een spéciaal gevoel' eltaweek Maandag 6 juli 2009 29 V er en rechtsonder Mevlud Eryürük. foto's KNVB en Camile Schelstraete Zeeuwen bij Oranje De Zeeuwse inbreng bij het Ne derlands beach soccerteam blijft niet alleen beperkt tot Da- ryl Rawidjan en Mevlud Eryü rük. Remco Hamelink is sinds enkele maanden de fysiothera peut van de selectie. De oud-spits van Spui vroeg aan Eryürük of ze nog iemand zoch ten voor die parttime functie. „Ik werd uitgenodigd voor een sollicitatiegesprek", zei Hame link in Scheveningen. „Er waren ook twee kandidaten van de KNVB zelf, dus ik dacht dat ik niet veel kans zou maken. Maar een tijdje later werd ik ge beld dat ik het was geworden. Het kost me wat vakantieda gen, maar dat heb ik er graag voor over." Eén van de ervaren spelers bin nen Oranje is Arne van Gelder- malsen. De spits speelde tegen Duitsland zijn vijftigste inter land en is geboren in Zeeland. „Ik heb tot mijn twaalfde in Ka- pelle gewoond en gevoetbald", vertelde hij. „Daarna zijn we verhuisd." Op het veld speelt Van Geldermalsen al jaren voor Roda'46 uit Leusden, dat on der de rook van Utrecht ligt. Beachsoccer Zeeland, met naast Rawidjan en Eryürük ook onder anderen Remco van Leeuwen, Roel Alberti (allen Terneuzen), Veli Eryürük (Spui) en Ali Eryürük (Terneuzense Boys) in de gelederen, begint komende weekeinde aan de competitie in de eredivisie. meijer" verliest die interland met 5-0. Rawidjan: „Ik had vrijdag eerst gewerkt en 's avonds speel den we die wedstrijd. Ik was na af loop kapot. Mevlud en ik zijn nog even over de boulevard gaan wan delen, maar al vrij vroeg naar ons hotel gegaan. Ik viel als een blok in slaap. Mevlud vertelde me van ochtend dat hij nog tegen me aan het praten was, maar geen ant woord meer kreeg." De twee Zeeuws-Vlamingen sco ren tegen Duitsland allebei één keer. Rawidjan moet voorin trek ken en sleuren, terwijl verdediger Eryürük zich vooral op het uitscha kelen van een man moet focussen. De bondscoach is te spreken over zijn Zeeuwse internationals. „Ik ben heel tevreden over hoe zij het doen", zegt Niels Kokmeijer. „Da- ryl is met zijn snelheid levensge vaarlijk. Alleen moet hij nog wel leren wat de momenten zijn om een actie te maken. En Mevlud ver dedigt erg goed. Hij is fysiek sterk, maar kan opbouwend nog wel be ter worden. Deze jongens weten dat ze nog veel moeten leren en hebben er veel voor over. Qua dis cipline heb ik ook weinig op ze aan te merken." Rawidjan en Eryürük genieten van het spelletje, dat door de onef fenheden in het zand verraderlijk is. De bal stuitert alle kanten op en een ongevaarlijk schot kan daar door zomaar tot doelpunt gepro moveerd worden. „We moeten er veel voor laten", weet Eryürük. „Maar we krijgen er ook veel voor terug. Ik denk dat wij onderhand wel tot de vaste kern van Oranje behoren. We zijn international, maar het leuke is wel dat we zelf onze shirts moeten wassen. We hebben er vier gehad, twee oranje en twee blauwe, met naam en rug nummer, waar we dus zelf voor moeten zorgen." Rawidjan: „Ik vind het wel mooi, zo'n shirt met nummer 11 en je ei gen naam erop. )e bent internatio nal en trekt het oranje shirt aan, waar een topper als Sneijder ook in speelt. Wij staan op een veel la ger niveau dan zo iemand, maar het geeft toch wel een speciaal ge voel." genoot Vincent de Vries eindigde met L'Esprit du Morbihan op de tweede plaats, voor Creekwater van Willem Garschagen (Brou wershaven). De enige Zeeuwse boot in de ORC-4 klasse, Noord- wind van schipper Roy van Aller uit Breskens, sloot af op de tweede plaats. De winst in de ORC-5 klas se ging naar Ben Hoefsloot uit Ede. In de rond en platbodem klasse B eindigde Goesenaar Piet de Visser met zijn Markiezin van Veere op de tweede plaats. De Swarte Paerel van Danker Rijk uit 's-Heer Arendskerke pakte in de C-klasse de derde plaats. Bij de ongemeten boten eindigde Yersenaar Jaap van de Plasse met Bloody Mary als tweede. Een deelnemende boot aan de Deltaweek wordt bij windstilte voortgetrok ken door twee zwemmers. foto Ronald den Dekker Henk Kesler (directeur betaald voetbal, red.) zei letterlijk: je kunt niet met zwarte jongens overweg. Dat vond