'Taxiwet op de schop' 'Dit is de KRAS.NL Wanbetaler zorgpremie wordt harder aangepakt 4 Maandag 6 juli 2009 Banden van caravans zijn vaak te zacht, oud of versleten waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 BERLIJN THÜRINGEN den haag - Mensen die zes maan den of meer achterstand hebben bij het betalen van de zorgpremie, kunnen hun borst natmaken. Vanaf dit najaar kan het College voor Zorgverzekeringen (CVZ) hen een 'bestuursrechtelijke pre mie' opleggen, die gemiddeld 30 procent hoger ligt dan de huidige premie. Ze moeten die fors hogere premie blijven betalen tot de betalingsach terstand bij de eigen zorgverzeke raar volledig is weggewerkt. Boven dien riskeren ze het intrekken van de maandelijkse zorgtoeslag. De fors hogere premie zal via beslag op het salaris of uitkering worden ingehouden. Sinds de invoering van de Zorgver- zekeringswet, op 1 januari 2006, groeit het aantal wanbetalers ge staag. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) waren er eind 2008 zo'n 280.000 wanbeta lers, pakweg 2,2 procent van alle verzekerden. Bijna een derde daarvan, zo'n 95.000 mensen, staat al vanaf 2006 te boek als wanbetaler. Ze kosten de staat veel geld omdat de over heid de verzekeraars compenseert voor de premie die ze mislopen als mensen zes maanden of meer niet betaald hebben. Dat gebeurt om te voorkomen dat mensen we gens wanbetaling geroyeerd wor den door hun verzekeraar en on verzekerd blijven. Minister Ab Klink (Volksgezond heid) verwacht veel van de harde aanpak van wanbetalers. Hij denkt dat het aantal wanbetalers de ko mende jaren met 50.000 per jaar zal afnemen, zo meldde hij vorige maand in antwoord op vragen uit de Tweede Kamer. Volgens de nieuwe wet 'Structure le maatregelen wanbetalers zorg verzekering', die vandaag door de Eerste Kamer wordt behandeld, moeten zorgverzekeraars klanten die twee maanden achterstand hebben een betalingsregeling aan bieden en hen wijzen op de moge lijkheid van schuldsanering. Dat moet opnieuw als de achterstand is opgelopen tot vier maanden. Bij een achterstand van meer dan zes maanden, moeten de zorgver zekeraars de zaak uit handen ge ven aan het CVZ. Dat uitvoeringsorgaan kan dan de hogere premies opleggen en ook innen via beslag op loon of uitke ring. emmen - Meer dan de helft van de caravans die zaterdag voor een vrij willige inspectie werden aangebo den op parkeerplaatsen voor de Duitse grens, had te kampen met banden die te zacht, te oud of ver sleten waren. Dat meldde het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD). Van vijf caravans waren de ban den totaal versleten. Ze moesten PETER Wie in Amsterdam een taxi wil nemen, begeeft zich op gevaarlijk terrein. Chauffeurs dwingen hoge ritprijzen af, weigeren botweg oninteressante ritten en jagen concurrentie van lucratieve standplaatsen. Dieptepunt voorlopig is de dood van een passagier op het Leidseplein. door Hanneloes Pen gelijk worden vervangen. Sommi ge hadden ook verkeerde banden, die eigenlijk voor een auto waren bedoeld, aldus de politie. Een kwart van de caravans had overgewicht of verlichting die niet in orde was. Volgens een woord voerder van het KLPD zag het er al met al toch beter uit dan vorig jaar. De komende twee zaterdagen zijn er weer controles. De taxiwereld in Am sterdam heeft een nieuw dieptepunt bereikt. Een 37-jarige taxichauffeur heeft een 44-jarige man gisterochtend op het Leidseplein zodanig mis handeld, dat die is overleden. Het slachtoffer wilde een taxi nemen, toen om nog onbekende reden ru zie ontstond. De politie heeft de vermoedelijke dader opgepakt. De roep om verscherping van de taxiwet klinkt intussen steeds lui der. Het slachtoffer overleed gister middag aan zijn verwondingen in het ziekenhuis. Sectie moet uitwij zen wat de doodsoorzaak is. Het misdrijf gebeurde rond tien voor half vijf op de taxistandplaats bij het Leidseplein. Hoewel nog onduidelijk is wat er precies is ge beurd, zijn er al tijden veel klach ten over de chauffeurs op die