'Die verkeersbrigadiers Protest Sluis tegen lagere uitkering 0 Waterdunen levert streek twintig miljoen aan bestedingen op Missie 1 8 Dinsdag 7 juli 20097_ Lezers stuurden hun mooiste foto's - stuur ook in! www.pzc.nl/foto De meeste nieuwe brugklassers zijn er niet aan gewend om een langere afstand naai school te fietsen Wethouder Hennekam schakelt contacten in Den Haag in. door Frank van Cooten sluis - De gemeente Sluis laat niets na om te protesteren tegen de forse lagere algemene uitkering uit het Gemeentefonds. Wethou der Ben Hennekam (Financiën) boort zijn vele contacten in Den Haag aan. Tevens wijst de gemeen te Tweede Kamer-fracties bij werk bezoeken in West-Zeeuws-Vlaan- deren op het feit dat de gevolgen voor Sluis extra nadelig zijn. Om dat Sluis te maken heeft met krimp van inwoner- en leerlingen aantallen werkt dit nadelig door in de algemene uitkering. Ondanks recente uitspraken van bewindslieden dat krimpgemeen- ten gecompenseerd gaan worden, Theo Leeraert nieuwe raadsgriffier Terneuzen terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen stellen de gemeenteraad voor Theo Leeraert te benoemen tot nieuwe raadsgrif fier. Leeraert fungeert al een jaar als waarnemend griffier, nadat Ab de Feijter een andere functie bin nen de gemeente aanvaardde. Het presidium, waarin alle fractievoor zitters zitten, vindt dat Leeraert de griffierfunctie tot nu toe op een goede wijze heeft vervuld. Truck gaat verloren door brandende lading zaamslac - Een lading stro op een vrachtwagen met oplegger vloog gistermiddag in brand in Zaamslag. De chauffeur verliet snel zijn voertuig en alarmeerde de brandweer, die snel ter plaatse was. De vrachtwagen stond toen al in lichterlaaie. De brandweer liet de truck met oplegger gecon troleerd uitbranden. Wegens ont ploffingsgevaar van de truck sloot de politie de weg tijdelijk af Inzake de nalatenschap van Jacob Prohn, geboren te Rotter dam op 28 november 1950, laat stelijk gewoond hebbend te Burgh-Haamstede aan de W.G. Bootlaan 2, overleden op 27 mei 2008 te Edegem, België, wor den de schuldeisers opgeroe pen om hun vorderingen binnen vier weken na de publicatie in deze courant in te dienen bij de vereffenaar, mr. J.A. Platteeuw, postbus 14330 AA Middelburg De verslaggeefster die onlangs mee deed aan de PZC Familieloop, een hardloopwedstrijd over tien kilome ter, is vastbesloten volgend jaar haar collega's eruit te lopen. Dus kocht ze afgelopen weekeinde het boekje: 'Hoe verbeter ik mijn tijd op de tien kilometer'. Direct bij thuiskomst nestelde ze zich met het boekje op de bank, klaar om te ont houdt het college rekening met een korting oplopend van 589.000 euro in 2010 tot 2.282.000 euro in 2013. Deze forse korting is een van de re denen dat Sluis de komende jaren aanzienlijk moet bezuinigen om de gemeente financieel weer ge zond te maken. Het weerstandsver mogen, gereserveerd geld om te genvallers op te vangen, laat in de kadernota 2010-2013 overigens wel een verbetering zien. Van 'ruim onvoldoende' in 2007 tot 'matig' volgend jaar. Dat is echter nog steeds niet genoeg. Het bestuursak koord gaat uit van 'voldoende'. Sluis bezuinigt op onderwijs (schoolbegeleiding, schoolzwem men, godsdienstonderwijs en leer lingenvervoer), bibliotheekwerk en en minimabeleid. Ook sluit het zwembad in Aardenburg en krimpt de ambtelijke organisatie. Bij Toonbeeld krijgen 126 leerlingen diploma terneuzen - Bij de muziekafdeling van