Buitenland Hoop op nieuwe relaties fp V# <3 'ifQÜand&e wy'0 Aeid zit in de Imij V- Australië onderzoekt seksspel bij marine Signalen zwarte dozen Comoren ontvangen Rebellengroep claimt aanval op Shell Nigeria Honduras wacht op Zelaya Burgemeesters België bedreigd Wat een verschil. Maandag 6 juli 2009 I 9 sydney - De Australische autoritei ten zijn een onderzoek begonnen naar een seksspel bij de marine. Opvarenden van het schip HMAS Success zouden met elkaar hebben gestreden om met zoveel mogelijk vrouwelijke collega's naar bed te gaan. Aan elke prestatie zat een geldprijs verbonden, meldden Au stralische media zondag. De mannen hadden hun presta ties opgeschreven in een logboek. Naar bed gaan met een vrouwelijk officier of lesbienne leverde extra punten op, net als gemeenschap op een biljarttafel. moroni - Vijf dagen na de crash van de Airbus bij de Comoren heb ben onderzoekers signalen opge vangen van de zwarte dozen. Dat zei de leider van het onder zoek bij het Franse onderzoeksbu reau voor veiligheid in de lucht vaart. Waar de dozen precies la gen, werd niet vermeld. Volgens een Franse marineofficier duurt het naar verwachting enkele dagen voordat de zwarte dozen kunnen worden geborgen. Alleen een 12-jarig meisje overleefde de rampvlucht. lacos - Een productiefaciliteit van olieconcern Shell in Nigeria is aan gevallen. Dat stelt de Beweging voor de Emancipatie van de Niger- delta die geldt als de belangrijkste rebellengroep van het land, zon dag in een verklaring per e-mail. De aanval zou gebeurd zijn in het oostelijke deel van de Nigerdelta in de Cawthorne Channel. De pro ductiefaciliteit waar het om gaat, staat in verbinding met de Bon- ny-laadterminals. Shell kon gisteren het bericht niet bevestigen. tegucigalpa - De spanningen tus sen de afgezette Hondurese presi dent Manuel Zelaya en de inte rim-regering in het Midden-Ameri kaanse land zijn gisteren verder op gelopen. Ondanks waarschuwin gen, kondigde Zelaya in Washing ton aan dat hij afgelopen nacht in Honduras zou terugkeren. De interim-regering vreest in dat geval voor onlusten en wellicht bloedvergieten. „Met steun van de president en de strijdkrachten heb ik daarom instructies gegeven het vliegtuig niet binnen te laten", al dus de nieuwe minister van Bui tenlandse Zaken Enrique Ortez gis teren tijdens een persconferentie. Uit voorzorg had de interim-rege ring ook de toegang naar het inter nationale vliegveld bij de hoofd- stad Tegucigalpa gesloten. Duizen den aanhangers van Zelaya verza melden zich bij het vliegveld om de afgezette president op te wach ten. Aanhangers van Zelaya zijn verscheidene keren de straat opge gaan om de terugkeer van de afge zette president te eisen. Grote rel len bleven tot dusver echter uit. Het Hondurese leger zette Zelaya een week geleden gewapender hand het land uit. Reis Obama naar Moskou markeert nieuwe verhoudingen. door Carel Goseling den haag - Eén succes had Barack Obama al binnen voordat hij van daag in Moskou aankwam voor een driedaags bezoek: de Russi sche justitie heropent het onder zoek naar de onopgeloste moord op de Amerikaans journalist Paul Klebnikov in juli 2004 in de Russi sche hoofdstad. Een kleine, maar veelbetekende overwinning. De Russische autori teiten doen er alles aan om het de Amerikaanse president naar de zin te maken. Deed de relatie met Oba- ma's voorganger, George W. Bush, nog sterk denken aan de Koude Oorlog, inmiddels is er sprake van een heuse dooi. De aftrap voor een positieve her start van de onderlinge band ga ven Obama en zijn Russische colle ga Dmitri Medvedev begin april in Londen al. Het bezoek van het Amerikaanse staatshoofd aan Rus land moet de nieuwe verhouding tussen beide grootmachten bevesti gen. Van beide kanten zijn de verwach tingen hooggespannen. Medvedev en Obama zullen afspraken maken over wapenbeheersing, militaire sa menwerking en over samenwer king van Rusland met de Navo. De twee presidenten zijn voorts van plan een Russisch initiatief te bespreken om te komen tot een nieuw alomvattend trans-Atlan tisch veiligheidsverdrag waarbij al le Europese landen en de VS zijn betrokken. Moskou denkt zo een verdere mili tarisering van de Baltische Staten en Balkanlanden overbodigte ma ken, net als uitbreiding van de Na vo naar het oosten. Bovendien kan het antiraketraketsysteem in Polen en Tsjechië dan vervallen, een pro ject dat de Russen enorm dwars zit. Obama heeft de expansie van de Navo en de bouw van het raketsys teem al op een laag pitje gezet om de kou uit de lucht te nemen. Hij verwacht echter ook een gebaar van Moskou. Zo zouden de Rus sen hun claims op invloed in buur landen als Georgië moeten laten vallen. Daarnaast rekent de Amerikaanse regering op actieve Russische bij stand in het in bedwang houden van de nucleaire ambities van Noord-Korea en Iran. De aanpak van internationaal ter rorisme, drugshandel, piraterij en verspreiding van nucleaire kennis staan eveneens op de agenda, net als de aanpak van de flnan- cieel-economische crisis. Uiteraard zal niet op alle terreinen een doorbraak worden bereikt. Het gaat veel eerder om de toon die wordt aangeslagen en de sfeer waarin wordt gesproken. In Mos kou moet blijken of Rusland en de VS als gelijkwaardige partners, als twee wereldmachten, kunnen sa menwerken, ook in politieke zin. brussel - Twee op de drie burge meesters in Vlaanderen zijn tij dens hun ambtsperiode ernstig be dreigd. Eén op de tien heeft te ma ken gehad met fysiek geweld. Dat blijkt uit een enquête van het Bel gische blad De Zondag. Ongeveer de helft van de Vlaamse burge meesters deed er aan mee. Het openen van de post blijkt niet altijd een pretje voor Vlaamse bur gemeesters. Zeker drie van hen kre gen ooit een kogelbrief thuisge stuurd, één zelfs een handgranaat. Een aantal andere burgemeesters trof uitwerpselen tussen de post stukken aan. Ook buiten de deur is het uitkij ken geblazen. Zo kreeg de burge meester, van Ham een kopstoot van een motorrijder. Zijn collega in Rotselaer werd afgeranseld in een krantenwinkel, met twee ge broken ribben als gevolg. De burge meester van Gent moest het twee weken terug met een blauw oog bekopen toen hij een bromfietser wees op ongepast verkeersgedrag. Week 28. Geldig van maandag 6 t/m zaterdag 11 juli 2009 -L -- f4||r< N www.plus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9