1 4 Kinder dvd's LEZERSE^TRA PZC Nostalgiebox 1 2 Woensdag 8 juli 2009 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Zwembad 13 Na ons beider pensionering zijn we nu bijna twee jaar geleden te ruggekomen naar 'ons-eigen-land- je'. Weg uit de stad, terug naar de rust en de ruimte van het Zeeuws-Vlaamse land. Lezen we in de krant 'Een heuse volksop stand in Aardenburg'. Dat is schrik ken, maar eigenlijk ook weer niet. De afgelopen maanden hebben we alleen maar geklaag over en on begrip voor veel van hetgeen het Sluise gemeentebestuur en de pro vincie Zeeland meenden te moe ten regelen gehoord. Twee voor beelden: 'n Zwembad sluiten en polders onderwater zetten; kan het on-Zeeuws-Vlaamser. Met de ze acties raakt men de ziel van de Zeeuws-Vlaming en krenkt men zijn trots, 't Zwembad hoort open en Waterdunen hoort, daar waar het vroeger lag, als een eiland/zandplaat voor de kust. Als onze overheden nu eindelijk eens naar hun burgers zouden willen luisteren en ons niet met nog meer variaties op koninklijke Pok ken (ParkeerOnthaalKamers) zou den willen opzadelen, dan blijft 'ons-eigen-landje' ons eigen landje en toch ook nog apart. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Zwembad 14 Ik bezocht de ParkeerOnthaalKa- mer (POK); 23 juni om 17.00 uur (7 bezoekers), 25 juni om 17.00 (1) en 2 juli om 12.15 (4). Toegevoegde waarde voor het toerisme?: weinig. Ruim acht ton heeft dit achterlijke project gekost. U en ik betalen dat. Hiervan kun je het zwembad een aantal jaren openhouden. Ik be zocht het zwembad: 1 juli om 14.00-15.00 en 2 juli om 15.30-17.00: constant enkele hon derden aanwezigen, van wie een meerderheid Belgen. Dit zwem bad voorziet kennelijk in een grote re behoefte. We worden twee keer gepakt: meebetalen aan die onzin en het zwembad kwijtraken. U kent het rijtje flaters. Ik beperk me tot Aardenburg: 650.000 euro voor een Markt. Een afschuwelijke be- tonbak. O, ja we kennen het ver haaltje: we krijgen de helft subsi die. Maar als je de andere helft ook niet hebt, moet je er niet aan be ginnen. Dan moet je prioriteiten stellen. Die liggen voor mij niet in projecten als de POK en wat eens Markt heette. Ik daag ambtenaren en politici uit de schouders onder het zwembad te zetten en daar subsidie voor binnen te halen. Dick van Heyst Romanlaan 22, Aardenburg Zwembad 15 Zwembad Aardenburg moet dicht en er moeten 39 formatieplaatsen bij de gemeente verdwijnen. Ge meentewerken ontkomt hier ook niet aan. Deze sector krijgt te ma ken met een inkrimping van 20 procent. Ondanks het feit dat uit besteding niet goedkoper is, kiest men toch hier voor. Dus volgende jaren kunnen de inwoners niet al leen hun eigen tuintje doen, maar mogen ze ook de straat en het plantsoen voor hun woning zelf onderhouden. Ondanks de bezui nigingen wil de gemeente aan een project in de Zwinstreek mee doen. De kosten blijven wel be perkt tot 85.480 euro. Hoezo bezui nigen? Ik en met mij veel anderen doen dat dan op een andere ma nier. Het mooie van dit project is wel dat de ambtenaren die straks overbodig zijn er wel mooie wan del- en fietspaden bij krijgen om zo hun dagen te vullen. W.Tanghe Schorpioen 29, Oostburg Beiaard Wat zal den beiaard spelen? Wat een weelde aan cultuur in de tijd dat Vondel deze regel schreef. Beiaards genoeg en carillons bij de vleet. Gelukkig nog geen vroede vaderen, die enkele centen per in woner dachten te verdienen met levende muziek te vervangen door computergestuurd amusement. Wat een weelde dat een beiaard, naast zijn belangrijke functie van kerkorganist, koordirigent, zo nu en dan bij zijn spel buiten de ge strengheid van het rythmus, melo die en nuancering mag treden hoog boven in de toren van het Zierikzeese stadhuis en daar