Eenzaamheid heeft te Cultuurfonds Zeelandia in bres voor beiaardier Lopen over foto's langs het water Schouwse natuur in met fiets en skelter 1 8 I Dinsdag 7 juli 2009 Stichting geeft 5000 euro om stadsbeiaardier Zierikzee te behouden. door Esme Soesman zierikzee - Stichting Cultuurfonds Zeelandia tast in de buidel om de stadsbeiaardier voor Zierikzee te behouden. „We zijn hier volstrekt door over vallen", uit Pieter Schotte van het Cultuurfonds zijn teleurstelling over de 'kille mededeling' van de gemeente Schouwen-Duiveland om de functie van de scheidend (betaald) stadsbeiaardier Kees van Eersel niet meer in te vullen. „In een monumentenstad. Door het eerste deel van dat woord kun je een streep halen", stelt hij. Naast de historische en culturele waarde van de beiaard vestigt Schotte de aandacht op de commerciële bete kenis van het carillon. „Je schept een sfeer die de stad aantrekkelijk maakt, zowel voor eigen inwoners als voor toeristen." In een historische stad als Zierik zee hoort in zijn ogen simpelweg een levend carillon thuis. Schotte roëpt de woorden van gedeputeer de Van Waveren in herinnering die, onlangs bij de opening van Centree, stelde dat Zierikzee er naar moet streven het Brugge van Zeeland te worden. „Dat is mis schien, om bij dat woord te blij ven, twee bruggen te ver. Maar dat zilveren, zinderende carillonge luid. Dat raak je nu kwijt. Van Eer sel wist altijd een heel gevarieerd repertoire te brengen." Het Cul tuurfonds Zeelandia komt met 5000 euro over de brug. Het fonds is een paar jaar geleden opgericht door de familie Doeleman om een bijdrage te leveren aan het maat schappelijke en culturele leven op Schouwen-Duiveland. Maar, bena drukt Schotte: „We zien dit wel primair als een taak van de ge meente." Daar is de club professionele musi ci, die vorige week al aan de bel trokken bij de gemeente over de kwestie, het roerend mee eens. Droevig dat het zo moet, schrijft Mar van der Veer namens het groepje bezwaarmakers. „Wij be treuren het dat de goede naam van Zierikzee door de landelijke bekendheid van het besluit van het gemeentebestuur is aangetast." Ook onder meer de Nederlandse Klokkenspel Vereniging (NKV) heeft verontwaardigd op het schrappen van de functie van klok kenist in Zierikzee gereageerd. De vrees bestaat dat met het be sluit van de gemeente de afbraak van de Nederlands-Vlaamse beiaardcultuur is begonnen. „Op heffen van de beiaardierfunctie is de opmaat naar het opheffen van de beiaard zelf" Dat was in het ver leden wel anders, verwijst Van der Veer naar een krantenbericht uit 1947. Toen werd de potentiële nieu we beiaardier J. Luijkenaar door de gemeenteraad verplicht carillonles ■te nemen. Ook al was hij musicus. Inzake de nalatenschap van Jacob Prohn, geboren te Rotter dam op 28 november 1950, laat stelijk gewoond hebbend te Burgh-Haamstede aan de W.G. Bootlaan 2, overleden op 27 mei 2008 te Edegem, België, wor den de schuldeisers opgeroe pen om hun vorderingen binnen vier weken na de publicatie in deze courant in te dienen bij de vereffenaar, mr. J.A. Platteeuw, postbus 14330 AA Middelburg Oeral Kozakken Koor te gast in Zierikzee zierikzee - Het Oeral Kozakken Koor zingt donderdag vanaf 20 uur in de Lutherse Kerk aan het Gat van West-Noordwesten in Zie rikzee. De liederen komen uit de Russisch-Orthodoxe kerk. Kaarten a 16 euro zijn te koop of te reserveren bij de VW aan de Nieuwe Haven in Zierikzee (0900 2020233) en bij R. van der Bijl aan de Meekrapstraat 15 in Brouwers haven (0111 691842). Wie aan 'de kassa een kaartje koopt, betaalt 19 euro. Luctor et Emergo speelt op het strand renesse - De slagwerkgroep en het orkest van muziekvereniging Luctor et Emergo uit Renesse ge ven vrijdag een strandconcert bij strandpaviljoen Blasa Bloesa in Renesse. Het concert vormt de afsluiting van het muzikale seizoen. Dirkjan de Boer leidt het orkest, de slag werkgroep staat onder leiding van Ronald de Roo. Het concert begint om 20 uur, toegang is gratis. 'Hier is de ernstige gewoonte natuurlijk ook: niet klagen, maar dragen' Jacqueline Bouwman, zorgcentrum De Wieken Follie a Deux treedt op in Brouwershaven brouwershaven - Mandoline- en accordeonduo Follie a Deux geeft donderdag een concert in de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven. Marina Eckhardt (mandoline) en Monty van Belzen (accordeon) doen dat in het kader van het uit komen van hun nieuwe cd. Het concert begint om 20 uur. www.follieadeux.nl Rondwandeling door historisch Coedereede coedereede - Bezoekers van Goedereede kunnen de komende zes donderdagen met een gids een wandeling maken door het stadje. De tochten beginnen om 10'uur bij galerie Het Röderhaus aan de Noordzijde Haven 13. Wie er zeker van wil zijn mee te kunnen, koopt vooraf een kaartje bij de VW in Ouddorp. Op de donderdagen in het seizoen wordt de wekelijkse markt ook uit gebreid met een boekenmarkt. Die duurt van 8.30 uur tot 15 uur. Afgebroken roer maakt motorboot stuurloos zonnemaire - Een open motor boot is zondagavond op de Greve- lingen in de problemen gekomen door een defect roer. De boot dreef stuurloos ter hoogte van Bommenede. De reddingsboot De Griend van de KNRM-post Ouddorp ging ter plaatse en bracht het bootje naar Bruinisse. Daar bleek dat het complete roer was afgebroken. Wie een rondje Oude of Nieuwe Haven in Zierikzee doet, loopt kans op het werk van een Schouwen-Duivelandse fotograaf te trappen. In het kader van de tentoonstelling Schrijven met Licht in de Nieuwe Kerk in Zierikzee zijn er langs het water diverse 'straatfoto's' - hier één van Leen Koper - te zien. foto Dirk-Jan Cjeltema westenschouwen - Trampoline centrum Westerschouwen aan de rotonde bij Westenschouwen houdt de komende dagen weer dagtochten. Vandaag is de kluten- route voor fietsers en skelteraars, langs plekken waar veel kluten te zien zijn. Morgen staat een konij nenroute voor skelteraars en wan delaars op het programma. Don derdag is het tijd voor de Robinia- skelterspeurtocht en vrijdag voor de 'beste bolus belevingsfiets- tocht', langs bietenvelden waarvan de suiker onder meer voor heerlij ke Schouwse bolussen wordt ge bruikt. De tochten zijn vanaf 11 uur de he le dag te rijden. Bij het buffet van zorgcentrum De Wieken hebben eters volop keuze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48