successen <|n e fjna[e begint iedereen Wolfert en O Flikweerl Animo eindigt in stijl Van de Vrie en Wielakker slaan dubbelslag op toernooi Schoondijke 26 I Maandag 6 juli 2009 Zeeuws-Vlaamse tennissers zegevieren in Oost-Souburg. oost-souburg - Mart Flikweert en Koen van den Berge zorgen gistera vond tijdens het Logus Open Sou burgtennistoernooi voor vuur werk. Beide spelers namen het in de finale van het enkelspel 3 tegen elkaar op en vermaakten het pu bliek. De wedstrijd werd gedomineerd door harde rally's vanaf de baseli ne. Van den Berge, 18 jaar en af komstig uit Burgh-Haamstede, pro beerde vooral het tempo uit de harde ballen van de 20-jarige Flik weert (Breskens) te halen. Toch was het Flikweert die zijn inspan ningen beloond zag met de zege. Het werd 6-4 6-4. Ook bij de vrouwen was er een Zeeuws-Vlaamse die de 3-catego- rie won. Mandy Wolfert (r8) uit Sluiskil won al haar wedstrijden in de poule, mede dankzij haar zege van gisteren tegen Stephanie Pauw els uit Vlissingen. Die wedstrijd eindigde in 6-1 6-3. In de 3-categorie van het gemengd- dubbel was het ook Wolfert die de titel voor zich opeiste. Samen met Rob Thielen werden ploeggenoten bij tennisclub Souburg, Rogier van Housselt en Lucienne van den Broek, verslagen: 3-6 6-2 7-5. Een categorie lager waren het Sven Bak ker en Stephanie van der Eijk die de finale wonnen. In het mannen- dubbel in de 3-categorie ging de eindzege naar Jeroen Alliët en Dylan Blackman. Een opvallende speler gedurende het gehele toernooi was Hendrik van den Driest, die vriend en vij and verraste door de finale van de 5-categorie te bereiken. De 27-jari- ge speler uit Veere schakelde op zijn weg naar de eindstrijd menig favoriet uit, maar capituleerde in de laatste wedstrijd. Tegen Bart Ovaa uit Oost-Souburg kwam Van den Driest er niet aan te pas. Het werd 6-2 6-4 voor Ovaa. Maarten Davidse haalde tijdens zijn race 140 kilometer per uur. foto Camile Schelstraete terneuzen - Animo heeft de mixd- competitie in stijl afgesloten. In Terneuzen werd door de nummer zes verdienstelijk met 3-3 gelijkge speeld tegen de kersverse Zeeuws kampioen Souburg. De 'Vliegende Hollander-brigade' was versterkt met de gebroeders Kevin en Ken ny de Rooij. Het jeugdige tweetal uit Hoek (beide speelsterkte 4) ver sloeg in het mannendubbel Sou- burg-captain Rogier van Housselt (3) in combinatie met forick de Lange (4): 4-6 6-3 6-4. In het vrouwendubbel verloor het geroutineerde Animo-duo Marjan Fraanje/Ingrid Visser van Naomi Franke/Kimberley Goudt: 7-4 4-6 2-6. Ingrid Visser speelde met Ray mond van de Zeijst aan haar zijde in de tweede mixed eveneens een driesetter tegen Annegret Scheers/Jorick de Lange. Dit keer viel het kwartje wel de goede kant op: 6-4 6-7 6-1. Van de Zeijst zet goed druk met stevige slagen van uit het achterveld, mede waardoor Visser aan het net veelvuldig kan toeslaan. In de eerste mixed moes ten Marjan Fraanje en Kenny de Rooij met 7-5 6-3 hun meerdere er kennen in Kimberley Goudt en de met veel pressie tennissende Rog ier van Housselt. Opvallend was de relatief simpele overwinning van het koppel Nancy Jansen/Kevin de Rooij in de derde mixed op de veel hoger genoteer de combinatie Annegret Scheers/Dirk Remt: 6-2 6-2. In de vierde mixed echter was het Sou burg-tweetal Franke/Rempt veel te sterk voor Jansen/Van de Zeijst: 3-6 1-6. Zowel Yerseke als Philten degra deert naar de eerste klasse. Yerseke verloor in Clinge met 6-0 van nummer 2 Game'78 en Philten overkwam hetzelfde in Vlissingen tegen De Schelde. Middenmoter Gravelsteps speelde opnieuw met 3-3 gelijk, dit keer bij het hoofdste delijke MLTC. In de eerste klasse redden Hulster Ambacht en Sjef het vege lijf ten koste van Tiola uit IJzendijke. Boerjan en Van Lare winnen op het gravel van Sluiskil. schoondijke - In het 14e Gravel steps Rabo Dubbeltoernooi te Schoondijke zegevierden Jan-Maar ten van de Vrie en Björn Wielak ker van Asoc uit Cadzand zowel in de 4 als de 5. Na drie keer winst in de 4-poule werd de 5-finale met pressietennis overtuigend gewon nen van Coen Kayser/Albert Maas: 6-2 6-2. Plaatselijke favoriete Anja vjn Damme was ook goed voor twee eindzeges. Eerst won ze met haar zus Petra van Strien in de 6-finale met 6-4 6-2 van Ingrid Buijsse/Isabel van Remortel. Ver volgens klopte Van Damme, met Remco Dhont aan haar zijde, in de mixed-6-eindstrijd in driesetter Tonie Becu/Leo Verpaalen: 4-6 6-2 6-4. In de mixed-5-finale beslisten Linsey Tazelaar en Roel Brugge het Bressiaanse onderonsje tegen Nadine Brenner en Arne Riemens in drie sets in hun voordeel: 6-4 3-6 6-1. In het 19e Rabo Sluuskille Dubbel- tennistoernooi van TV Sluiskil werden de plaatselijke favorieten Janet van Lare en Benny Boerjan winnaar in de mixed-6 na een zwa re driesetter tegen Miranda van der Schelling (Animo) en Abdon Pieters (Philten): 7-6 4-6 7-5. Net- speler Pieters en de vaste Van der Schelling zorgden voor veel onrust bij het Sluiskil-koppel. Uiteindelijk bleven Van Lare en Boerjan het meest 'cool' op de beslissende mo menten. In het dubbel-6 bij de mannen pakten Johnny Bleyenberg en Nick Strijdonk de eerste prijs na een regelmatige zege in de finale op Rien Kriekaard en Han Mat- thijssen: 6-2 6-3. Het tempo van de toernooiwinnaars lag bedui dend hoger dan dat van hun tegen strevers. Ze gingen als nummer twee in de poule door naar het eindschema, waarin ze in de halve finale eenvoudig afrekenden met de beoogde finalisten Michel en Robin van Leuven: 6-1 6-2. In het vrouwendubbel-6 wonnen Joyce Buijze en Natasja Mulder zoals ver wacht de poule en het toernooi. Na winst op Jolanda van Balen/Rachida Moerman (6-4 6-4) en Mireille Pieters/Nynke van der Ploeg (7-6 6-1) ontvingen ze een walk-over van de geblesseerde Ma rianne Kriekaard en Janet van La re. Overige winnaars waren: Bente Naerebout/Alex Wesdorp (mixed 7), Bente en Cobi Naerebout (vrou wendubbel-6), Peter Pauwe/Peter Rompa (mannendubbel-6), Hille Bentschap-Knook/Patrick de Guchteneire (8).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54