mee de inwoners en bezoekers van Zie- rikzee in 'hoge' mate mag amuse ren. Alleen al daarom moest men een paar centen durven investeren in een zo bekwaam en toegewijd muzikant. Welk een armoede dat genoemd college zich verschuilt achter het vriendelijke aanbod dat ieder die zich meldt gratis een mid dagje mag spelen. En wat een ar moede, die sneer naar de sinter klaasliedjes in de kerstweek. Heeft men in Zierikzee computers die nooit fouten maken? Piet Karman Jonkerstraat 11's Heer Arendskerke Bloedbank Met grote verbazing het stukje ge lezen over de salarissen van de drie topbestuurders van de San- quin-bloedbank. De drie man ster ke formatie, kreeg 817.000 euro te zamen, 9000 euro meer dan in 2007. Je zou toch denken, dat een instelling, die afhankelijk is van de vrijwilligheid van duizenden, die plasma of bloed doneren, toch iets anders met de 'pot' van de gezond heidszorg om zouden gaan. laren geleden, kregen we altijd als we plasma gegeven hadden, een broodje, dit werd af geschaft, van wege de bezuinigingen. Er wordt nog steeds goed voor ons gezorgd op de bloedbanken en de mensen zijn allemaal even vriendelijk. Ie deréén die donor is, doet dat met zijn hart of met een bepaalde over tuiging. Ons hoor je niet over reis kostenvergoedingen of bonussen. Wij krijgen een medaille, als we weer eens vijftig ofhonderd keer geweest zijn of een leuke knuffel of paraplu. En trots dat je dan bent! Zouden die drie ook donor zijn? Zouden ze begrijpen, dat het beter te geven is dan te ontvan gen? Bloedzuiger en aderlaten krij gen ineens een andere betekenis. Marianne Nijsse van Dien Schengestraat 17, Heinkenszand Bloedbank 2 Ruim 35 jaar ben ik bloeddonor. Na tien of vijftien keer geven, kreeg ik een speldje. Na 25 keer, een speelgoedbeest. Ik ben 66 jaar ik speel niet met kinderspeelgoed. Deze heb ik dan ook niet opge haald. Ik lees over salarissen van de bobo's van Sanquin die de pan uitrijzen en de donors worden af gescheept met prullaria. Men wil graag nieuwe donors, maar als je dit leest krijg je een enge smaak in je mond. Ik blijf het doen, omdat ik weet, dat het hard nodig is. José van Goes Korte Vorststraat 34, Goes Waterdunen Ik zou het groepje agrariërs dat net als bij andere ontpolderingsinfobij- eenkomsten met tractoren hun punt hebben gemaakt bij de water- duneninfomarkt in Breskens even iets willen vragen. Waar blijven de tractoren in de Koegorspolder waar goede landbouwgronden ge bruikt worden voor andere bedrij vigheden? Komen er ook tracto ren bij de Gellinckpolder te Sas van Gent waar goede landbouw gronden worden gebruikt voor nieuwe industrie? Ik zie de tracto ren al die in grote getale komen op draven als de westkant van het ka naal van Gent naar Terneuzen tot aan de tunnelweg en van de Sluis- kilsebrug tot aan de zeedijk naast Dow wordt omgezet van goede landbouwgrond naar industriële bestemmingen. Kunnen deze co mités me beloven waakzaam te zullen zijn bij elke verandering van bestemming van goede land bouwgronden in ons landje apart? Of ging het niet om goede land bouwgrond? Ik ben wel een beetje in verwarring eerlijk gezegd. P. Clijsen Donzevisserstraat 61, Terneuzen Mariniers Defensieminister Middelkoop wil geen bewapende mariniers op koopvaardijschepen. 'Zeesoldaten', het latere Korps Mariniers is ooit opgericht voor de bescherming van de Nederlandse koopvaardij schepen, hun lading en opvaren den waarvan de laatste, al van oudsher niet per definitie de Ne derlandse nationaliteit bezitten. 