Aanzien leraar stijgt ro HR++ Isolatieglas Armstrong is helemaal terug Meisjes vaak misbruikt Kampeertrends: koffiepads Naar stad en strand met de zomerbus Actie en avontuur in 'Spetterend Renesse' WALCHEREN Baan wordt veel aantrekkelijker voor hoger opgeleiden. DEN HAAG - Uitblinkende academi ci die na hun opleiding twee jaar voor de klas gaan staan, krijgen ge garandeerd een topfunctie bij een grote Nederlandse multinational. Het ministerie van Onderwijs heeft daarover afspraken gemaakt met Philips, Shell, Ahold, DSM, Akzo Nobel, KPN en ABN Amro. Het leraarschap moet hierdoor aan trekkelijker worden voor mensen met een universitair diploma. Nog dit najaar begint de proef 'Eerst de klas' met twintig net afge studeerden. Zij geven een jaar lang drie dagen per week les en staan in het tweede jaar vier dagen voor de klas. Tegelijkertijd halen zij hun eerstegraads onderwijsbevoegd heid. Blijkt de proef een succes, dan mogen meer afgestudeerden het traject volgen. Met uitblinken de academici voor de klas moet het aanzien van het lerarenberoep worden verhoogd. Het ministerie hoopt dat meer aca demici worden verleid tot een car rière in het onderwijs. Dat is hard nodig omdat het lerarentekort op loopt. Bovendien blijkt uit gisteren ver schenen onderzoek van het So ciaal Cultureel Planbureau dat één op de tien leraren overweegt uit het onderwijs te stappen. Zij zijn ontevreden over de werkdruk en krijgen te weinig respect van hun leerlingen. Volgens voorspellingen van het ministerie loopt het tekort de komende tijd op met maximaal vijfduizend leerkrachten per jaar. De Algemene Onderwijsbond vreest dat 'Eerst de klas' nauwe lijks bijdraagt aan het terugdrin gen van het lerarentekort. Daar voor zijn structurele maatregelen nodig, meent de bond. 4e Etappe 1. Astana 0.46.29 2. Carmin-Slipstream +00.18 3. Team Saxo Bank +00.40 11. Rabobank +02.20 Algemeen klassement 1. Cancellara (Zwi) 10.38.07 2. Armstrong (VSt) 0.00 3. Contador (Spa) +0.19 62. Cesink +3.36 WOENSDAG 8 juli 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 158 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Oeigoeren in grote onzekerheid over situatie aan het thuisfront 6 Hsl Fyra rijdt vanaf 2010 van Amsterdam naar Brussel 4, 5 T^ÉSrlntourist 1 Club Solek C/5 O) o co A\ Glashandel s e WMELIESTE t Zeeland: 2 en 3; 17 t/m 25; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Themaspread: 8 en 9; Economie: 10 en 11; Meningen: 12; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 27; Sport: 28 t/m 33; Televisie: 34 en 35; Bijlage: Zomerkrant. energie besparend Amstrong gaat de tour winnen reageer op www.pzc.nl UW reacties: 457 Samenscholingsverbod in Zeeland is overdreven Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 11688 555530 Vandaag de etappe: Le Cap d'Agde - Perpignan O zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina 30 en 31 MONTPELLIER - Lance Armstrong heeft de gele trui in de Ronde van Frankrijk op een haar na gemist. De Amerikaanse zevenvoudig win naar won in de ploegentijdrit van 38 kilometer rondom Montpellier met zijn team Astana precies 40 se conden op de Zwitser Fabian Can cellara (Saxo Bank), maar die blijft in het geel. Armstrong, die het geel voor het laatst in de Tour van 2005 droeg, staat op nul seconden achterstand. De winst in de ploegentijdrit was voor Astana, waarvoor ook de Spanjaard Alberto Contador rijdt. De tijd van de Rabobankploeg viel tegen, mede omdat kopman Denis Mentsjov al binnen twee minuten tenval was gekomen. ALk) pagina 29: Armstrong op zucht van het geel LOS ANGELES - Queen Latifah spreekt tijdens de herdenkingsdienst voor Michael Jackson in het Staples Center in Los Angeles. Veel sterren be tuigden de laatste eer aan de King of Pop. Ook de familie nam afscheid van de popster. Dochter Paris sloot de ceremonie af. „Sinds mijn geboorte is mijn pappa altijd de beste vader geweest die je je voor kunt stellen. Ik wilde zeggen dat ik zoveel van hem hou", aldus het meisje dat huilend in de armen van haar tante Janet viel. foto Mark J. Terrill/AP Am) pagina 8/9: uitvaart King of Pop UTRECHT - Een op de vijf vrouwen zegt voor haar zestiende seksueel geweld te hebben meegemaakt. Bij mannen is dat een op de 25. Dit blijkt uit een grootschalig onder zoek van de Rutgers Nisso Groep, het kenniscentrum op het gebied van seksualiteit. De organisatie ondervroeg ruim zesduizend Nederlanders tussen de vijftien' en zeventig jaar over thema's als anticonceptie en sek sueel geweld. pagina 5: pil in elk kastje waarom zou je meer betalen Supervoordelig! 5-sterren hotel ultra all inclusive! www.kras.nl/77579

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1