beter dan een Harley opruiming Wi I? Maria-Oord fuseert met Zorggroep Ter Weel "Soms wil ik een A-merk en soms een huismerk. Maar wat ik nooit wil, is teveel betalen." Colijnsplaat gaan zomer tegemoet met heel veel keus Mét het Fairtrade merk Lezers stuurden hun mooiste foto's - stuur ook in! www.pzc.nl/foto Dinsdag 7 juli 2009 1 9 'Al voor ik brommer mocht rijden, reed ik Solex. Achterop bij mijn moeder, met mijn benen in de fietstassen' Kees Wondergem Colijnsplaat. Wondergem tekent zondag samen met de Stichting Evenementen Commissie Hein- kenszand voor een solexrace, Beckers staat zaterdag met Stich ting Solexclub Zeeland aan het hoofd van de jaarlijkse race in Co lijnsplaat. De komende weken volgen er ook nog ritten in onder meer Goes, Biggekerke en Kapelle. De Solex is dus hot in de regio. „Het is opval lend dat de Solex ook in provincies als Noord-Brabant en Friesland popu lair is", zegt Won dergem. „Ik heb er niet echt een verklaring voor, maar wellicht heeft het met het platteland te maken. Een Solex is een makkelijk vervoermiddel en 'zuunig in gebruuk'. En zeker vroe ger was het een ideaal ding om er gens te komen. In de stad kon je beter gaan lopen. Want voordat je een Solex had opgestart, was je vaak te voet al op je bestemming." Op het platteland had de Solex dus meer functie, denkt Wonder gem. Bovendien wordt er meer terdagavond, van 18.30 tot 1.00 uur, 'the place to be' voor liefheb bers van happy hardcore- en hou- se-muziek, met onder anderen deejays Paul Elstak en Reza. Vanouds heeft Heinkens- zand een rooms-katholieke inslag. Het feest gaat dus zondag 'gewoon' door. Vanaf 13.30 uur barst het los, met solexraces, een demonstratie quads en mini- motoren. Er is een Harley-meeting en er staat een rondrit met special trucks op het programma. In 'hometown' Heinkenszand mag Surrender niet ontbreken. De dia lectband speelt zondag aan het ein- de van de middag in een tent bij bistro De Herberg. I8c[ Company sluit 's avonds af Alhoewel, de ker mis is ook nog maandag. www.solexclub-zeeland.org waarde gehecht aan oude gebrui ken. Beckers heeft in zijn museum nog een aantal 'hele oudjes' staan, maar die hoeven (of kunnen) za terdag in Colijnsplaat niet te wor den ingezet. „Bijna alle deelne mers, ook aan de ludieke verkleed- rit, hebben een eigen Solex. Vroe ger werden hier in de pauzes van wielerwedstrijden Solexraces ge houden. Daarna zakte de belang stelling een tijd in, maar sinds een de fietstassen. Telkens in de hoop dat we geen ongeluk kregen, want mijn moeder wist amper hoe dat ding werkte." 'Het is vooral heel fijn dat je geen helm hoeft te dragen, dat draagt bij aan een nostalgisch gevoel' jaar of zes is de Solexrace weer in trek." Wondergem rijdt zelf ook Solex. „Een originele, geen opgevoerde dus. Het is vooral heel fijn dat je geen helm hoeft te dragen, dat draagt bij aan een nostalgisch ge voel. Daarnaast heeft -ie gewoon een uniek geluid. Mijn eerste brommer was al een Solex. Trou wens, al voor ik brommer mocht rijden, reed ik Solex. Achterop bij mijn moeder, met mijn benen in ondergem hoeft nauwe lijks te sleutelen om zijn Solex draaiende te houden. „Het is gewoon een kwes tie van frisse benzine erin. Nee, het sleutelen is meer voor jongens die hun brommers opvoeren. Laat je hem in origine le staat, dan is hij qua sleutelwerk klassen beter dan een Harley Da vidson." Beckers is niet vies van een beetje sleutelen. „Normaal rijdt een So lex dertig kilometer per uur. Maar opgevoerde