Huizinga maakt eind 'vrije rijders' 'Hufter PINOKKIO Rob wou gewoon Aanpak tegen rivierzwemmen avondje stappen Hoge onderscheiding voor Navobaas De Hoop SchefFer vanaf nu verkrijgbaar 4 Dinsdag 7 juli 2009 Gewonde militairen terug in Nederland DEN HAAC - Drie militairen die af gelopen weekend tijdens een kon vooi van het Afghaanse Tarin Kowt naar Kandahar gewond raak ten zijn terug in Nederland. Ze zijn in het Centraal Militair Hospi taal in Utrecht herenigd met hun familie. Dat heeft Defensie bekend gemaakt. Vier andere Nederlandse militairen die verwondingen oplie pen zijn ontslagen uit het zieken huis en keren terug naar hun een heid. Een militair kon vrijdag al ter plaatse geholpen worden. Dat gold ook een Afghaanse collega. Verdacht meisje (17) steenincidenten vrij EINDHOVEN - Een zeventienjarig meisje uit Son wordt niet langer verdacht van betrokkenheid bij een reeks aanslagen met stenen in 2007. Dat heeft de politie gisteren beves tigd. Het meisje werd vrijdag sa men met haar 21-jarige vriend uit Son opgepakt. Zijn voorarrest werd met drie dagen verlengd. De inwoner van Son ontkent elke be trokkenheid, liet hij via zijn advo caat weten. Bij de aanslagen in 2007 kwam een 72-jarige vrouw om het leven. Haar man raakte zwaargewond. DEN HAAG - Vertrekkend Navo-se- cretaris-generaal Jaap de Hoop SchefFer is Ridder Grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau gewor den. Premier Jan Peter Balkenende hing gisterochtend het oranje lint met de versierselen bij hem om. Dat gebeurde in de tuin van het Catshuis in Den Haag waar de ka pel van de Koninklijke Lucht macht voor het gezelschap een au- PETER Wapenarsenaal bij 67-jarige Delftenaar DELFT - Minstens dertig kratten munitie, een aantal handvuurwa pens, een karabijn (een geweer met ingekorte loop) en een shot- gun. Dat trof de politie zondag aan in een woning aan de Houttuinen in Delft. De politie kwam het wapenarse naal op het spoor door een anonie me melding. De precieze omvang van de verza meling wordt geïnventariseerd, liet de politie weten. De 67-jarige bewoner van het pand zit vast. Geen aangifte voor verhuren nephuisjes GRONINGEN - De politie in Gronin gen heeft nog geen aangiften ont vangen tegen het Groningse be drijf dat mogelijk tientallen vakan tiegangers heeft opgelicht. Inmid dels heeft de politie wel veertig meldingen gekregen van mensen die via het bedrijf een vakantie huisje of -appartement in Spanje huurden. Bij aankomst in Spanje bleken de huisjes niet te bestaan of al verhuurd te zijn. Volgens een politiewoordvoerder kan de politie nog geen actie on dernemen tegen het bedrijf zolang er geen aangifte is gedaan. bade ten gehore had gebracht. De Hoop SchefFer werd geëerd we gens zijn verdiensten in de 5,5 jaar dat hij de Navo leidde. Balkenende prees zijn partijgenoot om zijn lei derschap en 'diplomatieke stuur manskunst'. Hij wees op de uitbrei ding van negentien naar 28 Na- vo-leden en naar de operaties die in gang zijn gezet in Sudan, Irak en Somalië. Taxichauffeur die in de fout gaat, raakt voortaan vergunning kwijt. DEN HAAG - Taxichauffeurs in grote steden mogen niet langer meer voor zichzelf rijden, maar moeten lid worden van een organisatie. Een chauffeur die in de fout gaat, raakt zijn vergunning kwijt. Staatssecretaris Tineke Huizinga van Verkeer en Waterstaat heeft dat gisteren besloten. Ze wil daar mee een eind te maken aan de vrije rijders, die vooral in grote ste den voor veel problemen zorgen. De maatregel komt nadat zondag een taxichauffeur op het Leidse- plein in Amsterdam een klant had dood geslagen. Burgemeester Job Cohen besloot naar aanleiding daarvan tot strenger toezicht op de taxistandplaatsen op het Leidse- plein en bij Amsterdam Centraal. Huizinga stelt de Tweede Kamer in de loop van deze week op de hoogte van haar plannen. Het is nog onduidelijk of ze ook het tarie venstelsel zal wijzigen. Momenteel kosten de eerste twee kilometer overal 7,50 euro, ook als de rit als gevolg van opstoppingen of files AMSTERDAM - Rob Sitek (44), die zondag werd gedood na een taxiru zie, was voor het eerst in lange tijd weer een avondje stappen. Vader van drie meiden, actief en dol op gezelligheid. Bij schoonmaakbe