Mart Flikweert zeer sterk vanaf PINOKKIO Pennings en Van der Wekken zijn de sterksten op snikheet Scheldecircuit vanaf nü verkrijgbaar 4 O 26 I Maandag 6 juli 2009 Drie keer brons voor Tom van den Berg bergen OP zoom - Tom van den Berg heeft op de West-Brabantse kampioenschappen drie keer brons behaald. De veertienjarige Middelburger, lid van de Brabantse atletiekvereni ging Spado, deed dat op de onder delen kogelstoten (een pr van 10,05 meter), discuswerpen (een pr van 27,16 meter) en speerwer pen (39,63 meter). Danielle van Kempen net naast het podium OVERLOON - Danielle van Kempen heeft tijdens een motorcrosswed strijd in het Brabantse Overloon de vierde plaats behaald in de da mesklasse. De Souburgse bezette in de man ches op het Duivenboscircuit een zesde en vierde plaats. In de stand voor de titel neemt zij ook de vier de plaats in met 424 punten. Desi- ree de Groot uit Wijchen voert de ranglijst aan met 559 punten. Voorverkoop voor duel Jong Ajax-Oostkapelle OOSTKAPELLE - De voetbalclub Oostkapelle houdt voor de wed strijd tegen long Ajax op donder dag 16 juli (19.30 uur) een voorver koop. De kaarten kosten 7 euro voor volwassenen en 4 euro voor kinderen tot zestien jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW's in Oostkapelle en Domburg en tij dens de trainingen van long Ajax in de kantine. De ploeg is van 14 tot en met 17 juli in Oostkapelle. Beste jaarprestatie Sébastien Schietterer OORDECEM - Sébastien Schietterer heeft zaterdag in Oordegem de bes te Zeeuwse jaarprestatie op de 1500 meter geleverd. De atleet uit Middelburg finishte in 3.46,28. Hij benadert daarmee het uit 1979 da terende Zeeuws record van Henk Lindner (3.43,60) met rasse schre den. In Uden kwam Schietterer vo rige week tot 3.49,51. Wouter jansen uit Vlissingen liep in Oordegem een tijd van 3.50,85. Mart Flikweert zorgde voor spektakel in Souburg. foto Ruben Oreel Rivalen geven elkaar nauwelijks iets toe in Rilland. door Herman Heuvink RILLAND-BATH - De meeste deelne mers aan de vijfde clubcross van de Motorclub Rilland hadden graag tussen de manches door naar de overkant willen gaan om een koele duik te nemen in het na bij gelegen Rijn-Schelde kanaal. Het was snikheet en daardoor werd besloten de tweede manches met enkele minuten in te korten. Winnaars bij de senioren werden in de MX 2 klasse Marco Pennings uit Tholen en Erik van der Wek ken uit Zierikzee in de MX 1 klas se. De senioren waren in één groep sa mengevoegd en totaalwinnaar werd Pennings. In de eerste man che werd hij tweede en de tweede manche winnaar. Van der Wekken kon dezelfde resultaten overleggen maar deed dat in omgekeerde volg orde. In deze situatie is het resul taat van de tweede manche van doorslaggevende betekenis. In de eerste manche nam Van der Wekken het voortouw. Pennings die ook die ambities had, kwam in de openingsronde ten val en moest in de achtervolging. Zijn in haalrace bracht hem nog wel op de tweede plaats, maar de kop man kon hij niet meer bedreigen. In de tweede manche was Van der Wekken opnieuw als snelste weg. Halverwege was het echter een ontketende Pennings die de lei ding wist over te nemen en niet meer afstond. Erik Köote en Ste ven Ovaa werden tweede en derde in de klasse MX 2. In de MX 1 klas se waren die posities voor Marinus Hoek en Marco Oreel. Bij de jeugd 65 cc reed Rik van Bel- zen uit Westkapelle een sterke wedstrijd. De jeugdige KTM-cros- ser kon echter niet verhinderen dat de winst ging naar Bart Klijn uit Ouddorp. In de 85 cc moest Björn Oreel uit Oost-Souburg het in beide manches afleggen tegen Mike Beekers uit Etten-Leur. In de clubklasse werd Kyle Mat- thijssen uit Poortvliet tweede en Ricky Joosse uit Nieuw en Sint Joosland vijfde. De winst ging in beide manches naar Dennis Vers- wijver. Bij de veteranen maake Ad Geldof uit Oostkapelle een prima indruk. In de eerste manche werd hij knap tweede. In de tweede manche zag hij deze klassering al in de derde ronde door zijn vingers glippen door materiaal pech. Tegen het rij den van Wim van de Eijnde was niemand opgewassen. Jan Willem r Cornelisse uit Yerseke was nu de beste Zeeuw op de tweede plaats. knip de bon uit de zaterdagkrant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64