Solexen kunnen wel zeventig kilometer per uur halen. Dan is het dus heel lastig om 'm heel te houden. Ie moet 'm goed uitbalanceren en continu in de ga ten houden dat er geen lekkages optreden." Wereldkampioen Bau- ke de Roos uit Zwaagwesteinde is zaterdag in Colijnsplaat van de par tij om die kunst te etaleren. lange vorststraat - goes N ieuwbouwplannen zorgcentrum nopen tot samenwerking. door Luc Oggel hansweert - Zorggroep Ter Weel en Zorgcentrum Maria-Oord in Hansweert fuseren per 31 decem ber. Beide partijen hebben daar voor gisteren een intentieverkla ring ondertekend. De samenwerking is gezocht om dat Maria-Oord nieuwbouw wil plegen. Na de nieuwbouw blijft er voor Maria-Oord een te kleine or ganisatie over om zelfstandig te kunnen voortbestaan. Wanneer de nieuwbouw er komt en waar, is volgens directeur Ton van Tilborg van Maria-Oord nog niet duide lijk. Volgens Van Tilborg, die zijn functie aan het einde van dit jaar neerlegt, is zowel de fusie als de nieuwbouw noodzakelijk. „De overheadkosten worden te hoog. Daarnaast zijn de regels in de loop der jaren veranderd. Kamers moe ten nu bijvoorbeeld groter zijn." Het nieuwe gebouw voorziet in 32 plaatsen. Daarnaast komt er een verpleegunit met twaalf plaatsen voor psychogeriatrie. Het huidige zorgcentrum heeft 45 verzorgingshuisplaatsen. Zorg groep Ter Weel is na de fusie zo'n beetje alleenheerser in oostelijk Zuid-Beveland. Alleen zorgcen trum Cederhof in Kapelle is dan nog zelfstandig. In Colijnsplaat werd de jaarlijkse Solexrace in 2007 met een andere traditie gecombineerd: ringsteken. archieffoto Willem Mieras Expositie keramiek en schilderijen in galerie heinkenszand - Hanna Bolier en Frida Goedemondt-Smeeing expo seren vanaf morgen tot en met za terdag 1 augustus keramiek en schilderijen in galerie 't Kunstuus in Heinkenszand. Bolier maakt van geglazuurde keramiek vooral vogels en poezen. Goedemondt, bijna 90 jaar oud, heeft zich een nieuwe stijl eigen gemaakt. Ze schildert bestaand werk deels over, waardoor abstractie ontstaat. Jeugdbrandweerdag Havenweg Nieuwdorp nieuwdorp - Aan de Havenweg in Nieuwdorp vindt vrijdag en zater dag de jeugdbrandweerdag plaats. Kinderen uit het dorp zijn door het Nieuwdorpse brandweerkorps uitgenodigd. Ze krijgen les over de brandweer en ze mogen allerlei spelletjes doen die iets te maken hebben met de brandweer. De acti viteiten zijn vrijdag van 9.30 tot 15.30 uur en zaterdag van 9.00 tot 12.30 uur. Fotoworkshop bij Het Zeeuwse Landschap wilhelminadorp - Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt van avond vanaf 19.30 uur een gratis fo toworkshop op haar kantoor in Wilhelminadorp. Chiel Jacobusse geeft tips en deelt persoonlijke er varingen voor het maken van land schapsfoto's. Hij gaat in op structu ren en het gebruik van licht en lens. Het Zeeuwse Landschap houdt ook een fotowedstrijd. www.de12landschappen.nl Zomeravondconcert Mozart in Yerseke yerseke - Muziekvereniging Mo zart geeft vanavond een zomera vondconcert op het terras van bras serie 't Kaaigat aan de Meerpaal- weg in Yerseke. De slagwerkgroep onder leiding van Bart van der Vaart bijt om 19.00 uur het spits af Daarna speelt de fanfare een aantal vlotte nummers. Dirigent Arian de Visser leidt zijn muzikan ten onder meer door A brand new day, Eloise en Hello Dolly. Aroma Karin Schipper fan van Dirk sinds 2000 s hebben hetzelfde lage prijspeil, assortiment en aanbicdingenl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35