na dato op herhaling goede doel is altijd leuk' Stephanie de Frel wint met Wurona dressuur in Zaamslag Maandag 6 juli 2009 1 31 kers gericht", vertelde hij in Krui- ningen. „Dit was pas mijn vierde criterium van het seizoen. Ik kom altijd een beetje traag op gang in de criteriums." Waarna Johnny Hoogerland hem persoonlijk kwam feliciteren. „Hij is vroeger mijn trainingsmaatje geweest", zei Van Agtmaal. „Tegenwoordig zien of spreken we elkaar niet meer zo veel. Johnny heeft het hartstikke druk en rijdt een heel ander pro gramma dan ik." De Zeeuwen moesten zaterdaga vond met troostprijzen genoegen nemen. Robbert Vleugel, vorige week dinsdag nog winnaar in Sint Jansteen, werd nu vierde. Sander Stiegelis en Nick Nieuwdorp wer den respectievelijk zesde en zeven de. Pieter Israel, die rondenlang het gewicht van de koers droeg, vond zichzelf als 26e in de uitslag terug. Dinsdag krijgen de Zeeuw en in de Ronde van Westdorpe nieuwe kansen, maar ook Peter van Agtmaal is dan weer present. Birgit Lavrijssen 59e op EK junior-vrouwen middelburg - Birgit Lavrijssen is tijdens de Europese kampioen schappen voor junior-vrouwen in het Belgische Hooglede-Gits als 58e geëindigd. De renster uit Ka- pelle, die voor de formatie van Ra- bo Lady Force rijdt, had 20 secon den achterstand op winnares Ele na Cecchini. De Italiaanse won de sprint van de Nederlandse Laura van der Kamp. Melanie Woering zat ook voorin en behaalde een vijfde plaats; Amy Pieters werd negende. John den Engelsman pakt zege in Kontich kontich - John den Engelsman heeft zaterdag in België de Om loop van Kontich gewonnen. De uit Sint Annaland afkomstige wielrenner had bij de finish een voorsprong van één seconde op de Belgen Tom Penninckx, Birger Leys en Jens Leijssens. Er waren 50 deelnemers. Den Engelsman rijdt tegenwoor dig voor de wielervereniging TWC Tempo uit Veldhoven. Hij won dit jaar ook al in Geldrop en werd in Westerbeek kampioen van het district Zuidoost. Erwin Mesu behaalt zijn eerste punten staphorst - Erwin Mesu is terug aan het front. De skeeleraar uit Middelburg werd zaterdag in Stap horst vijftiende en behaalde zijn' eerste punten. De wedstrijd, waar bij snelheden van boven de 40 km werden gehaald, eindigde in een massasprint. De zege ging naar Bart Swings. Niels Steenbakker werd 50e. Bij de B-wedstrijd was Niels Mesu erg actief Toch werd het ook hier een massasprint met Mesu op de 9e plaats. Wim Dillen won. Bij de masters werd André van Espen uit Axel elfde. Ivar Moeleker sprint naar tweede plaats kaatsheuvel - Ivar Moeleker is gis teren tweede geworden in de jeugdwielerronde van Kaatsheu vel. De renner uit Yerseke kwam uit in de categorie 2. Davy Gunst (Yerseke) werd in dezelfde groep elfde. Timo de long (Goes) behaal de in de categorie 3 een zesde plaats. Bij GP Bavelse Berg in Breda (klirn- tijdrit over 1250 meter en een rit in lijn) werd Nick Janssen (Borssele) in categorie 4 zaterdag 7e. Erik Boer (Wolphaartsdijk) legde in ca tegorie 5 beslag op een 8e plaats. Eerste prijs Guequièrre marathon Rijkevorsel middelburg - lohn Guequièrre heeft zijn 75e marathon bekroond met de eerste prijs in zijn leeftijds categorie. De Middelburgse atleet won in het Belgische Rijkevorsel de klasse 55+ van de Noorder Kem penmarathon. De tijd van Gue quièrre was niet om over naar huis te schrijven, maar dat kwam door de warmte: 3.41.17. Marius Be- suyen, ook uit Middelburg, eindig de met zijn 3.33.25 in de topvijf van het klassement van de man nen 40+. Johan de Wolf liet een tijd van 4.10.12 noteren. Minnaard op derde plaats in Groesbeek groesbeek - Marco Minnaard is op de derde plaats geëindigd in de na tionale etappewedstrijd mountain bike in Groesbeek. De renner uit Wemeldinge had een achterstand van 1.50 minuten op winnaar Bas Peters. Hij kwam na drie ritten uit op een tijd van 3.54.07. Rudi van Houts eindigde als tweede op zes seconden. Min naard won vrijdag wel de proloog. Minnaard doet komende week mee aan het Europees kampioen schap mountainbike in Zoeter- meer. gen van twee sportrolstoelen te be kostigen. De toertocht (182 fietsers die 26 of 98 kilometer reden) brengt 1500 euro op. „Daarmee ko men we steeds dichter