lang niet in zicht Kras doffer bezorgt combinatie Hoek de provinciale zege Tour, tour, tour... maar er wordt ook nog gelopen! weblog 'Op weg naar de Kustmarathon' via www.pzc.nl/blogs Dinsdag 7 juli 2009 I 29 Gebroeders Scheele wederom in de prijzen vanuit Orleans. door Fred Rabout OOSTBURC - De kras doffer van de combinatie Hoek had het spitse kerktorentje van Sint Philipsland uitgekozen om zijn landing naar de Voorstraat in te zetten. Het 'laat jong', in 2005 gehaald bij de combi natie Walpot in Steenbergen, arri veerde een halve minuut voor zes in de vroege zaterdagochtend. Na de lossing op vrijdag vanuit het Franse Montauban overbrugde hij 852 kilometer met een snelheid van 1340 meter per minuut. Het was de eerste provinciale zege van de Thoolse combinatie. In de Terneuzense Ferlemanstraat zijn ze op dat gebied wat meer ge wend. De gebroeders Scheele pak ten er op Orleans hun derde pro vinciale winst dit jaar. Na Sezanne en Orleans nu nog maar een keer op Orleans. En hoe! Het duo eiste de eerste vier plaat sen voor zich op. „We hebben schijnbaar een goede lichting jaar lingen, maar dit is toch buiten on ze verwachtingen", aldus Jaap Scheele, die na het overlijden van hun broer en oom Piet de 'gebroe ders' samen met zijn vader Arjaan voortzet. Willen ze vroeg zijn, dan moeten duiven van de combinatie Scheele van boven het huis van collega-lief hebber Simon van Hoeve komen. Dat deed de blauwe jaarling doffer afgelopen zaterdag dus ook. Jaap: „Als een meteoriet knalde hij uit het luchtruim." Het was de 30e ge tekende van de 45 duiven, waaron- De gebroeders Scheele eisen van- uit Orleans de eerste vier plaat sen voor zich op. Het is de derde provinciale overwinning voor de Terneuzense duivenmelkers. der elf duivinnen, die hij en zijn vader op 'weduwschap' een paar dagen eerder in de mand hadden gestopt. In Flipland bestaat de combinatie uit Wouter senior en de zoons Wouter junior en Leon. De duiven zijn gehuisvest bij pa Wouter. Ter wijl Leon zaterdagmorgen nog in diepe slaap lag te ronken, zag va der Wouter de kras doffer van bo ven de toren de landing inzetten. Om half zes was hij opgestaan, want van slapen was toch geen sprake meer. Om een halve mi nuut voor zes viel de winnende duif op de plank. Het was hun tweede getekende van de vijf die ze hadden ingekorfd. Daarna moes ten de Hoekjes wachten tot tien voor twaalf om hun tweede te klokken. Tien minuten later volg de de derde. Een duo wat dus ruim te- laat arriveerde, maar dat mocht het feestje in Flipland niet verstoren. De eerste provinciale ze ge was binnen voor de combinatie die pas een jaar of elf geleden met de duivensport begon en zich de laatste twee jaar toelegt op de gro te fond. Ze pakten in hun korte carrière al een keer de Zeeuwse ge nerale titel. Om een druk duivensportweekein- de af te ronden moeten we naar Graauw, waar Jo Pardons jonge duif met een snelheid van 1450 meter per minuut vanuit Peronne naar huis kwam. Het bleek de hoogste snelheid in de provincie, dus krijgt Jo's duif het predikaat snelste van Zeeland toebedeeld. Op het ZLU concours, de mara thon vanuit Barcelona, vertokten de Zeeuwen geen hoofdrol. Ko van Dommelen uit Sint Philips land was met een negentiende plaats de beste Zeeuw. Die presta tie bevestigde nog maar een keer dat die Thoolse regio knap op weg is om het fondcentrum van Zee land te worden. on. Hij is de Beste tennisser aller