Hogedrukspuit erop in Renesse PZCI17 18 18 Duitse motoren gestolen in Renesse en Scharendijke Geen subsidie dovensporters Missie Eenzaamheid heeft te maken met gebrek aan zingeving Cultuurfonds Zeelandia in de bres voor beiaardier Dinsdag 7 juli 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Straatschoonmaakactie op initiatief van lokale ondernemersclub. door Piet Kleemans RENESSE - In Renesse gaat de hoge drukspuit erop en de grauwsluier eraf Op initiatief van de lokale on dernemersvereniging is een straat schoonmaakactie op touw gezet in de Schouwen-Duivelandse bad plaats. Vanmorgen in alle vroegte is de actie van start gegaan. Het karwei vergt enkele dagen. De Renesser ondernemers reage ren met de actie op klachten van zowel de eigen middenstanders als de bezoekers van het dorp. Woord voerder van de Middenstandsvere niging Peter van Ruiven: „Mensen vinden de straten gewoon niet echt schoon. Het gaat niet om zwerfvuil. Dat ruimt de gemeente keurig op, maar op de één of ande re manier zijn de straten wat grauw. Daarom willen we een stap je meer doen en de straten extra schoon maken. Opfrissen zeg maar. We willen als ondernemers vereniging het goede voorbeeld ge ven en ondernemers stimuleren om zelf de omgeving van het be drijf schoon te houden." De ondernemersvereniging neemt de kosten van de schoonmaakactie - geschat op tussen de 10.000 en 15.000 euro - zelf voor haar reke ning. Van Ruiven: „We hebben de actie ook aangekaart bij de ge meente maar die zegt in ieder ge val voor dit jaar geen budget voor een dergelijke actie te hebben." Voor het schoonmaakwerk heeft de ondernemersvereniging Habo Hoveniers - één van haar leden - ingehuurd. Habo gaat het aange koekte straatvuil te lijf met een ho gedrukspuit en heet water. Chemi caliën komen er volgens Van Rui ven niet aan te pas. „Maar het is wel heel arbeidsintensief Als je het goed wilt doen - en dat willen we - moet je echt tegel voor tegel schoonmaken." Om overlast voor toerist en recre ant in de populaire badplaats zo veel mogelijk te voorkomen, wordt het werk geconcentreerd in de vroege morgenuren. De ondernemersvereniging Renes se wil van het schoonmaakkarwei een jaarlijks terugkerende actie ma ken. „En dan wat eerder in het sei zoen. We zijn nu wat dat betreft een beetje laat." Wethouder recreatie en toerisme Ad Verseput juicht het initiatief van de Renesser ondernemersvere niging toe. Hij is blij met wat hij betitelt als 'een opfrisbeurt'. „De ondernemers laten hiermee zien dat ze iets over hebben voor het dorp, de recreatie en het toerisme en dat is een goede zaak." ZIERIKZEE - Wethouder Wijnand Renden zette Schuurbeque Boeyestraat en de Koning Gus- van klas 2A van het VWO+ van Pontes Pieter De schildering zorgt voor een vloeiende over- gisterochtend met een kwast de eerste streep taafweg in Zierikzee veranderd van een muis- Zeeman zetten, in opdracht van de gemeente gang tussen stad en omringend platteland, op de muur. Een paar uur later was het voet- grijze koker in een kleurrijk decor. En de Schouwen-Duiveland, een eigen ontwerp op Vandaag wordt het werk afgerond, gangers- en fietserstunneltje tussen de meeste makers in blauwe smurfen. Leerlingen de muur. foto Dirk-Jan Gjeltema RENESSE - In Renesse en Scharen dijke zijn afgelopen weekend mo toren van Duitse vakantiegasten gestolen. De waarde van de gesto len motoren is bij de politie niet bekend. In Renesse ging het om een Suzuki GSX-R 750 met het Duitse kenteken MHVX-7. De eige naar had zijn motor zaterdag rond het middaguur afgesloten gepar keerd aan de Jan van Renesseweg en toen hij rond 16.00 uur terug kwam bleek zijn motor verdwe nen. Zondag sloegen dieven tussen 11.00 en 14.30 uur hun slag aan de Rampweg bij Scharendijke waar een grijze BMW GT 1200 met het Duitse kenteken KLEMA-53 gepar keerd stond. In een woning aan de Weeldijk in Zonnemaire werd tussen 11.00 en 14.00 uur - tijdens afwezigheid van de bewoners van het pand - ingebroken. De dieven gingen er vandoor met sieraden. De omvang van de scha de is bij de politie niet bekend. ZIERIKZEE - De Zeeuws Brabantse Sportvereniging voor Doven krijgt geen subsidie van de gemeente Schouwen-Duiveland. De ZBSD had om een structurele bijdrage ge vraagd omdat er ook Schou- wen-Duivelanders aan de haar acti viteiten deelnemen. De gemeente wijst er echter op dat die niet op Schouwen-Duive land worden georganiseerd. Daar naast geeft de gemeente alleen inci dentele subsidies voor sportactivi teiten. iü uwss De Vlissingse verslaggeefster die twee weken geleden meedeed aan de PZC Familieloop, een hardloop wedstrijd over tien kilometer in Vlissingen, is vastbesloten om vol gend jaar haar collega's eruit te lo pen. Dus kocht ze afgelopen week einde in de boekhandel het boekje: 'Hoe verbeter ik mijn tijd op de tien kilometer'. Direct bij thuiskomst nestelde ze zich met een kopje koffie en het boekje op de bank, klaar om te ont- Tlp? redactie@pzc.nl dekken hoe ze die uitdaging moest aanpakken. Maar al tijdens het lezen van de in leiding werd duidelijk dat het een hopeloze missie is. Er stond name lijk: „We gaan er vanuit dat lezers van dit boekje al in staat zijn om een 10 kilometer binnen het uur te volbrengen." Met een diepe zucht sloeg de ver slaggeefster het boekje maar weer dicht. Want haar tijd staat op 1 uur en 2 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47