'Dat oranje shirt geeft Wind spelbreker op slotdag C Crescendo op het veld bij Feyenoord Motorcrosser Gijsel raakt weer op stoom 1 28 Maandag 6 juli 2009 Vaste waarde Simons valt wellicht buiten de basis bij PSV. BARENDRECHT - Het was een hele verbetering ten opzichte van vorig jaar, toen met 2-1 van de hoofdklas se-amateurs werd verloren. Zater dag won Feyenoord met Mario Been wél van BW Barendrecht: 2-0 via twee doelpunten van Jon Dahl Tomasson. Maar er stond dan ook een heel ander elftal dan Gertjan Verbeek vorig jaar tot zijn beschikking had. En gisteren werd ook nog eens Sekou Cissé binnen- getakeld, terwijl toch ook FC Twente, Ajax en andere clubs naar de Ivoriaan hadden gevist. Het verschil met vorig jaar is dus groot. De kwaliteit en ervaring waarmee Been zaterdag kon spe len, had zijn voorganger Gertjan Verbeek in zijn totale periode - 7 maanden - bij Feyenoord nimmer in één wedstrijd tot zijn beschik king. De beginopstelling en speel wijze van zaterdag was volgens Been dan ook de basis voor het nieuwe Feyenoord: Rob van Dijk, Dani Fernandez, Norichio Nie- veld, Kevin Hofland, Tim de Cler, Denny Landzaat, Ion Dahl Tomas son, Giovanni van Bronckhorst, Andwele Slory, Roy Makaay en Di ego Biseswar. Doelman Erwin Mulder traint van af vandaag weer bij Excelsior, hij wordt voor het grote werk nog te licht bevonden. Feyenoord heeft sinds gisteren een Slowaakse doel man op proef de 31-jarige interna tional Kamil Contofalski die in 2007 nog landskampioen werd met het Russische Zenit Sint Pe tersburg van Dick Advocaat. Op de plaats van de jonge Nieveld staat dit seizoen de Servische aan winst Aleksandar Ignjatovic, André Bahia of Ron Vlaar. Op het middenveld kunnen Jonathan de Guzman en Karim El Ahmadi de concurrentiestrijd aan. In de aan val heeft Feyenoord het talent Ge- orginio Wijnaldum nog en kan nu dus ook worden gerekend met Cis sé die voor vijf jaar tekent bij de club. Daarmee kreeg FC Twente- preses loop Munsterman („Cissé wil naar ons") ongelijk. Been: „Ach, de spelregels staan niet toe dat Cissé bij twee clubs speelt. En dat is fysiek ook een beetje lastig." Bij PSV liet Fred Rutten de aan voerder van de voorbije twee jaar buiten de basis in het oefenduel met UDI'19 (4-o-winst).De oefen- meester koos ervoor om Edison Méndez en Orlando Engelaar op het middenveld aan elkaar te kop pelen. Uiteraard haastte de trainer zich te zeggen dat hieraan 'geen en kele conclusie' mocht worden ver bonden, maar saillant was het wel. PSV begon tegen UDI '19 met een elftal dat - aangevuld met Ibrahim Afellay en Ola Toivonen - over een paar weken zomaar de basisforma tie zou kunnen zijn. Rutten wil een initiatiefrijk elftal zien. Een team dat durft en wil voetballen, een hoog baltempo hanteert en van daaruit zijn wil oplegt aan de tegenstander. Intern is daarom nu de discussie gaande ofTimmy Simons als rechtermid denvelder wel bepalend en dwin gend genoeg is. In het met 3-2 gewonnen oefen duel tegen de Zuid-Afrikaanse fili aalclub Ajax Cape Town kregen de de jonge Ajacieden Daley Blind (19) en Marvin Zeegelaar (18) de kans zich te profileren. Blind speelde de eerste helft links back, maar hij houdt zich voor el ke rol aanbevolen. Zeegelaar, een stevige linksbuiten, kwam de twee de helft binnen de lijnen. Nu de komst van FC TXventes Eljero Elia van de baan is, nemen de kansen voor een langer verblijf in de A-se lectie toe voor Zeegelaar. Zestiende plaats voor Heikantenaar in Grote Prijs van Italië MX3. door Herman Heuvink FAENZA - Motorcrosser Roy Gijsel uit Heikant is als zestiende geëin digd in de Grote Prijs van Italië in de klasse MX3. De winst was voor de Franse Suzuki-rijder Pierre Re net. Op het bloedhete circuit in het Noord-Italiaanse Faenza liet Gijsel (18) zien dat hij na wat mindere wedstrijden voor de wereldtitel zijn oude niveau weer nadert. Dat begon al op zaterdag toen hij de tij dens de kwalificaties - nooit zijn sterkste punt - met 35 graden Cel sius de zeventiende tijd wist te rea liseren. Op de wedstrijddag ging het nog heel wat beter. In de eer ste manche reed hij ijzersterk en lag hij op een twaalfde plaats. Daarna volgde een onvrijwillig contact met een concurrent, waar bij zijn zadel was losgeraakt. Gijsel moest het tempo behoorlijk laten zakken en finishte als zestiende. De tweede manche ging de motor crosser uit Heikant opnieuw voort- - I» Daryl Rawidjan (links- en rechtsboven) in actie. Linksonder het beachstadion in Scheveningen, in het midden Niels Kokm varend van start. Hij kwam al spoe dig op de elfde plaats terecht. Tot vijf minuten voor tijd leek Gijsel zelfs op deze