de hal ve finale te maken met Alexander Bauwens die met twee keer 6-4 af rekende met routinier Patrick Mar- teijn. De uit Clinge afkomstige en in Eindhoven woonachtige Bau wens tenniste een prima partij. De sterkste wapens bij Bauwens wa ren zijn service en backhand. Be oogd halvefinalist Jurran Schut uit Terneuzen maakte eenvoudig het overstapje naar de tweede ronde ten koste van Kenny de Rooij: 6-2 6-0. Lastiger won Paul Hendrikse van Tiola uit IJzendijke van Gilles Deryckere van De Zilveren Klomp uit De Klinge: 6-3 3-6 6-4. RETRANCHEMENT - Patrick Vervaet heeft gisteravond de 10,8 kilome ter lange zomerloop in Retranche- ment op zijn naam geschreven. De atleet uit Sint-Jansteen bekroonde een knappe inhaalrace met de tweede zege uit zijn loperscarrière. In de laatste ronde achterhaalde hij de snel gestarte Duitser Gerd Walter. De 37-jarige Vervaet kwam met vier tellen voorsprong aan in 42.12. Bij de vrouwen was Frederique Versluijs ongenaakbaar. De loop ster uit Zuidzande finishte in 43-22. Ronald Roos weet enkele meters voor de finish al dat hij gaat winnen. Achter hem nummer twee Sander Stiegelis uit Sluiskil. foto Edwin van 't Westende/wielrenneninzeeland.nl buien dreigden de koers volledig in het honderd te laten lopen. Het onweer overdag zorgde voor ruim 35 afzeggingen, onder wie die van Dennis Smit, onlangs nog tweede op het NK voor eliteren ners zonder contract en Rob Dis seldorp, dit seizoen al goed voor zeven overwinningen. Uiteindelijk kwamen er zestig ren ners aan het vertrek. Tot hun grote genoegen reden zij in droog weer. „Een pak van m'n hart. Want voor hetzelfde geld loopt alles volledig in de soep", aldus Soethaert, die het spookbeeld van vijf, zes jaar ge leden zag opdoemen. „Toen moes ten we de koers afgelasten vanwe ge het noodweer. Gelukkig heb ben we die in september nog kun- HW De 44-jarige Ronald Roos wint het wielercriterium van Westdor pe. Nadat het peloton in de laat ste ronde de zes vluchters terug pakt, wint hij de massasprint. nen inhalen, maar het was toch al lemaal veel werk voor niks. En het kostte ook nog een lieve duit, ook al omdat we de renners die er in eerste instantie al waren voor een deel tegemoetkwamen in hun kos ten." De beste Zeeuw na Sander Stiege lis was Eric Vereecken (Hulst) met een achtste plaats. Johnny van der Klooster eindigde op de negende plaats, Johan Padmos uit Wissen- kerke werd zeventiende terwijl voor Christian Kik (Kruiningen) de twintigste stek was weggelegd. Vanavond vindt tweede wedstrijd plaats in een Zeeuwse cyclus van vijf. door Koen de Vries VLISSINGEN - De heroïsche zee zwemtocht van Breskens naar Vlis- singen behoort al sinds 1963 tot het verleden. Vanwege het drukke scheepvaartverkeer zal de klassie ker waarschijnlijk nooit meer ge houden worden. De Scheldestad heeft vanaf vandaag wel een be scheiden vervanger: een zeezwem tocht voor de boulevard over 1700 meter. Voor de beginners is er een parkoers over 1000 meter, initiatiefnemers voor de zwem tocht zijn Souburger Poul Meijers en Bart Roelse uit Vlissingen. Zij zwemmen bijna dagelijks voor de boulevard en bedachten dat het mooi zou zijn daar een zwem tocht te houden. Het duurde even door vergunningen, sponsorwer ving en overleg met de badmees ter, maar het is uiteindelijk gelukt. De start van de wedstrijd over 1700 meter is bij de Gevangento ren. Vanaf daar gaat het naar de Nolledijk. Via een keerpunt gaat het dan naar de finish aan het bad- strand. De 1000 meter gaat recht streeks van de Gevangentoren naar de finish aan het badstrand. De deelnemers vertrekken om 19.30 uur te voet van de Boulevard Evertsen naar de start op het strandje voor de Gevangentoren, waar ze om 20.00 uur zullen ver trekken. De deelnemers zullen in relatief makkelijke omstandighe den zwemmen: het is afgaand wa ter, waardoor ze de stroom mee hebben en de golven zullen naar verwachting niet hoger zijn dan een halve a één meter. Gezien de gunstige wind lijkt de kans op hin der van kwallen klein. Bovendien is het net volle maan geweest, Voor de boulevard in Vlissingen wordt vanavond een zeezwem tocht gehouden. Door de grote animo denkt de organisatie nu al aan een tweede editie. waardoor de ebstroom nog sterker is. Inmiddels hebben ruim hon derd zwemmers ingeschreven. „We waren van plan deze wed strijd één keer te organiseren. Maar omdat de belangstelling zo groot is, denken we er nu al over om er volgend jaar weer een te or ganiseren", liet Bart Roelse weten. De inschrijfkosten zijn vijf euro. De zwemtocht maakt deel uit van een circuit van vijf wedstrijden. De eerste werd vorige week gehou den bij Kattendijke en de tweede is bij Vlissingen. Het resterende programma: 22 juli Oostkapelle-Domburg, 29 juli Westka- pelle-Zoutelande en 5 augustus Dis- hoek-Zoutelande. BenZeker. r: vergelijkt en helpt u op weg! - - 1000 meter - - 1700 meter Vanavond om 20.00 uur start de eerste Vlissingse Zeezwemtocht. Er worden Eerste Vlissingse Zeezwemtocht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29