Vlissingen: aso's te lijf Viroloog twijfelt over Vierdaagse Brokstukken markeren dodelijk ongeval op Deltaweg Dow gaat verder met schrappen van banen PZC Vandaag in de Veere brengt Engelse invasie tot leven 'Ook in Denemarken zie je veel fietsers' De kortingsbon wint terrein WALCHEREN DINSDAG 7 juli 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 157 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Buien 19° Emergis begint kliniek voor dubbele diagnose 2,3 Na Tibet zijn Oeigoeren het mikpunt 7 nijmegen - De Nijmeegse topviro- loog Joep Galama van de Radboud- universiteit heeft twijfels over het laten doorgaan van de Vierdaagse in Nijmegen. Galama: „Het is een geweldige bron voor de echte introductie van het Mexicaanse griepvirus in Nederland. Het is niet aan mij om te zeggen: stop de Vierdaagse. Maar er is gerede grond er goed over na te denken." pagina 5: overheid niet klaar voor pandemie mlHSESÊÊKÊmaÊM Samenscholingsverbod in Zeeland is overdreven reageer op www.pzc.nl UW reacties: 411 Op vakantie wil ik niet gevolgd worden eens "WÊÊÊÊBÊÊÊÊÊSÊÊÊ 87% oneens 13% Gemeente verbiedt samenscholing in drie buurten. door Miriam van den Broek vlissingen - Voor maar liefst drie buurten tegelijk heeft burgemees ter Wim Dijkstra van de gemeente Vlissingen gisteren een samenscho lingsverbod uitgeroepen. In de he le wijk Bossenburgh, in de Schel- destraat en omliggende straten en in het gebied rond de Hercules Segherslaan is het de komende maanden verboden om met vier mensen of meer bij elkaar te staan. „De overlast is de laatste twee, drie maanden zo erg toegenomen dat er in die buurten een veilig heidsprobleem is ontstaan", zegt Dijkstra. „Er worden bedreigingen geuit en asociaal gedrag vertoond. Op alle fronten zijn we actief om het probleem aan te pakken en dit is daar een belangrijk hulpmiddel bij. Het is een pittige maatregel, maar je moet het toepassen op het moment dat het proportioneel en effectief is. En dat is nu. Het ver bod geldt voor een lange periode, maar we willen de problemen goed onder controle krijgen." Het verbod is gericht op mensen die overlast veroorzaken doordat ze onder meer schelden, roekeloos rijden met scooters of auto's en voorbijgangers intimideren. „Het is echt bedreigend voor mensen als ze langs een groep jongeren lo pen die snijbewegingen bij de keel maken. Nu kunnen ze door de po litie worden weggestuurd." Het verbod geldt tot 1 oktober, maar kan daarna verlengd worden. Ondernemers en bewoners in de Scheldestraat zijn blij met de maat regel. „We hebben hier zelf om ge vraagd", zegt een onderneemster die vanwege haar veiligheid niet met naam in de krant wil. „De overvallen en schietpartijen zijn hier niet van de lucht." 3e Etappe 1. Cavendish (GBr.) 2. Hushovd (Noor.) 3. Lemoine (Fra) 20. De Kort 5.01.24 z.t. z.t. z.t. pagina 3: commentaar Algemeen klassement 1. Cancellara (Zwi) 9.50.58 2. Martin (Dui) 0.33 3. Armstrong (VSt) 0.40 34. Gesink +1.56 Vandaag de etappe: Montpellier (tijdrit 39km) O zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina 25, 26 en 27 wilhelminapolder - Bij een ernstig ongeval op de Deltaweg tussen Goes en Noord-Beveland is gisterochtend tegen zeven uur een 18-jarige auto mobilist uit Burgh-Haamstede om het leven geko men. De jonge bestuurder, die uit de richting van Noord-Beveland kwam, belandde door onbeken de oorzaak op de linkerweghelft. Een hem tege moetkomende chauffeur van een betonwagen probeerde nog uit te wijken, maar dat lukte niet. De betonwagen schoof naar de andere kant van de Deltaweg en kantelde. De betonwagenchauf- feur, een 54-jarige inwoner van de gemeente Noord-Beveland, brak zijn pols en had schaafwon den. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. Het on geluk leidde tot grote opstoppingen. Verkeer is urenlang vanaf de kruising Wilhelminadorp-Wolp- haartsdijk omgeleid langs Wolphaartsdijk. De Del taweg is pas om half drie gistermiddag weer vol ledig vrijgegeven. foto Ronald den Dekker video zie www.pzc.nl Taximarkt wordt aangepakt na dode Amsterdam - Het toezicht op de taxistandplaats op het Leidseplein in Amsterdam wordt verscherpt. Dat is een van de maatregelen na de dood van een 44-jarige man na dat een taxichauffeur hem had neergeslagen. ALkl pagina 4/5: 'hufter met diploma' vhelpt niet terneuzen - Dow Benelux in Ter- neuzen snijdt veel dieper in eigen vlees dan in december werd aange kondigd. Naast de tweehonderd in dustriële arbeidsplaatsen in Ter- neuzen verdwijnen er nog eens et telijke tientallen banen bij alle on dersteunende diensten. De werk zaamheden van deze mensen wor den deels overgeheveld naar India. Dow heeft volgens woordvoerder Matthijs van Meerveld nog geen zicht op het totaal aan geschrapte banen, omdat eerst getracht wordt een deel van de medewerkers met een ondersteunende functie (admi nistratie, planning en inkoop) bin nen het bedrijf te herplaatsen. Dat proces is gaande en wordt deze zo mer afgerond. Dat Dow na het aan vankelijke schrappen van arbeids plaatsen in de productiesector op nieuw ingrijpt, is volgens Van Meerveld het gevolg van de fusie met chemieconcern Rohm&Haas. Dow nam dat concern enkele maanden geleden over voor ruim zeventien miljard dollar. pagina 23: Dow krimpt verder in EN Zeeland: 2, 3, 17 t/m24; Binnen land: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Beurs: 10; Economie: 11; Meningen: 12; Cultuur: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 25 t/m 29; Televisie: 30, 31; Bijlage: Zomerkrant. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1