Een Solex is qua sleutelwerk klassen H Kwadendamme krijgt nieuwe supermarkt Pitf - mkiïê. Heinkenszand en met gepruttel de 18 Dinsdag 7 juli 2009 'Je moet een opgevoerde Solex goed uitbalanceren en continu in de gaten houden dat er geen lekkages optreden' Nico Beckers, Stichting Solexclub Zeeland 'Het is opvallend dat de Solex ook in provincies als Noord-Brabant en Friesland populair is' Kees Wondergem Een Solex is geen pruttelend lachertje, maar met het bejaarde brommertje kun je wel lachen. Colijnsplaat en Heinkenszand maken zich op voor een dag snorgenot. door Raymond de Frel Het affiche van de Solex en mini-motorenrace in Heinkenszand spreekt boekdelen. Mr. Bean (oftewel Rowan Atkinson) tuft door een polderlandschap met lieflijke bloemetjes. Zie je wel, denken de Puch- en Kreidler-fana- ten: een Solex is voor sukkels. En voor meisjes. Waag het niet om met die conclu sie bij Kees Wondergem en Nico Beckers aan te komen. Wonder gem is van kinds af aan al verslin gerd aan de vinding van de Franse carburateurproducent Solex. En Beckers heeft sinds 2004 een heus Solexmuseum in de Voorstraat in aoor nan In Heinkenszand was het vorig jaar een dolle boel tijdens de ludieke Solexrace. door Harmen van der Werf einkenszand en Colijns plaat gaan de zomervakan- tie feestelijk tegemoet ko mend weekeinde. In de Voorstraat in Colijnsplaat zijn zaterdag vanaf 18.30 uur de in middels traditionele solexraces. Stichting Solexclub Zeeland tekent voor de organisatie. In Heinkenszand begint het vrij dagavond al, met de kermis en een wielerronde vanaf 18.00 uur. Zaterdag gevolgd door een uit de kluiten gewassen braderie, van 10.00 tot 17.00 uur, met als speciale attracties een klimglijbaansteltlo pers en helikopterrondvluchten vanaf het voetbalveld. Op het plein voor de Rabobank vindt zaterdag overdag, van 13.00 tot 19.00 uur, ook het tweede Hein- kenszands streetsoccer tourna- foto Kees Wondergem ment plaats. Hetzelfde plein is za- Inzake de nalatenschap van Jacob Prohn, geboren te Rotter dam op 28 november 1950, laat stelijk gewoond hebbend te Burgh-Haamstede aan de W.G. Bootlaan 2, overleden op 27 mei 2008 te Edegem, België, wor den de schuldeisers opgeroe pen om hun vorderingen binnen vier weken na de publicatie in deze courant in te dienen bij de vereffenaar, mr. J.A. Platteeuw, postbus 1, 4330 AA Middelburg GESLAAGD Emiel Reinhoudt uit Goes heeft het vakdiploma voor pianostem mer en pianohersteller behaald aan het opleidingsinstituut Syntra in Antwerpen. door Harmen van der Werf KWADENDAMME - Aan de A. de Ko ningstraat in hartje Kwadendam me komt een nieuwe supermarkt, direct naast de bestaande winkel. Woningstichting R&B Wonen in Heinkenszand laat de supermarkt bouwen. Het werk is deze week ge gund aan aannemingsbedrijf J. van de Linde uit Kloetinge. De bouw begint volgens planning in november. Supermarkteigenaar Kees Verbeek hoopt binnen een jaar in het nieuwe pand te kun nen. Hij heeft er zin in. „De win kel wordt ruimer en alles wordt ge lijkvloers." De bevoorrading van de winkel wordt ook eenvoudiger. Vrachtauto's versperren nu wel eens de A. de Koningstraat. Dat is straks verleden tijd. Kees Verbeek kan de winkel tegen een niet-commerciële prijs van R&B Wonen huren. De woning stichting wil zo een bijdrage leve ren aan de leefbaarheid van het dorp, aldus directeur Peter Bevers. Kees Verbeek (59) is blij met het gebaar van R&B Wonen. „Het zou anders niet lukken." Kees Verbeek volgde in 1975 zijn vader op. Inmid dels zit Kees' zoon Tom ook in de winkel. Hij wil de zaak te zijner tijd overnemen. Op de plek van de oude winkel komen parkeerplaat sen en in de huidige woning van Kees Verbeek drie huurapparte- menten voor jongeren. Nieuwe winkel in de vorm van een dubbele boerenschuur in Kwadendam me, met parkeerplein ervoor op de plek van de huidige winkel. m. J.i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34