Serena vermorzelt haar zus SANI-DUMP Anky vindt motivatie weer terug A- merken sanitair tegen bodemprijzen WWW.SANIDUMP.COM Maandag 6 juli 2009 25 Wimbledon-finale is geen prachtig gevecht zoals in 2008. door Edward Swier LONDEN - Op de baan heet te Sere na Williams. „Dan ben ik net een roofdier, een krijger. Dan vecht ik tot de laatste bal." Buiten de baan is ze 'just' Serena, een vrolijke meid. „Dan houd ik ervan te dol len, te giechelen. Probeer ik er wat leuks van te maken." Het is een wereld van verschil. In het dagelijks leven kan ze flink ke ten met haar zus Venus. Op de ten nisbaan is het echter bloedserieus, hard tegen hard. Geen moment lij ken ze elkaar dan ook maar in de verste verte te herkennen. Er is geen enkele compassie. Soms, zo als in de Wimbledon-finale van 2008, levert dat prachtige gevech ten op. Zaterdag viel het wat te gen. Regerend kampioene Venus was geenszins opgewassen tegen de power van haar zus, pardon, te genstandster. Serena Williams won, net als in 2002 en 2003, de onderlinge confrontatie: 7-6, 6-2. De Williams-zussen (die samen het vrouwendubbel van Wimble don wonnen) hebben aparte trek jes. Hun opvoeding heeft ze ge leerd altijd in zichzelf te geloven, ze hebben een extreem grpot zelf vertrouwen. „We gaan elke uitda ging aan." Op en buiten het tennis park. Omdat hotelkamers Serena vervelen en ze niet stil kan zitten, is ze bezig met het ontwerpen van kleding en juwelen, buigt ze zich over filantropische projecten in Afrika, ontspant ze zich met haar 'meisjes', twee hondjes. Een film carrière sluit ze ook nog altijd niet uit. „Ik geloof nog steeds dat ze mij moeten casten voor een actie film, ik wil graag een vrouwelijke superheld spelen. Ik heb er het lichaam voor denk ik, de stunts kan ik zelf doen." Het is de jongste van de Willi ams-zussen ten voeten uit. Altijd probeert ze anderen te impone ren, op de baan, maar ook - zoals zaterdagmiddag - erna. Op de pers conferentie droeg Serena een Ni- ke-shirt met de opdruk 'Are you Elia voor ruim acht miljoen naar HSV HAMBURG - De transfer van Eljero Elia naar Hamburger SV is giste ren definitief afgerond. De Duitse club betaalt FC Twente ruim acht miljoen euro voor de 22-jarige aan valler. Elia doorstond gisteren de medische keuring en ondertekent een vijfjarig contract. Vandaag ver trekt hij meteen met zijn nieuwe werkgever naar Oostenrijk voor een trainingskamp. Willeboordse is in Rio al na 24 seconden klaar RIO DE JANEIRO - Elisabeth Wille boordse stelde teleur tijdens het wereldbekertoernooi in Rio de Janeiro. De uit Middelburg afkom stige judoka, favoriete in de klasse tot 63 kilogram, was al na één ron de klaar. De Belgische Katrien Ver- beeke was haar verrassend de baas. Verbeeke liet al na 24 secon den een vol punt noteren. Anicka van Emden pakte in dezelf de categorie een zilveren medaille. looking at my titles?'. Wie net te snel las, of naar iets anders keek, had het allicht anders geïnterpre teerd. Ze had er zelf de grootste lol om. Serena zet mensen graag op het verkeerde been. Zoals Serena Williams (27) dat ook op de baan doet. Haar twee jaar oudere zus, het linkerbeen op nieuw flink ingepakt, ging niet toe vallig op twee cruciale momenten in de wedstrijd letterlijk door de knieën. Venus, die op Wimbledon 34 sets (en twee titels) op rij won, kreeg op 4-3-voorsprong in de eer ste set wel twee breekpunten, maar verzilverde ze niet. In de tie break werd ze vermorzeld. Venus serveerde matig, had veel minder agressie in haar spel, spreidde aan- Schweertman wint toernooi in Hillegom HILLEGOM - Piëdro Schweertman heeft gisteren de Wilson squash- tour grand final op zijn naam ge schreven. De uit Koudekerke af komstige squasher was in de finale te sterk voor René Mijs uit Papend- recht: 10-8,10-8, 9-6. In de halve finale had Schweert man al eenvoudig afgerekend met Bart Ravelli uit Hoofddorp. De in ternational won met 9-1, 9-2, 9-4. Gouden medaille voor judoka Van der Geest RIO DE JANEIRO - Elco van der Geest heeft gisteren het wereldbe kertoernooi van Rio de Janeiro op zijn naam gebracht. De Nederland se judoka won in de finale van de categorie tot 100 kilogram met ip- pon van de Braziliaan Luciano Cor- rea. De partij was na 1 minuut en 42 seconden voorbij. In de