PZC 17 Parkeergarage Oostwal Goes is van de baan BEVELANDEN-1 18 Provincie werkt aan plan voor Auto op de kop veiliger knooppunt Vierwegen langs Postweg Missie Dinsdag 7 juli 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Een Solex is qua sleutelwerk stukken beter dan een Harley Kwadendamme krijgt nieuwe supermarkt kapelle - Het knooppunt Vierwe gen bij Kapelle krijgt een heel an dere, veiligere vormgeving. De pro vincie is bezig daarvoor een ont werp te maken. Op het knooppunt Vierwegen ko men op- en afritten van rijksweg A58 én de provinciale weg Kapelle- 's-Gravenpolder samen. Overzich telijk is dit knooppunt niet. Auto mobilisten die bijvoorbeeld van de A58 afkomen uit de richting Goes en die naar Kapelle willen, moe ten super alert zijn bij het overste ken van de provinciale weg Kapel- le-'s-Gravenpolder. Er wordt hard gereden en vaak kan er niet in één keer worden overgestoken. De pro vincie hoopt dit probleem te on dervangen door speciale rotondes te maken op de kruisingen, zoge naamde turbo-rotondes, waarop de verkeersdoorstroming beter is dan op normale rotondes. Begin 2010 moet het ontwerp klaar zijn. Het is ook de bedoeling de drukke carpoolplaats Vierwegen (verder) uit te breiden. yerseke - Op de Postweg bij Yerse- ke is gistermiddag een auto met en kele kinderen erin op de kop in de sloot beland. De bestuurster raakte daarbij gewond. De vrouw en de kinderen konden zelf uit de auto komen. Drie ambulances werden er opgeroepen om hulp te verle nen. De kinderen bleken onge deerd. De vrouw is voor controle meege nomen naar het ziekenhuis. Over de toedracht van het ongeval is nog geen duidelijkheid. ZEEUWSE De Vlissingse verslaggeefster die twee weken geleden meedeed aan de PZC Familieloop, een hardloop wedstrijd over tien kilometer in Vlissingen, is vastbesloten om vol gend jaar haar collega 's eruit te lo pen. Dus kocht ze afgelopen week einde in de boekhandel het boekje: 'Hoe verbeter ik mijn tijd op de tien kilometer'. Direct bij thuiskomst nestelde ze zich met een kopje koffie en het boekje op de bank, klaar om te ont- Tip? redactie@pzc.nl dekken hoe ze die uitdaging moest aanpakken. Maar al tijdens het lezen van de in leiding werd duidelijk dat het een hopeloze missie is. Er stond name lijk: „We gaan er vanuit dat lezers van dit boekje al in staat zijn om een 10 kilometer binnen het uur te volbrengen." Met een diepe zucht sloeg de ver slaggeefster het boekje maar weer dicht. Want haar tijd staat op 1 uur en 2 minuten. Bijna alle raadsfracties strepen project weg nu Goes moet interen. door Frank Balkenende goes - Hoewel de gemeente er al onderzoek naar doet, voelen de meeste Goese raadsfracties nauwe lijks nog voor de bouw van een parkeergarage op de Oostwal. De economische crisis dwingt Goes te bezuinigen. De streep gaat dan het eerst door deze garage. In hun algemene beschouwingen op de begroting 2010 schrijven CDA, SGP/ChristenUnie, D66, PvdA en GroenLinks (de laatste twee waren al tegen) de parkeerga rage aan de Oostwal af. De WD, altijd een pleitbezorger van een parkeergarage aan de oostrand van de binnenstad, laat, zich er niet over uit. Eerder lieten de liberalen al doorschemeren dat ze eventueel bereid zijn de parkeergarage te schrappen, als er bovengronds goedkopere alternatieven mogelijk zijn. Goes zal door de economische cri sis en dalende rijksuitkeringen de broekriem moeten aanhalen, ter wijl er nog grote projecten in de pijplijn zitten, waarvan de finan ciering nog niet rond is. Het gaat om: een aquaduct als vervanger van de Ringbrug bij bouwmarkt Praxis, het spoorzoneproject inclu sief twee tunnels voor het wegver keer, en een aansluiting op de A58 in Goes-Zuid, waarvan onduide lijk is hoeveel Goes zelf daaraan zal moeten bijdragen. De meeste fracties laten nu in elk geval de bouw van een (na die aan de Westwal bij theater De Mythe) tweede parkeergarage schieten. De andere dure projecten kunnen wel op steun rekenen van een meerder- De politieke steun voor de bouw van een parkeergarage aan de Goese Oostwal is totaal afgebrok keld. Het gros van de fracties wil het project schrappen. heid. CDA, D66, PvdA (hoewel niet zo expliciet), SGP/CU (wil al le kostbare projecten nog wel te gen elkaar afwegen) en WD voe len voor het spoorproject (50 mil joen euro), een aquaduct (15-18 miljoen euro) en een aansluiting op de A58 (kosten nog onduide lijk), inclusief allerlei aansluitingen zoals een zuidelijke invalsweg. Wat het CDA betreft mag die laat ste weg er vervroegd komen. Voor PvdA en CDA geldt dat ook voor een veiligere, leefbare Buys Ballot straat. GroenLinks denkt dat de gemeen te Goes wat centen in de zak kan houden als ze afziet van het aqua duct. Hoewel de Ringbrug als een flessenhals in de ringbaan wordt gezien, denkt GroenLinks dat het verkeer kan blijven doorstromen als de brug minder vaak - en zeker niet tijdens de spits - voor water sporters wordt geopend. Ook bij het spoorproject zet de fractie vraagtekens. 'Wegen de voordelen - minder lawaai- en tril- linghinder en een betere verkeers doorstroming tussen noord en zuid - op tegen zo'n grote investe ring?', werpt GroenLinks op. Ande re fracties vinden het kapitaalver nietiging te stoppen, nu andere partijen 34 miljoen willen bijdra gen. Duidelijk is dat de raad knopen zal moeten doorhakken, nu de' ge meentelijke inkomsten teruglo pen. In elk geval mogen de lokale belastingen niet (meer dan de in flatiecorrectie) stijgen, vindt het gros van de fracties. Daarbij houdt GroenLinks de deur op een kier voor belastingverhoging, tenmin ste als die nodig is om voorzienin gen op peil te houden. De WD ziet een andere mogelijkheid. Vol gens de liberalen heeft Goes naar rato van het inwonertal 80 forma tieplaatsen te veel. Jaarlijks kosten die acht miljoen euro. De WD wil een onderzoek naar krimp van de ambtelijke organisatie. krabbendijke - Met het terugplaatsen van de haan door kerkrentmeester Cor van Schaik (r) is de restaura tie van de toren van de hervormde kerk in Krabbendij- ke gisteren officieel afgerond. De toren stond sinds 30 maart in de steigers voor een grondige vernieuwing. Die was nodig na een blikseminslag 2 juni vorig jaar. Bij inspectie kwamen ook nog andere mankementen aan het licht, waarna is besloten tot een algehele renovatie. Deze week haalt aannemer Jobse BV uit Middelburg de steigers weg. foto Ronald den Dekker zie www.pzc.nl voor een video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33