n musea, galeries, cafés, bibliothe ken en op straat - overal in Zee- land kun je kunst vinden. En - hoe toepasselijk in deze zomertijd - op een pleisterplaats voor wandelaars en fietsers. De kunstenares is July Hartog, de pleis- terplaats is boerderijatelierboom gaardterras Van Buiten Uit in Oud-Sabbinge, een piepklein prachtig dorpje op Zuid-Beveland. Haar expositie begint - we derom: hoe toepasselijk - vandaag. July Hartog (54) is een klein stukje verderop, in Wolphaarts- dijk, geboren als dochter van een hoefsmid. Ze woont met haar man in Colijnsplaat, waar ze aan de Klaverweg, de mini- camping Klaverwijk hebben. Door de minicamping en het boe renbedrijf heeft ze zelf in deze tijd van het jaar - eigenlijk tus sen maart en oktober - maar weinig tijd om te schilderen; ze zorgt nu immers voor de toeristen op de camping. Schilderen doet ze dus vooral in de winter. Hartog noemt het zelf'een uit de hand gelopen hobby'. Die begon tien jaar geleden toen ze zich inschreef voor een cursus schilderen bij Creatief Noord-Beveland. Ze kreeg les van het Kortgeense kunstenaarspaar Chiel en Lydia Klop. Aanvankelijk maakte Hartog alleen aquarellen. Drie jaar gele den heeft ze haar aandacht verbreed en maakt ze ook olieverf schilderijen. Een heel andere techniek, die haar inmiddels wel goed bevalt. De onderwerpen op haar schilderijen July Hartog maakt haar schilderijen naar voorbeeld van foto's. Die maakt ze ook zelf, of ze knipt ze uit de PZC om ze later te gebruiken als inspiratie voor een nieuw schilderij. Boerderij atelier boomgaardterras Van Buiten Uit is te vin den aan de Bouwensputseweg 1 aan de rand van Oud-Sabbin ge. Telefoon: 0113 - 581805. Van 2 mei tot medio oktober da gelijks open van 10.00 tot 18.00 uur, behalve op maandag en vrijdag (dan eventueel op afspraak). www.vanbuitenuit.nl Minicamping Klaverwijkj Klaverweg 1, Colijnsplaat. Telefoon 0113 - 695323'. www.klaverwijk.nl Voor u ligt de eerste edi tie van de Zomerkrant 2009. De Zomerkrant verschijnt acht weken lang dage lijks als derde katern bij deze krant. De zomerredactie doet verslag van activiteiten die in juli en augustus in Zeeland plaatsvinden, kondigt interes sante evenementen aan en volgt de ontwikkelingen in de toeristisch-recreatieve sector. Ook gaan onze verslaggevers straat en strand op om te vra gen naar uw mening over bij voorbeeld uw favoriete Zomer hit of strandpaviljoen. Veel leesplezier! maandag 6 juli 2009

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77