voor ontmoeting BenZeker De goedkoopste autoverzekering van Nederland? Pleidooi: werk voor regio behouden Absdaals Feest prima voor de 'sociale binding' Maandag 6 juli 2009 13* Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" Axelaar (15) gepakt voor mishandeling axel - De politie heeft vrijdaga vond laat in de Molenstraat in Axel een 15-jarige jongen uit die plaats aangehouden. Hij maakte deel uit van een groepje dat eerder een 17-jarige Axelaar plaatsgenoot had lastiggevallen, waarbij die van de 15-jarige een klap in het gezicht kreeg. Daardoor viel de jongeman door een glazen deur van een gara ge; hij liep diverse snijwondjes op. Cheque van 1000 euro voor muziekproject «r heikant - De stichting Stuikerfees- ten uit Heikant heeft basisschool Heidepoort 1000 euro geschon ken. Het bedrag is bestemd voor het muziekproject op de school. In samenwerking met de plaatselijke muziekvereniging krijgen kinde ren uit de eerste groepen muziek onderwijs. Het geld is het resultaat van een inzameling op de Stuiker- feesten, afgelopen Pinksteren. Vrouw achtervolgt tasjesdief in Axel axel - Een 72-jarige vrouw uit Axel heeft zaterdagmorgen met kordaat optreden voorkomen dat een jongeman er met haar tas van door ging. Op de Kanaalkade gris te de jongen de tas van haar fiets en ging er via een brandgang tus sen Polen- en Joost de Moorstraat vandoor. De vrouw zette de achter volging in, waarna de jongen uit eindelijk de tas op straat gooide. Freestyle Boys halen landelijk derde plaats amsterdam - Het Terneuzense straatvoetbalteam Freestyle Boys m (e-pupillen) is zaterdag in Amster dam in de strijd om het Neder landse kampioenschap op de der de plaats geëindigd. Het team be staat uit Ewoud van Troost, Bart Gort, Karim Bannani, Stijn Verstra- eten en Rick van Drongelen. Het team kreeg de beker uit handen van oud-Ajacied Aaron Winter. Bert Scheele winnaar Puut van Cies in Axel axel - Na een spannende strijd heeft Bert Scheele gistermiddag in café 't Amstelhoekje in Axel het open kampioenschap Puut van Gies gewonnen. De Puut van Gies is een oud Axels werpspel met lo den schijven, waarbij een worp in de bek van de puut (kikker) de meeste punten oplevert. Voor de wedstrijd had zich het recordaantal van ruim 60 werpers aangemeld. Rapenburg viert jaarlijkse kermis rapenburg - Buurtschap Rapen burg viert van zaterdag 10 tot en met maandag 13 juli kermis. In ca fé 't Karrewiel is zaterdag om 14.30 uur schieting, 's avonds is er feest. Maandag is er om 14.30 uur schie ting; 0111 19.30 uur volgt een gaai- bolwedstrijd. Carnavalsvereniging Fucky Duckies verzorgt hapjes om de leutkas te spekken. BenZeker.n! vergelijkt en helpt u op weg! 4Voorzover dat mogelijk is, trachten we de samenleving in het verpleeghuis te kopiëren Locatiemanager Jacqueline van den Hil, Ter Schorre absdale - De organisatie van de Absdaalse Feesten kijkt met een te vreden gevoel terug op het afgelo pen weekeinde. Namens het Feest comité stelt Jacky de Letter dat het evenement weer een breed pu bliek heeft getrokken. „Behalve uit het dorp zelf trekken we toch ook flink wat bezoekers van buitenaf." Hij roemt wat dit betreft ook de 'sociale binding' van het dorps feest. Dat begon vrijdagavond al met een levend tafelvoetbalspel, waaraan negen teams deelnamen. Zaterdagavond schoven maar liefst 130 mensen aan voor de barbecue. Gisteren bemanden ruim tien hob byisten een kraampje op de brade rie. Een kaarting sloot het feest af Zwemvierdaagse Axel levert 350 euro op Klederdracht is onverbrekelijk verbonden met een Zeeuwse Dag. foto's Wim Kooyman door Peter Oggel terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten moeten de uitvoering van bouw- en wegenprojecten ver snellen om werkgelegenheid in de ze sector te behouden. Kort samen gevat is dit de kern van een plei dooi van directeur Wint De- veneyns.van H4A Bouw en Infra. Bij de opening zaterdagmorgen van de wandel- en fietsroute Rond je Kreek in Terneuzen zei De- veneyns dat met name bouwon dernemingen zwaar te lijden heb ben onder de crisis. Dat zal, waar schuwde hij, zeker consequenties hebben voor de-werkgelegenheid in de regio, ook omdat bedrijven in het 'geïsoleerde' Zeeuws-Vlaan- deren minder kansen hebben op projecten elders in het land. Met een open sollicitatie deed hij een dringend beroep op gemeenten en regionale politici om 'werken naar voren te halen en die waar moge lijk te gunnen aan regionale bedrij ven'. Deveneyns: „Er komt echt heel zwaar weer voor onze sector." Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen toonde begrip voor de noodkreet, maar wees met nadruk op de (Europese) regels voor aan besteding van projecten. „Dit is een lastig vraagstuk. Wat we wel kunnen proberen is, om creatief naar die regels te kijken." axel - De jaarlijkse zwemvierdaag se in het Axelse zwembad 't Plaat je heeft via sponsoring van de deel nemers het ronde bedrag opgele verd van 350,00. Dit bedrag is over handigd aan Elita Vellekoop van Jump, het jeugdfonds van de Ne derlandse Hartstichting. Aan de zwemvierdaagse, georganiseerd door zwemvereniging De Otters, namen dit jaar 98 zwemmers deel. Geld en kluis gestolen uit kinderdagverblijf terneuzen - Bij een inbraak in een kinderdagverblijf in Terneu zen in de nacht van vrijdag op za terdag is een bedrag van enkele tientallen euro's ontvreemd. Ook de kluis, met daarin een klein geld bedrag en persoonlijke papieren, is verdwenen. De daders kwamen het gebouw binnen door een ruit in te slaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51