tijden. foto Walter Bieri paald geen utopie. Fysiek is hij tip top in orde, in tegenstelling tot zijn grootste rivaal Rafael Nadal. Dat Federer de vijftien, een half jaartje na zijn pijnlijke nederlaag tegen Rafael Nadal tijdens de Au stralian Open, al heeft volgemaakt, heeft mede te maken met het bles sureleed van zijn Spaanse oppo nent. Nadal werd, al gehinderd door knieklachten, in Parijs uitge schakeld nog voor hij het pad van Federer kon kruisen. Op Wimble don moest hij zelfs forfait geven. Federer miste zijn belangrijkste op ponent. „Toernooien zijn zoveel mooier als alle grote kampioenen er zijn." Maar de Zwitser heeft ook gelijk als hij zegt dat 'gezond blij ven ook onderdeel van het spel is'. Federer is zijn hele carrière voor groot blessureleed gespaard geble ven. Een kwestie van een klein beetje geluk én veel beroepsernst. Heikoop en Van Gastel zijn de gouddelvers HULST - De junioren en pupillen van atletiekvereniging Delta Sport keerde met zestien gouden plak ken terug van het Zeeuwse kam pioenschap in Hulst. Voor Delta Sport veroverde Meike van Gastel drie gouden plakken: op de 80 en 600 meter en verspringen. Iris Hei koop deed er nog 's vier bij door al le onderdelen bij de pupillen C te winnen. Tommy Staal won de 800 meter bij d*e jongens C in een ster ke 2 minuten en 9.1 seconden. Hardere actie bij wangedrag amateurs ZEIST - Het bestuur amateurvoet bal van de KNVB heeft besloten dat de districten vaker gebruik moeten maken van hun bevoegd heid teams uit de competitie te ha len. Verenigingen krijgen binnen kort te horen wat op en langs het veld wel en niet wordt getolereerd. Daarbij komen ook de gevolgen aan de orde. Het bestuur maakte ook bekend de leeftijdsgrens van zeventig jaar voor een KNVB-official te willen afschaffen. Eerherstel honkballers tegen Japanners: 8-0 rotterdam - Het Nederlands ne gental heeft de honkballiefhebber op de vijfde dag van het World Port Tournament eindelijk waar voor zijn geld gegeven. Oranje speelde gisteravond in het tweede duel met Japan zeer overtuigend en won met 8-0. Routinier Rob Cordemans, nog niet in actie ge weest, was de winnende werper. De 34-jarige Cordemans was moei lijk te raken: zes keer drieslag, één honkslag tegen. Dani Pedrosa wint na jaar weer 's een GP lacuna seca - Dani Pedrosa heeft op het circuit van Laguna Seca de Grote Prijs van de Verenigde Sta ten in de MotoGP-klasse gewon nen. De Spaanse motorcoureur, die een jaar op succes heeft moe ten wachten, hield op zijn Honda de Italiaan Valentino Rossi net ach ter zich. Het verschil op de streep was minder dan een halve tel. De Spanjaard Jorge Lorenzo finishte in Californië als derde vóór Casey Stoner en Nicky Hayden. Rossi liep iets uit in het WK-klassement. Huta Galung klaar in Scheveningen schevenincen - Titelverdediger Jes se Huta Galung heeft het gistera vond in de eerste ronde van het challengertoernooi in Schevenin gen niet gered. De 23-jarige tennis ser was niet opgewassen tegen zijn leeftijdgenoot Pablo Cuevas uit Uruguay, de winnaar van 2007. De geboren Haarlemmer gaf zich na anderhalf uur in twee sets gewon nen: 7-5 6-3. Voor Huta Galung was het zijn derde opeenvolgende nederlaag in de eerste ronde. Ajax wil Verhoeven van Volendam overnemen volendam - Ajax wil Jeroen Ver hoeven als derde doelman aan de selectie toevoegen. De keeper van FC Volendam moet de naar VW-Venlo vertrokken Dennis Gentenaar