De zomerredactie in juli bestaat uit: Marloes Vrolijk Susanne Coppoolse Thomas Kleinveld Nieuwe sites attractieparken Wondere wereld onder water Historische markt Veere Maandag 6 juli 2009 3 Ik woon en studeer sinds twee jaar in Middelburg aan de Roose velt Academy. Ik ben geboren en getogen in Zoetermeer, in Zuid-Holland, maar heb nu al hele maal mijn plekje gevonden in Zee land. Ik ben twintig jaar en loop stage bij de PZC omdat ik geïnte resseerd ben in journalistiek. Mijn eerste interview was erg leuk en verrassend en ik heb zin om deze maand in de huid van een verslag geefster te kruipen. Ik krijg het ide ale zomergevoel als ik op de Zeeuwse stranden loop, maar kijk er naar uit om de andere zomerse kanten van Zeeland te mogen bele ven en beschrijven. Wij doen in ie der geval ons best om er een inte ressante en zonnige Zomerkrant van te maken dus ik wens u veel leesplezier! dezelfde stad de masteropleiding Journalistiek Nieuwe Media. Van maart tot juni liep ik stage op de internetredactie van de PZC en ik woon inmiddels in Middelburg. Ik ben blij dat ik weer terug ben, w^nt ik vind Zeeland geweldig: de ruimte, het permanente vakantie gevoel, maar bovenal: de zee. Nog steeds zijn er plekjes in de provin cie waar ik nauwelijks iets van af weet en waar ik nog nooit ben ge weest. Het lijkt me daarom gewel dig om deze maand zoveel moge lijk over mijn eigen provincie te weten te komen, door op zoek te gaan naar de meest verrassende as pecten van Zeeland. Tempelman. „Er moet meer wor den samengewerkt. Toeristen ko men niet meer alleen voor die ene Zomervakantie camping. Ze komen naar Zeeland. En niet alleen voor zon, zee en strand; ook om stadjes te bekijken, Vandaag is de zomervakantie begonnen in Nederland. Het het noorden heeft vakantie tot en met 16 augustus (basisonderwijs) en 23 augustus (voortgezet onderwijs); het midden begint volgende week aan de vakan tie en is vrij tot en met 23 (bo) en 30 (vo) augustus; het zuiden, dus ook Zeeland, is vrij van maandag 20 (vo) en maandag 27 (bo) juli tot en met zondag 06 september. België heeft twee maanden lang zomervakantie, van 01 juli tot en met 31 augustus. Net als Nederland doet ook Duitsland aan vakantiespreiding. Daardoor duurt de vakantieperiode daar van 25 juni tot en met 14 september. Af hankelijk van de deelstaat begint de vakantie eerder of later. De vakantie zelf duurt zes weken. foto Ronald den Dekker Tot mijn achttiende heb ik in Oost- kapelle gewoond, om na een jaar reizen in Leiden Italiaanse taal en cultuur te studeren. Nu volg ik in te fietsen of een parachutesprong te maken. Verwijs dus naar elkaar door. Kijk buiten eigen camping of bungalowpark. Zorg dat mensen weten waar ze wat kunnen doen. Biedt op personen toegesneden ar rangementen aan. Het is noodzake lijk, want de trend in de afgelopen jaren is duidelijk: minder mensen komen naar Zeeland en de concur rentie vanuit andere regio's is groot en groeit." De eerste ondernemers hebben de handschoen al opgepakt en wer ken hard om Zeeland voor u nog leuker te maken. Of het lukt? We horen het graag van u. Ervaringen kunt u mailen naar zomer@pzc.nl. Namens de Zomerkrantredactie: een hele prettige vakantie. Deze zomer ben ik als 21-jarige af gestudeerd aan de Roosevelt Aca demy in Middelburg. Ik heb daar de richtingen filosofie en religieu ze studies gevolgd. Hoewel ik oor spronkelijk uit de buurt van Nijme gen kom, woon ik ondertussen al weer drie jaar in Middelburg. Naast mijn studie houd ik erg van buitensporten. Favoriet zijn water sporten zoals roeien en wildwater- en brandingkajakken. Komend jaar zal ik al werkend en reizend doorbrengen. Daarna pak ik mijn studie weer op. Ik hoop dan een masterstudie journalistiek te gaan doen. Maar eerst kijk ik er naar uit om, na zelf al die jaren te hebben genoten van de Zeeuwse zomer, u deze zomer op de hoogte te houden van alles wat er te doen is in Zeeland. vlissingen - Zeeland Attracties heeft nieuwe websites gelanceerd voor haar vier parken: Het Arse naal en Speelcircus Bambini in Vlissingen, Familiepretpark Mini Mundi (inclusief Miniatuur Wal cheren) en de Lange Jan in Middel burg. Op de sites staan foto's en filmpjes om bezoekers een voor proefje te geven. Zeeland Attrac ties gaat ook Voetbal Experience exploiteren in Middelburg. Die at tractie gaat opent op 17 december dit jaar. Ook voor deze attractie is een website gemaakt. www.arsenaal.com www.minimundi.nl www.langejanmiddelburg.nl www.speelcircusbambini.nl Q) www.voetbalexperience.nl oostkapelle - Terra Maris in Oost- kapelle organiseert in juli elke maandag van 10.30 tot 12.00 uur de activiteit (W)onderwaterwe- reld. Dat is vandaag dus voor de eerste keer. Kinderen vanaf 6 jaar trekken met schepnetjes, loupes en zoekkaarten de tuin achter het museum in. Vanaf het bruggetje over de vijver worden allerlei dier tjes met een schepnetje opgevist. Samen bekijken ze door een loupe de vondsten en met behulp van een speciale zoekkaart voor water dieren komen de kinderen te we ten welke diertjes ze hebben opge vist. De kosten per kind bedragen €4 inclusief de entree voor het mu seum. Aanmelden is noodzakelijk en kan via 0118-582620. Maximaal 15 kinderen kunnen deelnemen. veere - Schapen scheren, wol spin nen en een klederdrachtenshow. Het zijn enkele van de trekpleis ters op de Historische Markt Veere die ook deze zomer wekelijks plaatsvindt, op de Markt in het stadje aan het Veerse Meer. De eerste editie is morgen te be zoeken, op dinsdag 7 juli. De Histo rische Markt vindt deze maand ook nog plaats op 14, 18, 21 en 28 juli, en op 4,11, 18 en 25 augustus. In september is het nog twee da gen markt, op de eerste en de acht ste van de maand. De laatste Histo rische Markt Veere van dit jaar .is op 13 oktober. Elke week is er een andere bijzon dere activciteit. Op 21 juli en 1 sep tember komt een scharensliep naar Veere. middelburg - Veel Duitse kinde ren vieren vakantie in Zeeland. Zeeuwse kinderen die met hun ouders juist de andere kant op gaan en in Duitsland vakantie gaan vieren, kunnen leuke tips vin den op een nieuwe website: www.kinder-vakanties.nl. Deze site geeft allerlei informatie en tips over bestemmingen en overnachtingen, net over de grens in de regio's Münsterland, Graf schaft Bentheim, Osnabrücker Land. Die regio's liggen ter hoogte van Gelderland en Overijssel. Ook over activiteiten aan de Nederland se kant van de grens, geeft de web site tips. De mascottes van de site zijn het Duitse meisje Lilli en de Nederlandse jongen Luuk. Samen wijzen ze je de weg op de site. www.kinder-vakanties.nl De Nederlandse Luuk helpt je aan tips voor vakantie in Duitsland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79