drijf Ruitenheer in de Bijlmer maakte hij deel uit van de calami- teitendienst, een groep schoonma kers die in actie komt na branden en wateroverlast. Hij werd door collega's bewonderd vanwege zijn ARNHEM - Rijkswaterstaat wil meer mogelijkheden om te kun nen optreden tegen het zwemmen in rivieren. De organisatie merkt dat waarschuwen weinig effect heeft. Zaterdag sprong een 19-jarige De- ventenaar van de spoorbrug in De venter en wordt sindsdien ver mist. De politie heeft de zoektocht naar de man gistermiddag ge staakt. Rijkswaterstaat bereidt een nieu we voorlichtingscampagne voor om Nederland te overtuigen van de gevaren van zwemmen en dui ken in grote rivieren. Er vallen jaar lijks rond de negen doden, veel meer mensen komen in proble men of raken gewond. De campagne richt zich in eerste instantie op basisscholen, maar Jan Huurman van Rijkswaterstaat Oost-Nederland sluit niet uit dat gemeenten en waterschappen be naderd zullen worden om zwem men in rivieren te ontmoedigen. erg lang duurt. Volgens de taxi branche is dat de reden dat veel chauffeurs in grote steden kleine ritten weigeren of omrijden om nog iets te verdienen. De brancheorganisatie Koninklijk Nederlands Vervoer Taxi hoopt dat de staatssecretaris ook regelt dat justitie sneller gegevens van in dividuele chauffeurs die zich mis dragen, doorgeeft aan de Inspectie Verkeer en Waterstaat. Dan kan die direct de vergunning van -de taxichauffeur intrekken. In Amsterdam, de rest van het land en de taxiwereld is de dood van een 44-jarige man nadat een taxichauffeur hem had neergesla gen hard aangekomen. Er komen vanaf vrijdag extra toezichthou ders en politieagenten bij de taxi standplaats op het Leidseplein in Amsterdam. Met ingang van vrij dag gaan zij met name in het week einde controleren of chauffeurs zich gedragen. Ze moeten erop toe zien dat de doorstroming verbe tert en gaan ritprijzen controleren. Het slachtoffer zou een vuistslag in het gezicht hebben gekregen. Vervolgens is hij met zijn hoofd op de straat terechtgekomen. De verdachte (37) zit vast. vermogen de getroffenen terzijde te staan, met een dosis humor. Si tek kwam uit een gezin van zes kinderen. Zij waren zondag allen in het AMC, toen bleek dat de klappen die hun broer na een ru zie met een taxichauffeur op het Leidseplein had gekregen, hem fa taal waren geworden. Nadat was vastgesteld dat Sitek hersendood was, werd besloten zijn leven te beëindigen. PIE. RUN TÏE; Het gajes is aan de macht in de taxiwereld, en niet alleen Amsterdam, waar dit weekend een dode viel. Ook in veel grote steden en Schiphol is het geregeld 'oorlog'. door Dick Hofland In zijn woonplaats Boxmeer hoeft Emile Roemer niet bang te zijn dat hij door een taxichauffeur in elkaar wordt geslagen. „Ik mag al blij zijn als ik überhaupt een taxi krijg", zegt het SP-Kamerlid. Toch maakt hij zich al ruim twee jaar druk over wat hij 'de verziekte taxi wereld' noemt. Roemer deed uitgebreid onder zoek in diverse steden en conclu deerde in 2007 dat gemeenten de mogelijkheid moeten krijgen vrije rijders te weren. Hij werd wegge hoond. Twee jaar later gaat staats secretaris Tineke Huizinga van Ver keer dat plan alsnog uitvoeren. Roemer vindt dat prettig en pijn lijk tegelijk. „Want er moest dus wel eerst iemand voor worden doodgeslagen." Hij doelt op de man die zondaga vond op het Leidseplein in Am sterdam door een taxichauffeur zo danig werd mishandeld, dat hij overleed. Maar niet alleen de hoofdstad lijdt onder het gajes in de taxiwereld. De meeste grote ste den en ook Schiphol zijn plekken waar het geregeld 'oorlog' is. Zo staan in Tilburg chauffeurs van gerenommeerde taxibedrijven en vrije rijders elkaar naar het leven, vertelt directeur Max Schollen van Stationtaxi en woordvoerder van de traditionele rijders. Hij zegt dat chauffeurs van bedrijven worden weggepest, bedreigd ofklemgere- den en dat klanten zelfs uit de taxi worden getrokken. De 'wilde rij ders' frauderen volgens hem ook met vergunningen en tarieven. Uit een onderzoek van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat blijkt dat van 1997 tot en met 2007 knip de bon uit de zaterdagkrant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4