Toonbeeld zijn 126 leerlingen geslaagd. Voor HaFaBra-A slaagde 1 leerling, voor HaFaBra-B 2 en voor HaFaBra-D 3 leerlingen. Voor Muziekoriëntatie slaagden 33 kan didaten, voor het A examen 47, voor het B examen 28, voor het C examen 8 en voor het D examen 4 leerlingen. De diploma's worden volgende week uitgereikt tijdens vier voorspeelavonden. CU wil alcohol onder 16 jaar terugdringen terneuzen - De gemeente Terneu zen moet vooruitlopend op een re gionaal alcoholbeleid alvast maatre gelen nemen om het drankgebruik onder de 16 jaar terug te dringen. In een motie pleit Gerry Loof-Bak- ker (Christenunie) voor alcohol vrije schoolactiviteiten en -feesten, strikte naleving van de leeftijdre- gels bij sportcentra en -kantines en aandringen bij de horeca op een convenant 'Veilig uitgaan'. Politie neemt pitbike in beslag in Terneuzen terneuzen - De politie nam giste ren een pitbike (klein model crossmotor) in beslag in Terneu zen. Dat gebeurde na klachten van uit de Axelsestraat en Zuidland- straat. De uit Terneuzen afkomsti ge bestuurder (19) van de pitbike reed zonder helm rond en bleek bij aanhouding geen rijbewijs te hebben. Zijn pitbike had ook geen kenteken en was niet verzekerd. Tip? redactie@pzc.nl dekken hoe ze die uitdaging moest aanpakken. Maar al bij de inlei ding werd duidelijk dat het een ho peloze missie is. Er stond: „We gaan er vanuit dat lezers van dit boekje al in staat zijn om 10 kilo meter binnen het uur te volbren gen." Met 'n zucht sloeg ze het boekje weer dicht. Want haar tijd staat op 1 uur en 2 minuten. door Frank van Cooten BRESKENS - Recreatie- en natuur project Waterdunen bij Breskens levert de streek bijna twintig mil joen euro per jaar aan bestedingen op. Deze bestedingen zijn bere kend op 283.000 extra verblijfstoe- risten die ieder 63 euro per dag be steden en 150.000 extra dagtoeris ten die ieder twaalf euro per dag uitgeven. Deze cijfers staan in de meest actu ele versie van de Maatschappelijke Kosten Baten Analyse (MKBA) van het bureau Decisio in op dracht van het ministerie van Vrom. Waterdunen levert de armlastige gemeente Sluis eenmalig een mil joen euro aan bouwleges op en structureel vier ton (toeristenbelas ting en ozb) op jaarbasis. Het project 'kost' de landbouw bijna zeven ton per jaar. Er wordt immers 290 hectare landbouw grond uit productie genomen. Zil te teelten leveren op basis van 27 hectare beschikbaar areaal waar schijnlijk negentigduizend euro per jaar op. Volgens het rapport 'Regionale Ef fecten Waterdunen' profiteren vijf honderd woningen in een straal van vijfhonderd meter rondom Waterdunen van het project. Die stijgen 7,5 procent in waarde. De investering van 160 miljoen eu ro is volgens Decisio voor een be langrijk deel direct gekoppeld aan Waterdunen. Mocht Waterdunen niet doorgaan, dan blijft slechts een beperkt bedrag beschikbaar voor alternatieven. Het actiecomi té Waterdunen Nee heeft een aan tal alternatieven bedacht zoals het doortrekken van de kusttram van Knokke via Sluis naar Breskens, 'Sluis aan het Water' en uitbrei ding van de jachthaven in Bres kens. Die alternatieven kunnen echter niet rekenen op geld van Waterdunen. Honderd miljoen is bedoeld voor kustversterking, aanleg natuur en recreatiegebied en zestig miljoen voor de aanleg van het bungalow park en het hotel. Basisscholieren uit Ciinge op de fiets op weg naar hun nieuwe school in Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20