Konvooi vechtend naar Kandahar KRA5.NL Vraagtekens gezet bij 'roeping' Sarah Palin Massale evacuaties door overstromingen in Azië waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cPm B ft ra HOEh Rechts op winst in Bulgarije Maandag 6 juli 2009 7 Enkele tientallen doden in China en Vietnam. PEKING - Zeker dertig mensen zijn in de afgelopen dagen om het le ven gekomen door overstromin gen na zware regenval in het zuid oosten van Azië. Honderdduizen- den zijn voor het wassende water gevlucht. De problemen door het noodweer zijn vooral groot in China, Viet nam en India. Het Chinese staats- persbureau Xinhua meldde giste ren dat in het zuiden van China ze ker zestien mensen zijn omgeko men door overstromingen. Onge veer 400.000 personen in de pro vincies Hunan, Jiangxi en Guangxi moesten door de wateroverlast huis en haard verlaten. Een aantal mensen wordt vermist. In de regio Guangxi staan zeker zestig scholen onder water. In een schoolgebouw zitten driehonderd leerlingen vast. In het noorden van Vietnam heb ben de overstromingen zeker vijf tien levens geëist. Zeker tien perso nen worden nog vermist. Ook lie pen huizen en wegen flinke scha de op, aldus de Vietnamese rege ring gisteren. In de deelstaat Assam in het noordoosten van India zijn de afge lopen dagen 400.000 mensen geë vacueerd. Ruim 500 dorpen zijn ondergelopen. Zeker een persoon is verdronken. Een vrouw kijkt over het water dat de stad Liuzhou heeft overstroomd in de regio Guangx in het zuiden van China. foto AP Acht Nederlandse militairen in Afghanistan gewond. KABUL - Acht Nederlandse militai ren zijn de afgelopen dagen ge wond geraakt toen hun konvooi op de route tussen Tarin Kowt en Kandahar in Afghanistan enkele keren onder vuur kwam te liggen en te maken kreeg met geïmprovi seerde explosieven langs de route. Tot twee keer toe moesten de mili tairen de .nacht buiten doorbren gen. Luchtsteun, ingevlogen ver sterkingen en inzet van een Ameri kaanse explosieven opruimings eenheid hielpen het konvooi uit eindelijk gisteravond zijn eindbe stemming in Kandahar bereiken. Geen van de gewonden is in le vensgevaar. Ook een Afghaanse en een Amerikaanse militair raakten bij de gevechten gewond. De vuurgevechten op vrijdag en za terdag rond het bevoorradingskon vooi hadden plaats ongeveer zestig TIROL Ook in de zomer is deze streek prachtig! Wat dacht u bijvoorbeeld van een bezoek aan Kramsach? Neem hier zeker de kabelbaan naar het wandelgebied van het Sonnwendjoch! Ook Kufstein met o.a. de burcht en de middeleeuwse stad Innsbruck zijn echte aanraders! Wij wensen u een fijne vakantie. HOTEL LINDE Dit 3-sterren hotel ligt in Wörgl en beschikt o.a. over een lift, restaurant, bar, kegelbaan, •sauna en buitenzwembad. I Aankomstdata: zaterdag 18/7 t/m 19/9 I Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 personen. Res. Z1 kosten 17,50 per boeking (verplicht). 13" Zie www.kras.nl/73543 kilometer ten zuiden van Kamp Holland, in de provincie Kanda har. VN-fïinctionarissen en de politie in de provincie Paktia lieten giste ren weten dat gewapende mannen zaterdagavond zestien Afghanen hebben gekidnapt die voor de Ver- Een Nederlands bevoorradings- konvooi moest zich de afgelopen dagen vechtend een weg banen naar de stad Kandahar. Er vielen acht gewonden. enigde Naties mijnen ruimen in het oosten van Afghanistan. In de aangrenzende provincie Khost werden zaterdag twee Afghaanse medewerkers van de Nederlandse hulporganisatie HealthNet TPO (HNI) ontvoerd. Dit heeft het Af ghaanse ministerie van Volksge zondheid laten weten. HNI houdt zich bezig met het herstel van de gezondheidszorg in oorlogs- en rampgebieden. Niemand heeft de verantwoordelijkheid voor de ont voeringen opgeëist. door Frank Hendrickx WASHINGTON - Sarah Palin stapt op als gouverneur van Alaska om dat ze een 'grotere nationale rol' wil vervullen. Dat heeft zij zater dag gezegd op de sociale netwerksi te Facebook. Ze sprak van een 'ho gere roeping' om de conservatie ven in de Verenigde Staten te vere nigen. Palin (45) schokte vriend en vij and door afgelopen vrijdag aan te kondigen dat ze op 26 juli stopt als gouverneur. De lieveling van con servatieve Republikeinen gaf als verklaring dat ze niet als vleugel lamme bestuurder verder wil nu ze had besloten geen tweede ter mijn te ambiëren als gouverneur. De Democratische partij haalde onmiddellijk hard uit naar Palin, die geldt als een mogelijke tegen stander van president Obama in 2012. „Er zijn twee mogelijk verkla ringen voor deze bizarre beslis- Ongeveer twintig mensen zijn af gelopen weekeinde om het leven gekomen door gevechten van inter nationale en Afghaanse troepen met de Taliban in de Zuid-Af- ghaanse provincie Helmand. Dë slachtoffers zijn twee Britten, vijf Afghaanse politiemensen en onge veer vijftien strijders van de Tali ban. Bijna 4000 Amerikaanse comman do's lanceerden donderdag de aan val op radicaalislamitische strijders in Helmand. Kantoorinrichting van hoek tot hoek GOES - YERSEKE sing", zo liet een woordvoerder we ten. „Of ze laat gewoon de men sen van Alaska zitten om haar ei gen ambities na te jagen. Of ze is niet bestand tegen de eisen van de baan." Republikeinen toonden zich verbijsterd over de beslissing van Palin om af te zwaaien voor dat haar termijn in 2010 afloopt. „Sarah, je bent het aan het verknal len", zo concludeerde de conserva tieve website National Review gis teren al meteen. Er was ook verbazing over de ti ming van de beslissing: op vrijdag middag vlak voor de nationale feestdag 4 juli, een moment dat de doorsnee Amerikaan geen interes se heeft in nieuws. De voormalige Republikeinse campagnestrateeg Ed Rollins zei op CNN dat politici dat soort momenten kiezen om slechts nieuws te 'begraven', „le dereen zal er vanuit gaan dat er iets meer aan de hand is." showroom Marconistraat 13 4461 HH Goes T 0113 -57 29 07 info@piethoekman.nl www.piethoekman.nl SOFIA - De centrumrechtse partij Gerb van Boiko Borisov lijkt af te stevenen op een overwinning bij parlementsverkiezingen in Bulga rije. De partij van de burgemeester van de hoofdstad Sofia kan vol-, gens de exitpolls rekenen op zo'n 40 procent van de stemmen. De nu nog regerende socialisten van premier Sergej Stanisjev blijven ste ken op 18 procent. Bulgarije ging gisteren voor het eerst sinds het lid is van de Europe se Unie naar de stembus. Het land is sinds het ruim twee jaar geleden toetrad het zwarte schaap van de Europese Unie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7