aan loop naar de eindstrijd versloeg hij de Fransen Bataille en Fabre even eens met een vol punt. merkelijk minder dan haar zus en kon veel punten nauwelijks belo pen. De tweede set was zo voorbij: 6-2. Een half uurtje later was ze, ge doucht en wel, weer Serena. In tien maanden tijd veroverde de pronte Amerikaanse de Grand Slamtitels in New York, Melbour ne en Londen. De wereldranglijst mag in haar dan niet de nummer één van de wereld herkennen, ze is het toch echt. Excelleert haar zus vooral op gras, Serena Willi ams kan op alle terreinen uit de Serena Williams heeft in de fina- Ie van Wimbledon geen compas sie met haar zus Venus. De Ame rikaanse wint in Londen haar elf de Grand Slamtitel. voeten. Ze won in Londen haar elf de Grand Slam, nadat ze. eerder al vier keer de Australian Open, een maal Roland Garros, drie keer de US Open en tweemaal Wimble don (in 2002 en 2003) won. Niettemin is ze niet de nummer één van de wereld, maar slechts tweede, omdat ze de minder be langrijke toernooien doorgaans schrapt of niet serieus neemt. Di- nara Safina, in de halve finale afge straft door Venus, blijft zodoende de ranglijst aanvoeren. „Maar zij heeft het toch ook goed gedaan, ze heeft mooie toernooien gewon- nen...Rome en Madrid." Serena probeerde er een serieus gezicht bij te trekken, maar barstte alsnog in lachen uit. AKEN - Anky van Grunsven heeft de knop omgezet. De 'twijfelkont' oogt weer vastberaden en spreekt dat ook uit. Ze gaat in augustus naar het EK om te winnen en ook het WK volgend jaar in Amerika staat op haar lijstje. Ook al geniet daar misschien Steffen Peters het voordeel van het thuispubliek en de jury. Want Peters, geboren Duitser, is momenteel de man in bonus. Hij won in april de wereldbeker in Las Vegas en stond ook gisteren op de hoogste trede tijdens het CHIO van Aken. Al dan niet terecht, dat laatste? Daar valt over te redetwis ten, maar dat is (bijna) iedere keer het geval bij de dressuursport. Ver liezer en winnaar kijken er altijd anders tegenaan. Maar Anky van Grunsven had de laatste tijd andere problemen. Goed werk thuis tijdens de trainin gen en minder punten dan de con currentie op de wedstrijden. Het vrat aan haar zelfvertrouwen. Ze maakte fouten die ze al jaren niet meer gemaakt had en begon zelfs te twijfelen aan het vervolg van haar loopbaan. Maar afgelopen weekeinde reed ze Salinero twee keer vastberaden. Zij was weer de baas in de ring en dat betaalde zich uit met twee tweede plaatsen en hoge scores. Beide keren achter Peters. Hans Peter Minderhoud werd achter Van Grunsven twee keer derde. De uit Westkapelle af komstige Minderhoud won zater dag wel de Kür op muziek. Van Grunsven bekende gisteren het niet altijd even makkelijk te hebben gehad. „Ik krijg nergens meer een half punt cadeau. Ze heb ben je beste proeven gezien en daar word je op afgerekend. Geen voordeel van de twijfel of zo." De vijfde plaats van donderdag in de Grand Prix heeft haar ogen geo pend. „Dat was de schop onder de kont die ik nodig had. Meedoen voor een vijfde plaats, dat is niet wat ik wil. Soms had ik motivatie problemen. Maar nu weet ik weer wat ik wil." hbbG Serena Williams is in extase nadat ze haar zus Venus heeft verslagen. foto Peter van den Berg/AP Toernooizege voor Krajicek in Boston BOSTON - Michaëlla Krajicek heeft het ITF-toernooi in Boston op haar naam geschreven. De tennis ster versloeg in de finale de Cana dese Rebecc^Marino met 6-3 6-4. De als eerste geplaatste Krajicek boekte bij het met 50.000 dollar ge doteerde evenement haar eerste toernooizege van dit jaar. Dankzij haar winst zal ze weer wat plaat sen richting de top 100 stijgen. Honkballers houden de schade beperkt ROTTERDAM - De Nederlands honk- balploeg wacht na vier duels nog altijd op de eerste zege in het World Port Tournament. Ook in de tweede onderlinge confrontatie met Cuba was een nederlaag giste ren onafwendbaar. Wel hield Oranje in Rotterdam de schade be perkt: 6-10. Na drie innings leid den de Cubanen al met 9-1 en leek een enorme afstraffing in de maak. Zover kwam het niet. /Cy7J/r Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 erkend Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 VeghelPoort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63