Lessen over eigen regio op basisschool Rehro Molenstraatfeesten komende jaren groter in omvang Meer klachten visdiefjes ïIMïïïïïïïïïm 12 en 13 16 Rondje Kreek nu al 'fabuleus' HEERLIJK ZONNEN IN SPANJE! Streven is gefaseerde invoering vanaf 2010 in drie groepen. door Peter Oggel TERNEUZEN - Vanaf 2010 krijgen vijfde, zesde en zevende groepers van de Zeeuws-Vlaamse basisscho len lessen in de eigen regio. Via een nieuwe module, gekoppeld aan het zogeheten Ontdekkasteel, moeten basisscholieren meer ken nis krijgen over hun streek. Dan gaat het niet alleen om de geschie denis, maar ook om aardrijkskun de, economie, toerisme en nieuwe maatschappelijke ontwikkelingen. De bedoeling is dat het lespakket vanaf het schooljaar 2010-2011 gefa seerd in drie jaar wordt ingevoerd, zegt Jan Meesen, bestuurssecreta- ris van het ROC Westerschelde. Voorwaarde is wel dat er voor het project (subsidie)geld beschikbaar komt. Een aanvraag is ingediend via de promotiecampagne Uw- NieuweToekomst. „Het is wachten op groen licht en dan gaan we", al dus directeur Gerard Langeraert van de openbaar onderwijskoepel Open Basis. Hij en Meeusen maken binnen UwNieuweToekomst deel uit van de werkgroep onderwijs, die vanaf 2008 werkt aan de ontwikkeling van een 'lespakket Zeeuws-Vlaan- deren'. Onder meer ook de Hoge school Zeeland is daarbij betrok ken, aldus Meeusen. In de werk groep heeft het project in Zeeuws-Vlaams dialect de toepas selijke naam 'Bitje vöó bitje' gekre gen, mede om de gefaseerde invoe ring te onderstrepen. Met die re den, vertellen Meeusen en Lange raert, is aansluiting gezocht bij het Ontdekkasteel. Dat is een meubel met verschillende 'leskisten' voor techniekonderwijs op basisscho len. Het lespakket Zeeuws-Vlaan- deren moet ook zo'n leskist wor den. „In een elektronische leerom geving je streek leren kennen", ver taalt Langeraert. Het lespakket en de invoering op de scholen staat of valt overigens met budget, aldus Langeraert en Meeusen. De hoop is min of meer gevestigd op de Eu ropese subsidie die UwNieuweToe komst in juni heeft binnenge sleept. Het gaat dan om 105.000 eu ro voor plattelandsontwikkeling en 183.000 voor bevordering van de leefbaarheid op het platteland. Streekproducten uit Zeeland als basis voor ontmoeting Maandag 6 juli 2009 Testosteron maakt de man: seks en de sportschool Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl kloosterzande - De organisatie van de Molenstraatfeesten in Kloosterzande wil het tweedaagse evenement in de komende jaren verder uitbreiden. Dan gaat het met name om de braderie, aldus voorzitter Peter Ferket. „We stre ven ernaar om bij de komende edi ties kraampjes tot aan de molen, dus het einde van de straat, be mand te krijgen met marktkra- mers", zei hij zaterdag. De brade rie telde dit weekend zo'n zeventig kraampjes. Met welgemeende waardering voor de vrijwilligers die het tradi- m tionele dorpsfeest mogelijk ma ken, opende burgemeester jan Frans Mulder zaterdagmiddag de 25e editie, een lustrum dus. Daar na was de Cloosterstraat twee da gen domein van de vele bezoekers. Behalve de braderie was er een ruim aanbod van demonstraties, muziek en vertier. Gisteren vorm de het 'Nederlands kampioen schap' scootersprint op de Hulster- weg één van de trekpleisters, met -* ruim honderd deelnemers. Voor plaatselijke vereniging was het Miolenstraatfeest weer een uitgele zen mogelijkheid om met acties de clubkas aan te vullen. Ook voor kinderen waren er activiteiten, on der meer ballonnenclowns. Bezoekers in Klooster verveelden zich dit weekend niet. Deze clowns evenmin. foto Wim Kooyman Raadslid wil snel maatregelen om I overlast in te dammen. door Peter Oggel terneuzen - Het onafhankelijke raadslid Pim Broekhuysen wil dat B en W van Terneuzen snel maat- 3 regelen nemen om de toenemen de overlast van visdiefjes in de bin nenstad te voorkomen. De vogels zoeken steeds meer hun toevlucht op daken van gebouwen aan Arse naalstraat en Herengracht. Ze heb ben daar inmiddels ook jongen. De visdiefjes voelen steeds minder voor het speciale broedgebied, dat Rijkswaterstaat voor 300.000 euro in de voorhaven liet aanleggen, na- dat hun vaste plekje op de Midden- havendam tot verboden gebied werd verklaard. Een woordvoerder van de natuurbeschermingsvereni ging De Steltkluut, door de ge meente ingeschakeld om de aanwe zigheid van de visdiefjes in de bin nenstad te onderzoeken, zegt dat 'de poepoverlast inmiddels veel groter is dan ooit geweest'. „Die vo gels moesten weg van hun vaste stek, het alternatief voldoet niet voor ze. De broeddrang is groot en dus zoeken ze naar een second best plaats. Die vinden ze op de platte daken in de binnenstad, toch dicht bij de Westerschelde. Daar zitten nu tientallen paartjes. Het pro bleem is alleen maar groter gewor den. Overigens zijn die vogels niet agressief, zoals eerder is beweerd." Broekhuysen stelt vast dat de vo gels inmiddels straten, auto's en wandelaars besmeuren. terneuzen - De Terneuzense wet houder Frank van Hulle hoopt zo spoedig mogelijk te kunnen begin nen met de voltooiing van de wan del- en fietsroute 'Rondje Kreek'. „We gaan daar de komende jaren hard aan werken. Maar nu al is de ze voorziening fabuleus", zei hij za terdag bij de opening van het pro- ject, waaraan met voorbereiding se dert 2002 is gewerkt. 'Rondje Kreek', dat sport en natuur rond de Otheense kreek combineert, is voor ruim 75 procent klaar. Het res terende deel is een verbinding tus sen Rietlanden II en de N61 en een wandel- en fietsbrug ter hoog te van De Kraag, het project heeft tordusver 2,2 miljoen gekost. ALk) pagina! 3: houdt werk in regio Malgrat de Mar - Hotel Indalo Park o.b.v. halfpension Veel gevraagd hotel met uitstekende faciliteiten Busreis vertrek: 17 - 20 - 24 juli 10 dagen vanaf Busreis exclusief 25,- Royal Class toeslag. Lloret de Mar - Appartementen Rosanna o.b.v. logies Busreis vertrek: 17 - 20 - 24 juli 10 dagen vanaf... Busreis exclusief 25,- Royal Class toeslag. Vliegreis vertrek: 11 -14-18 juli 8 dagen vanaf. Prijs p.p op basis van bezetting met 4 personen. Voor meer informatie, prijzen per data en andere reisduren, kijk op: www_re|(ro_n| oS be| 010-4142233

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49