ik zo'n onzin! Ik houd spelers een spiegel voor, dat heeft niets te ma ken met huidskleur." Foppe de Haan over zijn breuk met de KNVB als oefenmeester van long Oranje. In NRC Handelsblad. „Ik heb een keer gegolfd, maar ik ben geen Tiger Woods. Met mijn vrouw tennis ik geregeld. Gaël Monfils? Nee, ik heb stijl. Ik ben de zwarte Roger Federer." Roda JC-verdediger Pa-Modou Kah tennist graag. In Sportweek. „De Sjonnies, de kerstshow is fantastisch. Kan ik zo naar toele ven. Die kun je niet op een cd beluisteren en je moet er twee uur van tevoren zijn. Ze stoppen er trouwens mee, hè? Erg." SC Heerenveen-spits Gerald Sibon over feestband De Sjonnies. In Sportweek. „De Mos was heel onberekenbaar. Jongens waren bang om in het spelershome te komen. Als hij in een slechte bui was, kreeg je een uitbrander. En als hij zich goed voelde, voelde je je verplicht om mee te lachen met zijn grapjes." Aanvaller Mads Junker over zijn tijd bij Vitesse onder Aad de Mos. In VI. „Tot huilens toe heb ik met jongens daar gesprekken gevoerd over hun persoonlijke problemen. Dat ziet niemand, want ik handel op basis van vertrouwen en ga niet mensen via de me dia schaden." ADO Den Haag-trainer Raymond Atteveld zou bij Roda JC te boek staan als dictator. In VI. iRonafdo vindt zijn transfersom terecht Ondanks alle kritiek vindt Cristiano Ronaldo het te recht dat Real Madrid 94 mil joen euro voor zijn transfer heeft betaald. „De grote voet ballers kosten veel geld. Wie ze hebben wil, moet betalen. Ik ben gelukkig dat ik de duurste speler aller tijden ben. Ik zal er alles aan doen om te bewijzen dat ik het geld waard ben", zegt de Por tugees zaterdag in de Spaanse krant Marca. Ronaldo ruilde Manchester United in voor Real Madrid. Hij wordt vandaag officieel in Madrid gepresenteerd. Duits atletiekpaar schittert in Ulm Duitsland heeft er een droompaar bij in de atle tiek. Tijdens de nationale kampioenschappen in het Bei erse Ulm leverden Carolin Ny- tra en Sebastian Bayer zater dag in een tijdbestek van nog geen twee minuten prestaties van wereldformaat. De 24-jarige Nytra liep de 100 meter horden in 12,78 secon den. Vlak daarna zag ze haar verspringende vriend na 8,49 meter in de zandbak landen. Het duo uit Bremen stelde daarmee nadrukkelijk zijn kandidatuur voor de wereld kampioenschappen in augus tus in Berlijn. RUG Kluivert moet iets meer uren maken Dennis Bergkamp en Phil lip Cocu konden twee maanden geleden al vieren dat ze hun trainersdiploma binnen hebben. Patrick Klui vert moet nog even wachten op het felbegeerde papiertje. De ex-international maakte niet genoeg trainingsuren op het veld en doet daarom nog een aanvullende stage bij PSV voor de verkorte cursus trai ner betaald voetbal. De voor malige spits van onder meer Ajax, AC Milan en FC Barcelo na wordt in Eindhoven assis tent bij Anton Janssen, trai ner van de beloften. Cricketarbiter sterft na bal op zijn hoofd Een scheidsrechter van een cricketwedstrijd in Wales is zaterdag overleden nadat hij werd geraakt door een bal. Het incident gebeurde tijdens de wedstrijd in de eerste divi sie tussen Swansea en Llan- gennech. De bal belandde na een worp van een veldspeler op het hoofd van de 72-jarige Alcywn Jenkins. De onfortuinlijke arbiter werd vanuit het "cricketsta dion St. Helen's van Swansea in allerijl per helikopter naar het ziekenhuis vervoerd. Kort na aankomst in het hospitaal overleed Jenkins aan zijn ver wondingen. De Nederlandse volleyballers hebben gisteren in de World League ook hun tweede wedstrijd in en tegen Italië verlo ren. Na de 3-0 vrijdag in Mantova, werd het gisteren wederom 3-0 (25-23 25-20 25-23) in Modena. De Italianen, die een stuk constanter speelden dan Oranje, na men steeds aan het einde van de set afstand. Nederland scoor de het meest door het midden. Vooral Rob Bontje was op dreef. Oranje, de eerste twee weekeinden koploper in groep A, is nu gezakt naar de derde plaats. De mannen reizen voor de laatste twee speelronden naar China en de Verenigde Staten. Alleen de nummer één van de poule plaatst zich voor de finale van de World League eind juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67