onverschillige 'Sjakies' Zelzate in actie tegen groeiende drugsoverlast iUMMER BlG_m BIG SUMMER I Lét ZWoensdag 8 juli 2009 1 9 Op woensdag 15 juli 2009 is er een openbare vergadering van het Algemeen Bestuur van De vergadering wordt gehouden in de bestuurskamer van LétÉ, Grevelingenstraat 16 te Middelburg. Aanvangstijd 13.30 uur. Stukken liggen ter inzage bij de bestuurssecretaris. 'Coffeeshopbesluit moet van tafel' TERNEUZEN - Het raadsbesluit om coffeeshops in Terneuzen te ver plaatsen moet de versnipperaar in. Dit vindt raadslid Cees Freeke (Ei gen Lijst). Het LCF-raadslid stem de destijds tegen het besluit en meent dat - nu de situatie door de sluiting van Checkpoint in Terneu zen volledig veranderd is - er geen gevolg meer gegeven moet worden aan een eventuele uitvoering er van. Er is nu maar een shop, Miami, meer over. Freeke stelt de raad voor om het besluit definitiefin te trekken. - 'Weigeren hulp van sleepboten misdadig' TERNEUZEN - „Weigeren van sleep boothulp door kapiteins van in problemen geraakte schepen op de Westerschelde is misdadig ten opzichte van onze bevolking." Dat betoogt de Terneuzense fractie TOP Gemeentebelangen naar aan leiding van recente voorvallen met schepen op de Westerschelde. „Een calamiteit zou rampzalig zijn voor heel de Schelderegio. Zie wat één ontplofte LPG-wagon teweeg kan brengen. Regels dienen met spoed te worden veranderd", aldus de fractie. Bezoek aan de stadsmolen van Hulst HULST - Stichting Welzijn Hulst brengt dinsdag 21 juli in het kader van het project Zomertijd een be zoek aan de stadsmolen van Hulst. Er wordt een rondleiding verzorgd in en om de molen door een gids. Die geeft uitleg over de geschiede nis, het ontstaan en de werking van de oude stadsmolen in Hulst. Vooraf inschrijven is noodzakelijk. Dat kan bij Stichting Welzijn Hulst, Lange Bellingstraat 2, bij Aan-Z in Axel of bij Stichting Wel zijn West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Deelname kost €4 per persoon. Jean-Marie Vermeire kampioen staande wip ZUIDDORPE - Jean-Marie Vermeire van de schuttersvereniging Sint- Sebastiaan uit Koewacht heeft het kampioenschap van de koningen en keizers van de Nederlandse Bond van Staande Wipschutters gewonnen. In Zuiddorpe deden 20 deelnemers een gooi naar de ti tel. In de reguliere zes ronden scho ten alleen Vermeire en Etienne In- ghels van Sebastiaan uit Zuiddor pe de hoge vogel. In de allesbeslis- sende tweekampronde schoot lean Marie Vermeire na 18 beurten als eerste de felbegeerde pluim af door Wout Bareman ZELZATE - Grensgemeente Zelzate gaat de groeiende drugsoverlast aanpakken. In samenwerking met de plaatselijke horeca wordt een ac tieplan opgesteld. Onderdeel daar van is een wedstrijd, wie de beste cartoon vervaardigt, waarmee drugsgebruik kan worden ontmoe digd. De cartoon wordt afgedrukt op bierviltjes. Sinds de sluiting van coffeeshop Checkpoint in Terneuzen neemt de drugsoverlast in Zelzate en buurgemeente Wachtebeke toe. Er wordt in softdrugs gehandeld op speelpleinen, in de parken en voor al ook aan het busstation in het centrum van Zelzate. Daarover ko men regelmatig klachten van om wonenden bij de politie binnen. Ook de wietteelt neemt toe. De af gelopen weken werden in de twee grensgemeenten in totaal vijf flin ke kwekerijen ontmanteld. In het kader van het actieplan heeft de politie het aantal patrouilles opge voerd. De agenten intensiveren het contact met de jeugd op de speelpleinen om hen te wijzen op de risico's van drugsgebruik. Dat gebeurt ook via voorlichting op de scholen. In Zelzate en Wachtebeke wordt gevreesd dat een strenger drugsbeleid in Nederland in de toe komst zal leiden tot een verdere toename van de drugsoverlast in de Vlaamse grensgemeenten. Willem Behr bij een beeld van Sjaak. Een hele zaal met 'Sjakies' moet Zeeuws-Vlamingen nog eens tot inkeer brengen. foto Wim Kooyman Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 14 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21