Einde voor Roger Federer is nog NAC Geld lokt renners naar Westdorpe Roger Federer kwam tot inkeer op 14 mei 2001 ■onronnes tó* ÉëSl JJv Pim Bouwman tekent contract bij NAC Breda JJL 28 Dinsdag 7 juli 2009W Richard Slabbekoorn was in 2001 laatste Zeeuwse winnaar. WESTDORPE - De Ronde van Krui- ningen heeft een oudere traditie dan die van Westdorpe. Afgelopen zaterdag werd in het Bevelandse dorp de 76e plaatselijke wieler koers verreden. Westdorpe is van daag nog 'maar' aan de 57e-editie toe. Desondanks geniet de Zeeuws-Vlaamse wedstrijd net zo veel bekendheid en belangstelling. De renners worden er goed 'ver zorgd' met vooral behoorlijke fi nanciële injecties. De coureurs weten dat te waarde ren. Niet alleen door de grote be langstelling, maar zeker ook door de manier van rijden. Vanaf de eer ste meters wordt er doorgaans strijd geleverd om er zoveel moge lijk bij te zijn als de kassalade opengetrokken wordt. Het is vrij normaal dat er per pre mieronde tussen de vijftien en twintig renners in aanmerking ko men voor een enveloppe met in houd. „Dat maakt onze wedstrijd zo bekend. Niet alleen bij het pu bliek, maar zeker ook bij de ren ners. Dit jaar zal dat opnieuw het geval zijn", weet de organisatie te melden. Er staan meer dan zeventig wiel renners op de voorlopige deelne merslijst. De verwachting is dat een aantal renners zich op het al lerlaatste moment alsnog aan meldt. In het huidige veld bevin den zich de renners die vorige week de Zeeuwse wedstrijden wonnen. Robbert Vleugel uit We- meldinge zorgde voor een verras sing in Sint Jansteen en zaterdag greep Brabander Peter van Agt- maal de zege na een levendige koers in Kruiningen. Niet alleen dit duo zal proberen andermaal met de bloemen naar huis te gaan, ook anderen als bij voorbeeld Johnny van der Kloos ter (dit jaar winnaar in Axel), Wal- ly Buurstede, Gerwin de Regt, Ar no Hartog, Martijn Simons (afgelo pen vrijdag nog winnaar in Oud- Beijerland), Rob Disseldorp en Da vy jaspers zullen een hoofdrol wil len spelen. Maar ook Zeeuwse ren ners als Ferdinand Boogaard (Vlis- singen), Alex Gresnigt (Kapelle), Pieter Israël (Kruiningen) en Dirk van Dam (Arnemuiden) kunnen wellicht voor een verrassing a la Vleugel zorgen. Bovendien bestaat het deelnemersveld uit een fiks aantal Belgische coureurs waarvan een aantal voorin zal meestrijden. De wedstrijd in Westdorpe gaat vanavond om 19.00 uur van start en de afstand bedraagt 84 kilome ter. Richard Slabbekoorn was in 2001 de laatste Zeeuwse winnaar. Laatste tien winnaars k 2008: 2007: 2006: 2005: 2004: k 2003: 2002: 2001: 2000: 1999: Martijn Simons James Goossens (B) James Goossens (B) Odwin Bink Wilfried Bastiaanse Wilfried Bastiaanse Wilfried Bastiaanse Richard Slabbekoorn Cas Graafmans Wilfried Bastiaanse Sampras en Becker voorspellen Zwitser nóg grotere toekomst. door Edward Swier LONDEN - 'There is no finishline'. Het T-shirt met opdruk dat Roger Federer zondagavond aantrok na dat hij een welverdiende douche had genomen, zei het al. De 27-jari- ge Zwitser mag dan sinds de adem benemende Wimbledon-thriller tegen Andy Roddick in de record boeken staan met vijftien grands- lamtitels, Federer is nog lang niet klaar. Verzadiging is een term die hij niet kent. Pete Sampras had er dertien jaar voor nodig om veertien grandslam- titels bijeen te rapen. De US Open van 1990 