'Bouwput zal gemeente geld kosten' PZCI17 19 21 Provincie werkt aan plan voor Auto op de kop veiliger knooppunt Vierwegen langs Postweg Missie Dinsdag 7 juli 2009Tip? walcheren@pzc.nl Ook de kustversterking begint nu aan de zomerstop Mijn vrouw zei nog: 'Ruk ze die sigaret uit hun mond' Wethouder waarschuwt raad niet te rekenen op uitkering hele claim. door Theo Ciele MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraad moet er niet op reke nen dat het alle door de bouwput- affaire geleden schade terugkrijgt van aannemer TBI. Volgens een deskundigenrapport heeft ook de gemeente steken of steekjes laten vallen. „Als je alles op een goud schaaltje weegt zou volgens de des kundigen een deel van de verwijt baarheid voor rekening van de ge meente komen", aldus wethouder Albert de Vries gisteravond tijdens de raadscommissie Ruimte. Het deskundigenrapport is de ba sis voor de onderhandelingen tus sen TBI en de gemeente (en hun verzekeraars). De Vries wilde in het openbaar geen uitspraak doen over de hoog te van de claims die de gemeente en TBI over en weer ingediend hebben. Volgens De Vries schaadt dit de belangen van de gemeente Middelburg. „Ik heb eigenlijk al te veel gezegd", aldus De Vries. Hij wenste ook niet in te gaan op de vraag welke fouten de gemeente dan gemaakt zou hebben. De raadscommissie besprak gistera vond een memo waarin de stand van zaken rond de bouwput aan de Zuidsingel staat beschreven. Verschillende partijen drongen aan op haast met de bouw. De Vries zei echter dat zorgvuldigheid voor snelheid gaat. Hij noemde het richting de omwonenden niet zorgvuldig al met een bestem mingsplanprocedure te starten voordat het definitieve bouwplan er ligt. Dat is overigens nu zo goed als klaar. Volgens De Vries hebben 29 men sen interesse getoond in een van de woningen. Aannemer Walcher- se Bouw Unie is verplicht om daadwerkelijk te gaan bouwen als zestig procent van de woningen verkocht is. Wethouder De Vries zei gistera vond de WBU hier aan te zullen houden. „Deze eis hebben we ge steld bij het gunnen van de bouw, en dat is een harde eis." Hij zei dat de gemeente het niet kan maken tegenover andere aannemers die ook naar de opdracht hadden ge dongen om achteraf de voorwaar den te versoepelen. Wel wordt gestudeerd op mogelijk heden om kopers van een woning in het project 'meer dan gemid deld te faciliteren'. Maar dat is niet eenvoudig omdat de woningen in een duurdere prijsklasse zitten. „Maar", zei De Vries, „woningstich ting Woongoed zit in de wachtka mer om hierin een rol te spelen." OOST-SOUBURG - Welzijnscentrum Mae-Uku in Oost-Souburg heeft gisteravond een che que van tweeduizend euro gekregen. De che que is een stimuleringsbijdrage voor de werk groep van Mae-Uku. Van het geld worden ma terialen gekocht voor activiteiten op het ge bied van educatie, dienstverlening en recrea tie voor de Molukse gemeenschap. Het geld is een subsidie van de Martina de Beukelaar Stichting en het J.C. van der Hucht Fonds, twee samenwerkende fondsen op het terrein van gezondheid en welzijn van mens en dier. De feestelijke gebeurtenis werd opgeluisterd met optredens van onder meer de dans- en de trommelgroep van Mae-Uku. foto Ruben Oreel KAPELLE - Het knooppunt Vierwe gen bij Kapelle krijgt een heel an dere, veiligere vormgeving. De pro vincie is bezig daarvoor een ont werp te maken. Op het knooppunt Vierwegen ko men op- en afritten van rijksweg A58 én de provinciale weg Kapelle- 's-Gravenpolder samen. Overzich telijk is dit knooppunt niet. Auto mobilisten die bijvoorbeeld van de A58 afkomen uit de richting Goes en die naar Kapelle willen, moe ten super alert zijn bij het overste ken van de provinciale weg Kapel- le-'s-Gravenpolder. Er wordt hard gereden en vaak kan er niet in één keer worden overgestoken. De pro vincie hoopt dit probleem te on dervangen door speciale rotondes te maken op de kruisingen, zoge naamde turbo-rotondes, waarop de verkeersdoorstroming beter is dan op normale rotondes. Begin 2010 moet het ontwerp klaar zijn. Het is ook de bedoeling de drukke carpoolplaats Vierwegen (verder) uit te breiden. YERSEKE - Op de Postweg bij Yerse- ke is gistermiddag een auto met en kele kinderen erin op de kop in de sloot beland. De bestuurster raakte daarbij gewond. De vrouw en de kinderen konden zelf uit de auto komen. Drie ambulances werden er opgeroepen om hulp te verle nen. De kinderen bleken onge deerd. De vrouw is voor controle meege nomen naar het ziekenhuis. Over de toedracht van het ongeval is nog geen duidelijkheid. ZEEUWSE De Vlissingse verslaggeefster die twee weken geleden meedeed aan de PZC Familieloop, een hardloop wedstrijd over tien kilometer in Vlissingen, is vastbesloten om vol gend jaar haar collega's eruit te lo pen. Dus kocht ze afgelopen week einde in de boekhandel het boekje: 'Hoe verbeter ik mijn tijd op de tien kilometer'. Direct bij thuiskomst nestelde ze zich met een kopje koffie en het boekje op de bank, klaar om te ont- Tip? redactie@pzc.nl dekken hoe ze die uitdaging moest aanpakken. Maar al tijdens het lezen van de in leiding werd duidelijk dat het een hopeloze missie is. Er stond name lijk: „We gaan er vanuit dat lezers van dit boekje al in staat zijn om een 10 kilometer binnen het uur te volbrengen." Met een diepe zucht sloeg de Vlis singse het boekje maar weer dicht. Want haar tijd staat op 1 uur en 2 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61