bij ons doel," zegt een tevreden organisa tor Witte Andriesse, een goede kennis van de familie Beurkens. Aan de Thoolse Dag van de Fiets is ook een wielerreünie verbon- 'Natuurlijk ben ik trots op wat ik heb bereikt, maar wat geweest is, is geweest' den. Daar laten Piet 'Peer' Maas - veelvuldig winnaar van amateur- klassiekers en namens Remmers waal accountants verbonden aan de Sponsoractie Beurkens - en de oud-profs Jacques Hanegraaf en Frits Pirard hun gezicht zien. De meeste aandacht gaat echter uit naar Keetie van Oosten-Hage, vooral in de jaren zeventig de on betwiste keizerin in het vrouwen- wielrennen en telg uit een fameus wielergeslacht uit Sint-Maartens dijk waarvan onder anderen ook haar zusters Bella en Heieen en broer Nap deel uitmaken. Na zo'n drieënhalf uur zitten haar 98 kilometers erop. Ondanks de hitte valt het niet tegen. „Echt veel fietsen doe ik niet meer, maar op één of andere manier zit het toch nog in je systeem", zegt de zesvou dige wereldkampioene (twee keer op de weg en vier keer op baan op de achtervolging) terwijl ze het zweet van haar gezicht wist. Uiteraard is de bijna 60-jarige wie- Iercoryfee vol lof over het initiatief voor de gebroeders Beurkens. „In mijn geboortestreek wilde ik daar graag nog eens een poos voor op de fiets zitten. We reden ook nog langs de ouderlijke boerderij. Een bijzondere plek, want daar is het voor ons allemaal begonnen." In gemeenschapscentrum Holland Huis in Scherpenisse staat naast historische rijwielen uit de collec tie van Cees van den Berg uit Poortvliet ook de baanfiets te blin ken waarop Keetie, al lange tijd woonachtig in Kloetinge in 1978 op de olympische wielerbaan van München het werelduurrecord ver beterde. Zij reed indertijd 43,082 kilometer. „Ik droeg toen als eerste ook zo'n snel pakje. En een val helm. Die was trouwens zijn tijd ver vooruit. Toen Leontien van Moorsel vele jaren na mij het we relduurrecord verbeterde, droeg ze bijna precies dezelfde." Hoewel het stalen ros haar veel roem heeft gebracht, doet één van de beste wielrensters uit de ge schiedenis daar luchtig over. „Na tuurlijk ben ik trots op wat ik heb bereikt, maar wat geweest is, is ge weest. Net zoals rn'n baanfiets die hier nu staat. Leuk natuurlijk, maar ik zou echt niet weten wie 'm anders zou willen hebben. Een wielermuseum misschien. Dan houdt het wel op, denk ik." Emily Wiskerke imponeert met haar paard Aristocraat. door Lucien Roelandt ZAAMSLAG - Ondanks de hitte wer den er zaterdag bij de dressuur- wedstrijd van Luctor et Emergo goede scores behaald. Stephanie de Frel was zich in de klasse Zi de beste. Wilma Salm domineerde op de Beatrixhoeve in Zaamslag in M2. De Frel was in de eerste proef van Zi oppermachtig. De amazone uit Koewacht reed de mooi bergop waarts gaande Wurona naar 225 punten. En met haar tweede troef Vurona eindigde de amazone met 211 punten op de tweede plaats. In de tweede proef moest De Frel alles uit de kast halen om de con currentie voor te blijven. Ze stuur de Wurona naar 211 punten. Zij bleef Marielle Nieuwenhuis uit Serooskerke met TDN's Valencia een punt voor. Emily Wiskerke lijkt met Aristo craat een paard voor de toekomst te hebben. Het was voor de amazo ne uit Kapelle pas de derde wed strijd met de vierjarige Tan go-zoon, die ze enkele maanden geleden kocht. De combinatie stal de show. In de eerste proef reed Emily de fraai in balans en ont spannen lopende vos naar een to taal van ruin zeventig procent. Jurylid Marjon Martens-Tollenaar; „Het is een lust om naar dit paard te kijken. Hij heeft een enorme uit straling, goeie basisgangen en kan geweldig verruimen en verzame len." In de tweede proef stuurde Emely Wiskerke de ruin met 65.66 procent naar zijn tweede zege. De combinatie bleef Ivan van Leuven uit Vogelwaarde met Zandora, die in de eerste proef met Renske Hi- oolen de tweede stek moest delen, een fractie (65.33 procent) voor. Het was warm bij de dressuur- wedstrijd in Zaamslag. Deson dank waren er hoge scores. Step hanie de Frel wint de wedstrijd in de klasse Z1. foto Willem Mieras winnaar Peter van Agtmaal rijdt in zesde positie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69