was de eerste scalp, in New York eindigde de Amerikaan ook zijn carrière, met winst in 2002. John McEnroe weet nog wat hij dacht. „Ik wist het gewoon ze- LONDEN - Roger Federer weet nog precies wanneer hij klaar was voor het echte werk. De Zwitser was al drie jaar tennisprof, maar had zijn emoties nog altijd niet onder con trole. Totdat er, op 14 mei 2001, een lichtje bij hem ging branden. „Ik verloor in Hamburg, in de eer ste ronde van de Argentijn Franco Squillari. Ik sloeg mijn racket ka pot en dacht: Roger, zo kan het niet langer." Sindsdien is Federer een ander mens, in controle over lichaam én geest. „Het bleek wonderwel goed uit te pakken. Ik kreeg mijn woede onder controle, wat mijn spel ten goede kwam. Dankzij die transfor matie won ik in 2003 Wimbledon. En nu sta ik hier, met vijftien ti tels." ker: dat zou niemand ooit nog ver beteren. Maar toen kwam die nieu we, uit Zwitserland nota bene." Federer deed het aanmerkelijk sneller dan Sampras. Tussen de eerste titel, Wimbledon 2003, en nummer vijftien, dit weekeinde opnieuw in Londen, zitten maar zes winters. Sampras was al 31 toen hij de mijlpaal bereikte, Fede rer wordt 8 augustus pas 28. En hij is nog lang niet van plan om te stoppen. Pete Sampras besefte dat maar al te goed toen hij zondag in de cata comben van de All England Club de nieuwe recordhouder compli menteerde. „Roger heeft zo goed voor zichzelf gezorgd, hij kan nog gerust een paar jaar mee. Het zou me niet verbazen als hij er uitein delijk achttien, negentien, mis schien zelfs wel twintig wint." „Ik ben meer dan ooit ontspan nen", gaf Federer tijdens Wimble don aan. Dar hij voor het eerst in zijn carrière Roland Garros had ge wonnen, gaf hem de rust waar hij stiekem naar op zoek was. Dat hij vader wordt, zorgt voor nog meer geestelijke ontspanning. „Er is meer in het leven dan tennis", zei hij. Het vaderschap zou natuurlijk ook kunnen zorgen voor te veel re lativering. Al is Boris Becker daar in het geval van Federer niet bang voor. „Ik heb na de geboorte van mijn eerste kind twee maandjes ouderschapsverlof opgenomen. Daarna kwam ik sterker dan ooit terug, ik heb onder meer nog de Australian Open gewonnen. Ik was een trotse vader, wilde voor Noah een trofee winnen. Dat zal voor Roger precies hetzelfde zijn." Het schemerde al flink, de AU Eng land Club was zo goed als verlaten toen Becker en Federer elkaar zon dagavond troffen. Becker kneep eens flink in de kuiten van de Zwitser, informeerde of er nog kracht in zat. Becker: „Want, die 16-14 in de vijfde set, dat moet je toch gesloopt hebben?" Federer haalde zijn schouders pp. „Ach, je raakt vooral geestelijk vermoeid, - 1 'tLVrtitisU1 - c 1 4 i De mondiale pers was eensgezind na de zesde zege van Roger Federer op Wimblei d mag geen seconde verslappen." De sleet zit er duidelijk nog niet op bij de nieuwe nummer één van de wereld. Federer is de laatste ja ren al veel minder toernooien gaan spelen, tussen Roland Garros en Wimbledon besloot hij bewust geen andere grastoernooien te spe- MIDDELBURG - Pim Bouwman staat op het punt een contract bij NAC Breda te tekenen. De Brabantse eredivisionist heeft de uit Oost-Souburg afkomstige midden velder (18) een overeenkomst voor drie seizoenen aangeboden. De kans is groot dat Bouwman deze week al zijn handtekening zet. Bouwman speelt al jaren in de jeugd van