Personeel Dow krimpt verder in Geslaagden Verdachten Vlissingse drugsdeal voor rechter 'Ruk die sigaret uit hun mond Dinsdag 7 juli 2009 23 Fusie van Dow met Rohm Haas leidt tot extra banenverlies. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Dow Terneuzen snijdt nog dieper in eigen vlees dan in december 2008 werd aange kondigd. Naast de tweehonderd in dustriële arbeidsplaatsen verdwij nen bij de vestiging Terneuzen de ze zomer nog eens ettelijke tiental len functies bij ondersteunende diensten als administratie, plan ning en inkoop. Megaproces wegens witwassen van miljoenen euro's. VLISSINGEN - De Rotterdamse rechtbank is maandag begonnen met het megaproces tegen zes mannen en een vrouw, waarvan twee worden verdacht van het wit wassen van bijna 8 miljoen euro en drie van de invoer van 20,5 kilo cocaïne via de haven van Viissin gen eind 2007. De verdachten uit Ouder Amstel, Rotterdam en Den Haag zijn opge spoord na een tip. Het afluisteren van telefoongesprekken leidde tot het onderscheppen van een partij cocaïne in een koffer op Schiphol. De cocaïne die via Viissingen zou zijn aangevoerd, is nooit ontdekt. De twee hoofdverdachten, broers, zitten sinds januari vorig jaar in voorlopige hechtenis. Zij ontken nen dat zij zich met drugs hebben ingelaten. De gesprekken zouden niet over cocaïne gaan maar over de invoer van goud uit Suriname. Volgens ingewijden zou het in to taal gaan om ongeveer 150 arbeids plaatsen. Dat laatste wil Dow-woordvoerder Matthijs van Meerveld niet bevesti gen. „Het definitieve aantal ar beidsplaatsen dat verloren gaat, is nog niet bekend, omdat we pogin gen in het werk stellen om een flink aantal mensen in Terneuzen in andere functies herplaatst te krijgen. Dat proces is momenteel volop gaande", aldus Van Meer veld. Dat Dow na de banenreductie in de productiesector nu verder gaat met snijden, heeft volgens Van Meerveld te maken met de fusie van Dow met chemiespecialiteiten- concern Rohm 8c Haas. Dow nam het concern in april defi nitief over voor ruim 17 miljard dollar en kondigde na de fusie on middellijk nieuwe reorganisaties aan. Wereldwijd zouden bij het fusie- Er gaan opnieuw banen verloren bij Dow Terneuzen. Volgens inge wijden gaat het om 150 arbeids plaatsen. Het bedrijf wil dat niet bevestigen. concern vijfduizend banen ge schrapt worden. De operatie die nu in Terneuzen gaande is - en waarover Dow tot nu toe geen me dedelingen naar buiten deed - maakt onderdeel uit van dat laat ste reorganisatietraject. Van Meer veld: „Met de ondernemingsraad is deze ingreep wel doorgespro ken. De raad is er mee akkoord ge gaan." De eerste reorganisatieronde, inge geven door de economische crisis, is inmiddels zo goed als afgerond. Die ronde kostte circa tweehon derd medewerkers hun baan. Ook het werk voor onderaannemers werd drastisch teruggebracht. Dow Terneuzen bezuinigde verder tientallen miljoenen euro op de ei gen bedrijfsvoering. Volgens Van Meerveld werken er bij de Terneuzense vestiging mo menteel circa 1980 mensen. Een jaar geleden waren dat er nog 2200. Bij Dow werkten in 2006 nog 450 administratieve krachten. Dat aan tal werd in twee jaar tijd met ze ventig gereduceerd door werk over te hevelen naar India. Dat gebeurt nu opnieuw. VLISSINGEN - Burgemeester Wim Dijkstra van telde hij gisteren. Schrijvers Verhagen en Deelder mond', maar ik dacht: dan gaan die twee er hele- Vlissingen vond het zaterdagavond geen goed waren te gast in de Spiegeltent op de Oude maal een showtje van maken", stelt Dijkstra, die idee om in te grijpen toen Hans Verhagen en Markt, in het kader van het Onderstroomfestival, zich op de foto kapot zit te ergeren aan de twee Jules Deelder een enorme joint opstaken. Dat ver- „Mijn vrouw zei nog: 'ruk ze die sigaret uit hun 'belhamels' rechts. foto Henk Postma De volgende geslaagden stonden per abuis niet in de Geslaagden- bijlage van afgelopen zaterdag. ROC Zeeland, Viissingen afdeling VAVO Vwo, atheneum, profiel cultuur en maat schappij Enya van der Horst, Viissingen; Nynke Huis- zoon, Middelburg; Esther Meulblok, 's-Heer Arendskerke; Maurice Scheffer, Viissingen; Yentl Weijgers, Heinkenszand; Eva Zelders, Viissingen. Vwo, atheneum, profiel economie en maatschappij Laura van Aelst, Ouwerkerk; Theo van Alp hen, Westkapelle; Rachel van der Auwera, Colijnsplaat; Milou van Belzen, Domburg; Eli- se Filius, Heinkenszand; Adinda van Oosten, Goes; Samantha Verbon, Viissingen; Sander Verrijzer, Westkapelle. Vwo, atheneum, profiel natuur en gezondheid Niels van Alphen, Westkapelle; Steffi de Fol ter, Middelburg; Nimna Hettiarachchi, Viis singen; Stefan Joosse, Middelburg; Dyon Ma- tulessy, Middelburg; Tom Rijnberg, Middel burg. Vwo, atheneum, profiel natuur en techniek/natuur en gezondheid Bart Glerum, Viissingen; Boy de Punder, Viis singen. Vwo, gymnasium, profiel, natuur en ge zondheid Roberto Monterroso Uijl, Viissingen; Yentl de Stigter, Veere. OPDC Griffioen, Middelburg Leerlingen CSW: Vmbo, BBL, handel en administratie Nathasja Slof, Viissingen. Vmbo, BBL, handel en verkoop Karan Baldewsingh, Middelburg; Yassin Erra, Viissingen; Simone Lamper, Veere. Vmbo, BBL, leerwerktraject techniek breed Darryl Sandifort, Oost-Souburg. Vmbo, BBL, zorg en welzijn Suzanne den Otter, Biggekerke; Manon Ro man, Middelburg. Vmbo, BBL, leerwerktraject verzorging Selly Mariana, Viissingen; Linda Mulder, Viis singen; Zineb Said, Viissingen; Marlon -Schuijt, Viissingen; Venize Weiss, Terneuzen. Vmbo, KBL, handel en verkoop Yassin Ghazli, Viissingen. Vmbo, gemengde leerweg, economie Yorick Vos, Middelburg. Vmbo, gemengde leerweg, techniek Ruben Daniëlse, Viissingen; Jeannot Haak, Middelburg. Leerlingen Nehalennia: Vmbo, BBL, zorg en welzijn Rachid Buzambu, Oost-Souburg. Vmbo, BBL, ICT Remco van Noord, Middelburg. Vmbo, BBL, leerwerktraject horeca Elvira Koster, Viissingen. Vmbo, BBL, leerwerktraject uiterlijk ver zorging Danique Lous, Westkapelle. Vmbo, gemengde leerweg, economie Boris Boegheim, Middelburg; Leroy van Damme, Oost-Souburg. Vmbo, gemengde leerweg, techniek Rebecca Hart, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53