klassering af te steve nen. Juist toen maakte hij een in schattingsfoutje. Door een onschul dige schuiver verloor hij een aan tal plaatsen. Gijsel wist uiteindelijk toch nog als vijftiende de zwart-wit geblokte finishvlag te be reiken. De winst in deze heat was voor de Italiaan Alex Salvini. Roy Gijsel: „Langzaam maar zeker bereik ik weer mijn oude niveau. Het ging vandaag erg goed maar een paar ongelukkige momenten kostten mij een handvol punten. Dat was balen. Maar ik kijk tevre den terug. Vooral het rijden in de temperatuur van boven de 35 gra den was moeilijk, want de organi satie had veel gesproeid. Dat leid de in het begin van de manches tot zeer gladde stukken. Daardoor was het uitkijken geblazen." In de stand om de wereldtitel staat Gijsel zeventiende met 52 punten. Het klassement wordt aangevoerd door de Fransman Julien Vanni met 311 punten. De komende we ken staan de Grote Prijzen van Slo venië en Kroatië op de rol. Beachinternationals zetten veel opzij voor het Nederlands team. door Barry van der Hooft SCHEVENINGEN - Het zand schuurt tussen de tenen, de cheerleaders wapperen met hun gouden pom pons, opzwepende muziek schalt onophoudelijk uit de boxen en het gratis water vindt gretig aftrek. Welkom in Scheveningen, bad plaats aan de Noordzee, en uitvals basis voor het Nederlands beach soccerteam. Hier moet de basis worden gelegd voor een opmars op het strand, want de afdeling beach soccer van de KNVB zit vol ambitie. Om de volgens directeur Dave Of fenbach snelst groeiende sport ter wereld ook in Nederland een im puls te geven, is in Scheveningen een heus stadion neergezet. Daar speelt Oranje dit weekeinde een drielandentoernooi ter voorberei ding op de EK-kwalificatie, eind juli in het Franse Béziers. Daryl Ra widjan en Mevlud Eryürük hopen dan allebei weer hun koffer te kun nen pakken. De twee Zeeuws-Vla- mingen spelen tegen Duitsland res pectievelijk hun veertiende en ne gentiende interland op zand en luisteren geconcentreerd naar het Wilhelmus. In de drie keer twaalf minuten zui vere speeltijd die daarna volgt, werkt het duo zich in het zweet. Dat kan ook niet anders, want de zon schijnt uitbundig en het be ach soccer vraagt veel van de con ditie. „Dit is echt zwaar", bekent Rawidjan na de 7-3-overwinning. „Het stadion is op het strand neer gezet en dan speel je dus op mul zand. In Zwitserland speelden we laatst op ander zand. Het was wat harder en dan kun je beter uit de voeten." Een dag eerder heeft Oranje al te gen Zwitserland gespeeld. De ploeg van bondscoach Niels Kok- RRj Daryl Rawidjan en Mevlud Er- yürük winnen met het Neder lands beach soccerteam in Sche veningen van Duitsland (7-3). Ze scoren allebei één keer. Zeilevenement wil in de toekomst verder uitbreiden. door Marco Puik COLIJNSPLAAT - Het geduld van de deelnemers aan de Deltaweek werd dit weekeinde flink op de proef gesteld. Na de eerste race op zaterdag moesten de teams ruim tweeënhalf uur wachten op wind, waarna de wedstrijden alsnog ver volgd konden worden. Het bleken de laatste races tijdens de Deltaweek, want gisteren werd er helemaal niet meer gezeild. De wind gooide opnieuw roet in het eten. „Op zondag hebben we nog tot half drie gewacht, waarna de beslis sing is genomen om niet meer te gaan varen", vertelde wedstrijdlei der Kees van der Vaart. Toen de vlag aan wal naar boven ging, als teken dat er niet meer werd ge start, kwam er wel wind. „In het zeilen is dat overigens een bekend verschijnsel." Hoewel de weersomstandigheden op de slotdag roet in het eten gooi den, keek de wedstrijdleider terug op een goed verlopen evenement. „De keuze voor de nieuwe opzet was zeer geslaagd en de zeilers heb ben enorm genoten. Onze huidige sponsor (Delta) is bijzonder ambi tieus en in goed overleg willen we enkele onderdelen gaan uitbrei den. We hebben de ambitie om in de komende jaren nog meer plaat sen tijdens het evenement aan te doen." Aangezien de organisatie als doelstelling heeft dat iedere zei ler moet kunnen deelnemen wordt in elk geval het regatta-ge deelte, een soort toertocht, uitge breid. Datzelfde geldt voor de busi ness-race. De Zeeuwse boten in de Delta week presteerden niet onverdien stelijk tijdens het slotweekeinde. In de ORC-i klasse ging de winst naar Flin van Scharendijkenaar Ar- ne Hubregtse. In de ORC-2 klasse legde Elyxir van de uit Wissenker- ke afkomstige Bas Dijkhuizen ach ter de New Frontier beslag op de tweede plaats. Het clubkampioenschap Zuid in de ORC-3 klasse werd een prooi voor BeauBateau van Middelbur ger Henk van Zweden. Zijn plaats-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56