de Bredase club. Vorig seizoen speelde hij in long NAC en trainde hij geregeld met de eer ste selectie mee. Bouwman combi neerde het voetballen toen nog met het volgen van een opleiding. Nu die ver is afgerond, kan hij zich volledig op het voetballen storten. Pim Bouwman verblijft deze week met NAC op trainingskamp in Domburg. De uit Middelburg af komstige aanvaller Rogier Veens- tra behoort ook tot de selectie van trainer Robert Maaskant. Van avond hopen de twee Zeeuwen in actie te komen tijdens het vriend schappelijke duel met RCS, de club waar ze beiden in de jeugd speelden. RCS NAC Breda Clubs uit het profvoetbal slaan deze maand massaal de tenten op in Zeeland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen. Vanavond trapt NAC Breda af met een oefenwedstrijd tegen RCS in Oost-Souburg. Locatie Sportpark De Alblas in Oost-Souburg Aanvangstijd 19.00 uur Entreeprijzen Volwassenen 7,50 euro Jeugd t/m 12 jaar 5,00 euro Voorbereiding NAC Breda Medio juni begon NAC Breda de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Volgende week speelt de club immers al zijn eerste officiële duel. In de tweede voorronde van de Europa League is het Armeense Gandzasar Kapan de tegenstander. Speler om in de gaten te houden Met acht doelpunten is Nourdin Boukhari de topschutter van NAC Breda in de voorbereiding. De 29-jarige Marokkaan speelde vorig seizoen een halfjaar bij NAC, maar zijn contract werd niet verlengd. Trainer Robert Maaskant hoopt dat NAC de middelen kan vinden Boukhari alsnog te kunnen vastleggen. Bijzonderheden NAC Breda is gisteren neergestreken in Domburg voor een trainingskamp dat duurt tot en met zaterdag. De club traint 's ochtends om 10.00 uur op het veld van w Domburg, 's middags om 16.30 uur. Michel Leonhart beleeft zijn vuurdoop als hoofdtrainer van RCS. De Souburgse spelersgroep heeft vier trainingen in de benen, alle onder leiding van Johan Ie Conté en Ruud Verbeek. Leonhart keerde afgelopen nacht terug van vakantie. Hij ziet de wedstrijd als nadere kennismaking met de spelers en de club. Rolant Quist bron Rudy Boogert len. Federer vertrouwt op zijn rou tine, prefereert rust boven het ge jaagde leven van toernooi naar toernooi, van hotel naar hotel. Dat de Zwitser, ondanks zijn successen nog altijd een bescheiden en aima bel persoon, misschien nog wel vier, vijf Grand Slams wint, is be- Dubbele zege voor zussen Van Anrooij NEUEN - De zussen Lindy en Shirin van Anrooij uit Kapelle hebben on der tropische omstandigheden een overwinning behaald op de triat lon in Neunen. Lindy won bij de meisjes D12 over 250 meter zwem men, 10 km fietsen en 2.5 km lo pen in een tijd van 33.33 minuten. Shirin won bij de meisjes D10 in 24.05 minuten na 250 meter zwemmen, 5.8 km fietsen en 1 km lopen. Broer Franklin werd vierde in de categorie H12. Casper Zwier drie keer de beste in Dordrecht DORDRECHT - Casper Zwier (Luctor et Emergo) was bij de Arena Jaar gangfinales in Dordrecht, het offi cieuze NK zwemmen voor spor ters tot 12 jaar, goed op dreef Op zijn favoriete slag, de vrije slag, won hij de 100, 200 en 400 meter en was daarmee een van de succes volste zwemmers van het toer nooi. Op de 200 en 400 meter zet te hij een Zeeuws record neer. Manon Aerssens van Schelde- stroom pakte brons op de 100 me ter rugslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72