opvolgen. FC Volen dam heeft een eerste bod op Ver hoeven geweigerd. De club heeft ook een bedrag genoemd waar voor de doelman wel mag vertrek ken. Technisch directeur Peter Wij- ker wil Verhoeven graag voor FC Volendam behouden. „Hij is name lijk boegbeeld en aanvoerder" UIT DUIVENSPORT Peronne met 13975 jonge duiven. Samen spel 1 (1377 m/m): 1,4,5. J. v.d. Plasse, 2,3. H. Calon. Samenspel 2(1429 m/m): 1,2,3. gebr. Scheele, 4,5. O. Haers. Samenspel 3 (1450 m/m): 1. J. Pardon, 2.1. Merckx, 3,4. C. Vioen, 5. G. Schalkens. Samenspel 4(1405 m/m): 1. J. van Maldegem, 2. J. Hartman, 3. C. Geers, 4. Ellie v.d. Swaluw, 5. D. Wagenaar. Samenspel 5 (1428 m/m): 1. A. Neve, 2. P. Neels, 3. F. Grootjans&Zn, 5. P. Steketee. Samenspel 6(1418 m/m): 1. H. van Hemert-Rijnberg, 2. JJ. Bolier, 3. F. Bal, 4. D. Vaders, 5. C. Moeliker. Samenspel 7 (1384 m/m): 1,2. C. de Ridder&Zn, 3. C. Schroevers, 4. P. van Dongen, 5. K. Kwekkeboom. Orleans met 5783 oude duiven. Samenspel 1 (1356 m/m): 1. H. Calon, 2. A. Dusarduijn, 3.1. den Dekker, 4. E. de Wever, 5. Th. De Poor ter. Samenspel 2 (1366 m/m): 1,2,3,4. gebr. Scheele, 5. C. de Mul. Samenspel 3 (1342 m/m): 1. I. Merckx, 2,3,4. J. van Goethem, 5. P. d'Hondt. Samenspel 4 (1351 m/m): 1,3,4,5. comb. R&L. Traas, 2. comb, de Kooning. Samenspel 5 (1348 m/m): 1. M. Hengsdijk, 2. M. Jeremiasse, 3. J. Bras, 4. F. Grootjans&Zn, 5. P. Steketee. Samenspel 6 (1322 m/m): 1. P. Potappel, 2. L. Knop, 3,4. D. Vaders, 5. JJ. Bolier Samenspel 7 (1358 m/m): 1. C. Schroevers, 2. JP. Hage, 3. comb. Wielemaker, 4,5. comb. J&K. van Belzen. Provinciaal Orleans: 1,2,3,4. Gebr. Scheele, 5. C. Schroevers, 6. H. Calon, 7. JP. Hage, 8. comb. R&L. Traas, 9. C. de Mul, 10. comb, de Kooning. Provinciaal Montauban (1340 m/m): 1 comb. Hoek, 2. L. v.d. Gucht, 3. A. van Leeu wen, 4. Sj. de Keijzer&Zn, 5. A. de Bruijne, 6. gebr. Clement, 7. J. Clement, 8. S. de Vos, 9. G. Baan, 10. A. Goudswaard. Nationaal Barcelona (1068 m/m): 1. E. van Houten (IJsselstein, 19. K. van Dommelen (St. Philipsland), 29. A. Schuls (Bruinisse), 40. H. Melis (Westkapelle), 41. S. de Vos ('s Heeren- hoek). HONKBAL Rotterdam. World Port Tournament, vijfde dag: Japan - Nederland 0-8. Stand: 1. Cuba 4-8 (28-7), 2. Taiwan 4-4 (15-13), 3. Japan 5-4 (15-21), 4. Nederland 5-2 (17-25). TENNIS Bastad. Vrouwen. Eertse ronde: Dulko (Arg) - Domatsjovska (Pol) 6-4 6-0, Suarez (Spa/7) - Wienerova (Slw) 6-0 7-5, Koedriavtjseva (Rus) - Knapp (Ita) 6-1 6-1, Cirstea (Roe/5) - Lars- son (Zwe) 4-6 6-2 7-5, Pavljoetsjenkova (Rus/6) - Craybas (VSt) 3-6 6-3 6-3, Benesova (Tsj/8) - Urszula Radwanska (Pol) 3-6 6-2 6-2. Boedapest. Vrouwen. Eerste ronde: Camerin (Ita) - Dominguez (Spa) 4-6 6-0 6-1, Alona Bondarenko (Oek/6) - Sprem (Kro) 4-67-5 6-1, Gallovits (Roe) - Pironkova (BuJ) 7-5 6-2. Newport. Mannen. Eerste ronde: Amritraj (Ina) - Udomchoke (Tha) 6-1 6-4, Levine (VSt) - Guccione (Aus) 7-6 (2) 7-6 (2), Evans (VSt) - Becker (Dui) 7-6 (5) 3-6 7-5. WIELRENNEN Resultaten junioren van wielervereniging Theo Middelkamp. St. Gillis Waas: 9. Joeri Kasper (Wemeldinge), 10. Michiel Jumelet (Bruinisse), 18. Joost Win kel (Poortvliet). Rozebeke: 14. Niels Voet (Heinkenszand), 25. Paul Hoondert (Heinkens- zand). AGENDA DINSDAG WIELRENNEN Ronde van Westdorpe. 17.30 uur: Dikkeban- denwedstrijd voor de jeugd. 19.00 start koers over 84 kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57