plek. Ze zouden korte ritten weigeren, veel te hoge prijzen vragen, ruzie maken met elkaar en klanten inti mideren. Ook elders in Amster dam zijn er veel problemen met taxi's. De Amsterdamse wethouder Hans Gerson (verkeer) noemde het inci dent 'een absoluut dieptepunt in de taxiwereld en iets wat'niet te to lereren is'. Hij is van plan nood maatregelen te nemen op het Leid seplein. Waarschijnlijk staan daar al volgend weekeinde extra toe zichthouders en politieagenten. Secretaris Hubert Andela van brancheorganisatie Koninklijk Ne derlands Vervoer Taxi noemde het misdrijf'een absurde uitwas'. Volgens directeur Richard van der WAT iW VVC ALL£AAAAL- atoórsi meé loittlkea/ Veen van de Taxi Centrale Amster dam (TCA), het grootste taxibe drijf van de hoofdstad, is het een 'dramatisch' incident. Hij zei dat de desbetreffende chauffeur zeer waarschijnlijk niet voor TCA rijdt. Ook de taxistandplaats bij het Cen traal Station in Amsterdam is al ja ren berucht om z'n klantonvrien delijke taferelen. De gemeente pro beerde de situatie daar begin vorig jaar aan te pakken door alleen nog kwaliteitstaxi's toe te laten. Dat hielp echter niet. Daarom nam de hoofdstad in juni maar weer eens nieuwe maatregelen. Zo kwam er extra en strenger toezicht. De gemeente heeft vaker gezegd dat de problemen in de Amster damse taxiwereld zijn ontstaan door de liberalisering van de markt in 2000. Sindsdien mag ie dereen taxirijden. Amsterdam voert al langer gesprekken met po litiek Den Haag over aanpassing van de taxiwet. Ook volgens TCA-directeur Van der Veen moet de branche op de schop. Alle chauffeurs zouden vol gens hem moeten zijn aangesloten bij een centrale. Als ze zich misdra gen, kunnen ze worden geschorst. Nu rijden veel chauffeurs nog voor zichzelf en zijn ze aan nie mand verantwoording schuldig. Staatssecretaris Huizinga (Verkeer) kondigt komende week in een brief aan de Kamer maatregelen aan om gemeenten meer grip te geven op de taximarkt. Gemeen ten kunnen dan vrije rijders van standplaatsen weren en alleen taxi's die zijn aangesloten bij een organisatie toelaten. Vertrekdata: 10 augustus en14 september Nog maar 2 vertrekdata op onze populaire reis naar Berlijn en Thüringen! Tijdens deze reis zult u een afwisselende vakantie gaan beleven: de eerste dagen brengen we door in de metropool Berlijn, met o.a. Brandenburger Tor, de Reichstag en Schloss Charlottenburg. In Thüringen zien we de weidse natuur, afgewisseld met vele mooie steden waaronder Dresden, Leipzig en Weimar. U boekt al vanaf slechts 469 inclusief reis per Comfort Class bus (met méér beenruimte), verblijf in 4-sterren hotels, ontbijt, 4 diners en excursies. Beslis snel, want VOL=VOL! Zie www.kras.nl/35545 De nachtchauffeurs van het Leidseplein zijn 'pure maffia'. Taxichauffeur Muhittin Orakci stond gisterochtend even voor half vijf achteraan in de rij taxi's, toen de 44-jarige klant aan de voorste taxi een ritje vroeg. Orakci zag dat het niet helemaal boterde tussen de chauffeur en de klant. Hij liep erop af. „De klant was agressief. Hij was de hele nacht uit geweest en wilde naar Badhoeve dorp. De eerste en tweede chauf feur wilden hem niet meenemen, toen ging hij naar de derde. Ik hoorde iets over prijzen. Ik zei dat hij met mij mee mocht. Ik dacht: Gewonden na ongeval met huifkarren assel - In het Gelderse Assel zijn zaterdag drie mensen gewond ge raakt na een ongeluk met huifkar ren. Het ongeval gebeurde toen koetsiers hun wagens probeerden te keren om ze klaar te zetten voor een groep wachtende mensen. Tij dens het keren sloeg het paard voor een van de wagens op hol. De koetsier van de op hol geslagen huifkar werd overreden door de tweespan. Zij is met een hoofd wond en een gebroken rib naar het ziekenhuis vervoerd. CLti et één pwzszel gemaakt h, dan uelgen et meet /j www.lekkerpuzzelen.nl Q\ i/ reis per bus 4-sterren hotels 8 x ontbijt 4 x diner t/ excursies 9-daagse bus-/excursiereis Duitsland Personen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4