veenlaag horizontaal wegschuift' opruiming telC0 Ook de kustversterking begint nu aan de zomerstop Piet Voskamp Gravestraat wil nu een oplossing Politie neemt pitbike in beslag met heel veel keus lange vorststraat - goes Lezers stuurden hun mooiste foto's - stuur ook in! www.pzc.nl/foto Dinsdag 7 juli 2009 19 De Nolledijk bij Vlissingen is overslagbestendig gemaakt door er een asfaltlaag op te leggen. luchtfoto Peter Buteijn door Maurits Sep VLISSINGEN - Wisseling van de wacht aan de Walcherse kust tus sen Vlissingen en Dishoek: de in tocht van strandgasten gaat ge paard met de uittocht van werklui. Het werk aan de Zwakke Schakel Nolle/Westduin ligt vanaf nu twee maanden stil. De kustverster king is begonnen aan de zomer stop. Sinds begin dit jaar is hard ge werkt om de dijk en de duinen te versterken. Projectleider André Ma- rinisse van Waterschap Zeeuwse Eilanden maakt de balans op. „De Nolledijk is overslagbestendig gemaakt. Er is asfalt op gelegd zo dat de dijk niet van binnenuit wordt aangetast als er water over heen komt. De overgangen tussen dijk en duin en tussen dijk en bou levard moeten nog worden ge maakt. We moeten de dijk ook nog inpakken met zand en dat daarna nog inplanten." Na de vakantie komen ook de par keerterreinen aan de beurt. Dan komen er nieuwe terrein achter het tennispark Zwanenburg en bij de Burgemeester van Woelderen- laan. Het parkeerterrein aan de Galgeweg wordt heringericht. „Bij de kruising Van Woelderen- laan en Bachlaan komt een roton de. Die wordt vanaf november aangelegd. Er ligt nu al een hoop grond. Die zorgt ervoor dat de bo den al inklinkt, zodat we meteen de goede rotonde kunnen aanleg gen", verduidelijkt Marinisse. Het stuk Van Woelderenlaan van af de rotonde naar de kust wordt verbreed en geasfalteerd. Het kustwerk ligt stil tot en met 31 augustus. Zodra het werk wordt hervat, worden nieuwe duinover gangen en fietspaden aangelegd. Dan gaat ook de tijd een rol spe len, beseft Marinisse. „Voor 1 okto ber moet de overgangsconstructie tussen Nolledijk en duinen klaar zijn. Dan begint namelijk het stormseizoen. De Nolledijk heeft dus alle prioriteit." VLISSINGEN - Bewoners van de Gra vestraat en ondernemers aan de Nieuwendijk in Vlissingen hebben gisteravond tijdens de commissie vergadering van de gemeente aan gedrongen op verkeersmaatrege len. Sinds de komst van de Ko ningsweg hebben de twee straten last van veel (vracht)verkeer. Des tijds was beloofd dat er in 2010 een weg over het Scheldeterrein zou komen die de druk zou wegne men. Maar de aanleg daarvan is uitgesteld tot 2012 of 2013. De wet houder gaat zoeken naar een tijde lijke oplossing. TERNEUZEN - De politie nam giste ren een pitbike (klein model crossmotor) in beslag in Terneu- zen. Dat gebeurde na klachten van uit de Axelsestraat en Zuidland- straat. De uit Terneuzen afkomsti ge bestuurder (19) van de pitbike reed zonder helm rond en bleek bij aanhouding geen rijbewijs te hebben. Zijn pitbike had ook geen kenteken en was niet verzekerd. Tegen de 19-jarige Terneuzenaar is proces-verbaal opgemaakt door de politie. Stationsstraat 52, Middelburg - [t] 0118-61 31 87 [e] info@pietvoskamp.nl - www.pietvoskamp.nl Fietsspecialist Elektrisch bestand tegen een zeeuwse tegenwind!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63