als het om klederdracht gaat' 'Doorgaan met plan voor grote jachthaven' Borsele slikt sluiten pin- De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! 'Maatregelen tegen visdiefjes in Terneuzen' Maandag 6 juli 2009 1 3* sint-maartensdijk - Burgemeester en wethou ders van de gemeente Tholen kunnen door gaan met het plan voor een jachthaven met zes honderd ligplaatsen bij Gorishoek. Dat is ook precies wat ze aan de gemeenteraad hadden gevraagd. Een ruime meerderheid van PvdA, ABT, WD en CDA wil ook verder met het plan. Dat wil nog niet zeggen dat de jacht haven er daadwerkelijk komt. Er moeten nog onderzoeken worden uitgevoerd. De partijen gaan ook akkoord met het doorgaan van ande re plannen in het gebied rond Sint-Maartens dijk. Zo wordt camping De Pluimpot uitge breid, komt er een nieuw vakantiepark en zijn er plannen voor een nieuwe woonwijk. NIEUWDORP - Borselse raadsleden zijn verontwaardigd over de slui ting van pinautomaten in Nieuw- dorp, Lewedorp en Borssele, maar ze zijn niet bereid daartegen actie te ondernemen. Hans van Dam, se cretaris van de dorpsraad Nieuw- dorp, is zwaar teleurgesteld. „We hadden met steun van de gemeen teraad, toch onze grote broer, veel meer een vuist kunnen maken te gen de Rabobank." „Ongepast", noemde CDA-fractie- voorzitter Peter van den Dries het besluit van Rabobank Oosterschel- de om de pinautomaten in de drie Borselse dorpen 1 oktober op te heffen, „zeker voor een bank die zegt aan maatschappelijk verant woord ondernemen te doen." Hij riep op 'met dorpsraden fel te age ren tegen het besluit'. Berry Kooiker van de Lokale Partij Borsele viel het CDA bij. „We moe ten de dorpsraden steunen die zich verzetten tegen het verdwij nen van de pinautomaten." Verder dan deze steunbetuigingen kwam de Borselse gemeenteraad echter niet eind vorige week. Een politie ke uitspraak bleef uit. Burgemees ter Jaap Gelok haalde de angel uit de discussie door te stellen 'dat wij als gemeente niet een bank kun nen faciliteren'. De leefbaarheid in kleine kernen gaat de Borselse politiek zeer aan het hart, maar de Rabobank is nu eenmaal een commerciële instel- ling die eigen afwegingen maakt'.' Het was een delegatie uit Borsele bij een recent werkbezoek aan Bra bant opgevallen dat daar in kleine dorpen nog overal pinautomaten zijn. Navraag bij Rabobank Peel Noord leert dat die geen rekening houdt met het aantal geldopna mes per automaat. „Er is ook geen sprake van dat we die automaten weghalen", meldt woordvoerder Ton Schepers. terneuzen - Het onafhankelijke raadslid Pim Broekhuysen wil dat B en W van Terneuzen snel maat regelen nemen .om de toenemen de overlast van visdiefjes in de bin nenstad te voorkomen. De vogels zoeken steeds meer hun toevlucht op daken van gebouwen aan de Arsenaalstraat en Heren gracht. Ze hebben inmiddels ook jongen. De visdiefjes voelen steeds minder voor het speciale broedge bied dat Rijkswaterstaat in de voor haven liet aanleggen. Een woord voerder van de natuurbescher- mingsvereniging De Steltkluut, door de gemeente ingeschakeld om de aanwezigheid van de vis diefjes te onderzoeken, zegt dat de poepoverlast groter is dan ooit." Er werd veel gezongen. Touwtje springen. Lopend door de straten van Goes. Ganzen aan de wandel in de Korte Kerkstraat. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41