'Het is te duur, te gevaarlijk en er kleven juridische problemen aan'. Mariniers weten voordat ze hun taak aanvangen dat deze niet zon der gevaar is en wat de juridische problemen betreft: zijn we bang dat Somalië ons de oorlog ver klaart? De slogan van Balkenende 'normen en waarden' houdt blijk baar op bij de laagwater strandlijn. Een advies van een ex-koopvaardij- officier/marine reserveofficier, met pijn in het hart, aan de Kamer die toch weer overstag ging: 'ont mantel de Koninklijke Marine en stop de miljoenen in de econo mie'. Een advies aan de reders: 'vlag uw schepen zo snel mogelijk om naar België', alwaar men nog wel geeft om de mensen die Euro pa van voedsel en waren voorzien. Guido van Rooij Hogedijk 1, Breskens Rinus Antonisse In de krant van 4 juni stonden een tweetal artikelen in het kader van het afscheid van Rinus Antonisse. Ik heb Rinus leren waarderen als een gedreven journalist van het oude stempel. Zijn kundige stuk ken over zowel de natuur als de po litiek inzake de al tien jaar duren de lijdensweg over de WCT, waar bij het vernielen van bijzondere natuur omwille van 'geld verdie nen', sneden hout. Ik zal zijn stuk ken zeker missen. Rinus bedankt! Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Overlast Wanneer ik kies in de buurt van een kerk te gaan wonen, weet ik dat er minimaal éénmaal per zon dag de klokken zullen luiden. Wanneer ik in de buurt van een veste ga wonen, weet ik dat de be woners daarvan voor enige over last kunnen zorgen en dat het mo gelijk is dat ook hier gezinsuitbrei ding aan de orde kan zijn. De mens is nu al zover dat er bij de meeste toegangen tot vesten en parken zakjes hangen waarin de uitwerpselen van hun huisdier ge deponeerd kunnen worden. Ik weet dat de meeste bewoners van de Veste de eenden, ganzen en zwanen zien als een stukje interi eur. Dit jaar is het echt uniek dat we kunnen genieten van zoveel jongen ganzen. Het is onbegrijpe lijk dat mevrouw Walhout zich hierover zo druk maakt. Ik kan er in meegaan dat de stoep gereinigd moet worden, maar dan houdt het ook meteen op. Peter Kramer Nachtegaallaan 25, Goes Concert at Sea 3 Hoe diep ben je gezonken om zelfs met Concert at Sea de naam Jezus te misbruiken. Ben je een pil letje vergeten of leef je echt vijf honderd jaar terug? Ik dacht dat als je gelovig bent je niet mag oor delen over andere mensen? Heer Wondergem, laat iedereen vrij in zijn keuzes. René Bramsen Prins Willemstraat 1, Waardé Energie Borsele moet toerist lokken met 'energie' De kop van een artikel in de krant van 3 juli. Een volkomen misplaatst thema voor Borsele. De toeristen zullen wegblijven en zich niet laten verleiden door din gen die je in veel andere plaatsen ook kunt vinden en dan zonder kerncentrale. Zeker nu er sprake is van een tweede vier keer zo grote kerncentrale zullen de mensen zich wel twee keer bedenken om naar Borsele te komen. Skeeleren, fietsen enzovoorts doen ze liever ergens anders. Ach, dat de burge meester het initiatief toejuicht, daar is hij burgemeester voor. Cisca Dek Dishoekseweg 8, Koudekerke Vakantiepakket met 4 nostalgische tekenfilms voor uw (kiein)kind op dvd. 265 minuten kijkplezier tijdens de reis, op de vakantiebestemming of gewoon thuis. Nederlands gesproken, voor alle leeftijden. Maya de Bij Wickie de Viking Pinokkio Pippie Langkous Adviesprijs 19,95 Lezersprijs 9,95* *exclusief 2,95 verzendkosten K ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel BON NOSTALGISCHE KINDER DVD'S Hierbij bestel ik (aantal) x 'Box Nostalgische Kinder dvd's' a 9,95 per stuk voorlettersvoornaam naam Om Om - geboortedatum Hierbij machtig ik Buckaroo Payment Service om in opdracht van Wege ner Nieuwsmedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. Bank-/girorekening Handtekening Exclusief verzendkosten 2,95. Stuur de volledige in blokletters in gevulde bon in een envelop naar de Webwinkel, o.v.v. 'Box Nostalgische Kinder dvd's', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12